znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Krok před branami okresu
Asi nikoho nepřekvapí, když dnešní fotbalový komentář a připojená videoreportáž jsou věnované především tomu nejdůležitějšímu, co nás uplynulý víkend čekalo. Už přípravy na klíčový zápas jarní kola fotbalové „trojky“ dávaly tušit, že celé fotbalové Božice jsou odhodlány udělat pro úspěch našeho „mančaftu“ maximum.
Chladnější, lehce deštivé nedělní odpoledne se ukázalo pro naše fotbalisty optimální a pro nás fanoušky nakonec taky! Kdo se potřeboval zahřát, tak nechal na hřišti „duši“ – fotbalisté svým výkonem, fanoušci svými hlasivkami a potleskem (a že jsme tentokrát dostali dostatek příležitostí!).
Už před zahajovacím výkopem se naplnil důležitý předpoklad budoucího úspěchu: nastoupili jsme v úplné sestavě, se všemi oporami a silnou lavičkou. Tak jak je zvyklý Manchester, Chelsea nebo Barca! A fandové a příznivci? Autobusem nás přijelo téměř šedesát, další desítky přijely svými vozy. Na místo dorazilo kompletní béčko, které od 14 hodin hrálo v Miroslavi s „céčkem“, povzbudit přijeli naši dorostenci i žáci. Pěkný sportovní areál v Jezeřanech nás přijal vlídně a dlužno dodat, že ani po zápase neplály žádné vášně (jako nedávno v Hraběticích) a s domácími hráči, fotbalovými funkcionáři i diváky jsme se rozloučili v dobrém („my na vás příští rok počkáme v okrese“) a odjížděli jsme zpět do našeho oblíbeného „štábního útulku“ v Božicích.
A jak si vedla naše ostatní družstva? Žáci opět vyhráli, tentokrát 3:1, stejně jako ženy, dorostenci se trmáceli do Štítar, aby jim tam rozhodčí sdělil, že terén je nezpůsobilý a tutíž se hrát nebude. Přípravka odehrála jedno utkání a to druhé bylo z podobného důvodu jako u dorostu odloženo. Zápas „béčka“ s miroslavským „céčkem“ se převažoval jako na miskách vah. Nakonec jsme vážili o něco méně.

III. tř. sk. B
Krok před branami okresního přeboru
TJ Jezeřany-Maršovice – TJ Sokol Božice A 1:2 (1:1)
Lehké nervozity a napětí z důležitého utkání se rychleji zbavili naši hráči a po dobře kopnutém přímém kopu Davidem Švejdíkem to mezi diváky jenom zahučelo. Náš úvodní tlak však zcela nečekaně zmrazili v 7. minutě domácí. Po skrumáži a nedorozumění před naší brankou doplachtil vysoko nakopnutý míč za záda našeho gólmana. To ale byla, jak se nakonec ukázalo, jediná chybička našeho brankáře. I když v několika málo fázích zápasu (kolem 20., 30. a 40. minuty a zvláště pak v závěru zápasu) se domácí hodně snažili a Jaroslav Lukáč si taky zachytal.
Přestože domácí vedli, všichni jsme cítili, že hru máme ve své moci my a že je jen otázkou času, kdy územní převahu přetavíme v gól. Pěkné šance měl Tomáš Kudlička (po ukázkové akci Petra Horkého a Radka Pavlíčka), Tomáš Polický (loboval z těžkého úhlu podél branky těsně vedle) i Lukáš Dítě. Celá záloha posilovaná Romanem Šebelou připravovala jednu šanci za druhou, Radek Pavlíček se prakticky nezastavil a Petr Horký se posouval až na pravé křídlo. Pak přišla 32. minuta, náš velký závar před jezeřanskou brankou a Roman Šebela poslal nekompromisní placírkou míč do branky. Vyrovnali jsme na 1:1. To byl velice důležitý moment utkání. Za pár minut si za faul „vykoledoval“ žlutou kartu Tomáš Polický, ale hráli jsme dál naplno a v 38. minutě se míč snesl na břevno jezeřanské branky. Z následného protiútoku nám sice zatrnulo, domácího útočníka však zaskočila skutečnost, že stál tváří v tvář našemu gólmanovi a ten ho vychytal. Stejně jako vyrazil dvě následující šance domácích. První poločas se dohrál pod naší taktovkou.
I ve druhé půli jsme pokračovali v tlaku, který korunoval v 55. minutě Lukáš Dítě, který do branky usměrnil centr Tomáše Polického. Šli jsme do vedení 1:2. Lukáš měl za deset minut ještě jednu velkou šanci, ale svou ránu napálil do gólmana. Postupně jsme do hry zapojili i hráče z lavičky. Nejdříve zraněného Lukáše Dítěte vystřídal Jiří Škrabal, pět minut před koncem opouštěl hřiště s velkými ovacemi Radek Pavlíček, největší hvězda zápasu, kterého nahradil Jan Kudlička ml. Potleskem jsme vyprovodili i Tomáše Kudličku, kterého v závěru střídal David Mareš.
Když rozhodčí pískl konec, vylétly naše ruce nahoru a nastaly chvíle oslav. Děkovačka hráčů a dlouhotrvající potlesk našich fanoušků vyprovázely naše hráče do šatny.

