znak Božic
 Co se děje...
Volby: Všichni pro jednoho, jeden pro všechny
Vše podstatné, co bychom mohli a měli vědět o letošních komunálních volbách v Božicích 15. a 16.10.2010 se pokusíme vtěsnat do této stručné informace.
Základní údaje jsou následující:
V Božicích se bude volit 15 členů zastupitelstva obce. Kandidátní listiny z obce Božice se podávají Městskému úřadu Hrušovany n.Jev. nejpozději 10.srpna 2010 do 16.00 hodin kontaktním osobám Mgr. Evě Ševečkové, Bc. Stanislavě Malouškové nebo Bc. Věře Vráblíkové. Pod petici podporující kandidaturu sdružení nezávislých kandidátů je pro obec Božice stanoven počet 109 podpisů občanů a samostatně kandidujícího nezávislého kandidáta musí podpořit petice s 62 podpisy občanů.

Samozřejmě, že občany rovněž zajímá, kolik volebních stran se v Božicích do voleb zapojí, kdo konkrétně kandiduje do zastupitelstva a případně, kdo je kandidátem na starostu. Zatím se ještě nic oficiálního zveřejnit nedá, neboť kandidátky ještě nebyly zákonným způsobem podány. Jedno však je jisté. Kandidovat zcela určitě budou dvě volební strany – jedna pod názvem Společně pro Božice a druhá pod názvem Volba pro Božice – a jejich společným kandidátem na funkci starosty obce Božice bude Karel Hala. Pouze kandidáti těchto dvou volebních stran se při svém souhlasu s kandidaturou do zastupitelstva zavázali, že pokud budou zvoleni členy zastupitelstva, budou Karla Halu volit do funkce starosty : „Karel Hala je náš kandidát na starostu a pokud budeme zvoleni členy zastupitelstva, budeme ho volit do funkce starosty.“
Chceme se tak vyhnout nechutnostem, které provázely volbu starosty obce Božice počátkem listopadu 2006 a kterou do dnešních dnů řada lidí stále nechápe. Současně svým voličům, příznivcům a všem občanům sdělujeme, že tentokrát se s námi na kandidátkách „nevezou“ žádní tajní kandidáti jiných volebních stran. Všech 30 kandidátů volebních stran Společně pro Božice a Volba pro Božice je ohledně volby starosty zajedno: Všichni jsme pro jednoho (Karla Halu), jeden je pro všechny (občany Božic)!


Ladislav Nevrkla a Karel Hala
koordinátoři volebních stran Volba pro Božice a Společně pro Božice


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Karel Hala, náš kandidát na starostu!
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Karel Hala, náš kandidát na starostu!
Pro zvětšení klikněte na foto.