Výborný výkon podal v utkání krajní obránce Zbyněk Horký. Byl důrazný, nekompromisní a zcela bezchybný. O našem klíčovém hráči Radku Pavlíčkovi již byla řeč, velmi dobře hrál Roman Šebela, který se lepší zápas od zápasu, a Petr Horký. Nový post svědčí i Davidu Švejdíkovi a vidět byl i Jaromír Jandásek v útoku. Obávali jsme, že terén nebude sedět Tomáši Kudličkovi, ale ukázal, že je ve velmi dobré formě. Osa David Švestka – Tomáš Polický – Lukáš Dítě je naší stabilní zárukou úspěchu, stejně jako spolehlivý brankář Jaroslav Lukáč. Prostě v našem týmu nebylo tentokrát slabin, byla patrná velká vůle po vítězství a hráči na hřišti odevzdali všechno své umění.
Zbývají nám poslední dva zápasy. Rozhodnout se může už v neděli proti Břežanům. Ti se na nás ale chystají! Tak se musíme zase stoprocentně připravit a ukázat, že na to máme. Jinak to nejde!
Sestava: Jaroslav Lukáč – David Švejdík, Roman Šebela, David Švestka, Zbyněk Horký – Tomáš KLudlička, Tomáš Polický, Radek Pavlíček, Petr Horký – Jaromír Jandásek, L“ukáš Dítě. Na střídačce byli připraveni: Jiří Škrabal, Jan Kudlička ml., David Mareš, Svatopluk Nevěčný, Evžen Egner a kopačky měl s sebou i Michal Himal. Trenér Miroslav Jandásek, vedoucí mužstva Karel Kučera.

IV. tř. sk. B
Jako na miskách vah
Miroslav C – Božice B 6:4 (3:3)
po pěti minutách jsme prohrávali 2:0 a vypadalo to s námi bledě. Pak nás však „polili živou vodou“ a to tak, že jsme dokonce vedli 2:3! Domácí stačili ještě do konce poločasu z penalty vyrovnat na 3:3. Dá se říct, že jsme v 1. poločase měli ze hry víc. Ve druhé půli se domácí ujali vedení 4:3, naši ještě stačili vyrovnat na 4:4, ale ve zbytku utkání jsme už asi byli v myšlenkách v Jezeřanech.
O naše góly se podělili Jan Szabó a Tomáš Rauš, oba dali po dvou brankách.
(lan)

Žáci – OP
Zdobila nás bojovnost
Hatě – Božice 1:3 (1:2)
V sobotu odehráli naši mladí fotbalisté důležitý zápas v Dyjákovičkách. I když počasí nepřálo, nakonec se zápas uskutečnil a hráči Božic dokázali v tomto zápase zvítězit. Po rozpačitém úvodu se domácí ujali vedení, ale to bylo z jejich strany vše a my jsme zápas otočili. Do poločasu jsme vedli 2 : 1 brankami Petra Krupici. Ve druhém poločase dal branku Vojta Bačo a tak jsme vyhráli 3 : 1. Zápas se nám podařilo vyhrát především bojovností, která nám v minulých zápasech chyběla.
Poslední utkání v této sezóně odehrajeme v neděli 7.6. v 14.15 hod.doma se Šatovem.
(kh)

Přípravka – OP
SC Znojmo A - Božice 7:1
Na těžkém terénu jsme se Znojmem v prvním poločase drželi krok, soupeř ale prokázal svoje kvality a ve druhé půli už nás jasně přehrál. Jediný náš gól dával z přímého kopu Adam Vařeka.

Druhé utkání jsme měli sehrát s Příměticemi, ale začalo hustě pršet a pro nezpůsobilost terénu bylo rozhodnuto, že se zápas přeloží na jiný termín. Pravděpodobně by se poslední utkání sezony mělo odehrát v Božicích tuto sobotu 6.6. v 10 hodin.