znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Turnaj zdecimoval naše mužstvo
Příznivci kopané se těšili na poslední červencový víkend, kdy se ve zmodernizovaném božickém fotbalovém areálu konal již III.ročník fotbalového turnaje. Pořadatelům se určitě vyplatilo, když vsadili na dva nové celky z okolí, kteří doplnili již tradiční účastníky ze Strabagu Beroun a domácí tým.
Marně jsme při zahájení turnaje apelovali na hráče, aby nešli do tvrdých střetů a aby zákroky na soupeře nebyly na hranici tvrdosti. Právě finálový zápas, který měl být nejen oslavou fotbalu, ale i rozlučkou božického fotbalu s – dnes již bývalým – výborným hráčem, kapitánem a oporou týmu Radkem Pavlíčkem, připravil božickému týmu rozsáhlou marodku. A co je nejhorší – dva z vážně zraněných jsou hráči „A“týmu Svaťa Nevěčný a Michal Topolčan (ten musel být dokonce převezen do nemocnice k sešití roztrženého čela). V závěrečném utkání jsme se nepotkali s optimální pohodou, tápali střelci a své „si vybral“ jinak charismatický gólman Mistr. Ještěže v závěru Radek Pavlíček z penalty a chvíli poté pohotový Marian Vávra zkorigovali výsledek zápasu na přijatelných 2:4. Kvalitní práci odvedli pořadatelé v čele s hlavním pořadatelem Romanem Himalem, plno bylo u pultů s kvalitním rozmanitým jídlem i pitím. Diváci ocenili posezení pod pergolami a i když odtud není supervýhled, je zde příjemně. Se zájmem se setkalo vystoupení našich roztleskávaček a rovněž vložený zápas přípravek Božic a Šanova.
Ze zápasů:
Kohouti Čejkovice – Strabag 4:3 (2:0)
Čejkovice vedly již 4:0, ale během posledních 7 minut třikrát inkasovaly!
Draci Lechovice – Božice 2:3 (1:0), po penaltách (3:4)
V 1.půlce byli Draci lepší a zaslouženě vedli, ve 2.poločasu naši posílili dalšími hráči áčka a nepříznivý stav 2:0 brankami Mirka Klíče ml. a Radka Pavlíčka z penalty za faul na sebe samého srovnali na 2:2. Tři úvodní penalty oba týmy proměnily (za nás Marian Vávra, Majkl, Jan Kudlička ml.), v rozhodující sérii Michal Topolčan dal, lechovický „Drak“ minul branku!
O 3.místo:
Strabag – Draci 3:0 (2:0)
Zápas byl zcela v režii rozehraného a zklidněného Strabagu.
O 1.místo:
Božice – Čejkovice 2:4 (0:2)
Již úvod naznačoval, že tentokrát nebude náš výkon soustředěný. Už ve 3.minutě lovil Mistr míč ze své sítě a na 2:0 zvýšil ve 28.minutě s chutí hrající Pavel Michalovič. Šance Majkla a Mirka Klíče zůstaly nevyužity, navíc se v 15.minutě zranil Svaťa Nevěčný a odstoupil. Během prvních deseti minut 2.poločasu se zranil Zdeněk Svoboda (kotník) a Vlasta Žilík a rovněž v utkání nepokračovali. Kohouti využili chybu Mistra a zvýšili ve 49.minutě na 0:3. V 57.minutě pak proměnili penaltu nařízenou velmi přísně za nastřelenou ruku ve vápně a tak jsme prohrávali 0:4. V 61.minutě byl ve vápně nevybíravě sražen Michal Topolčan, na hřiště musela nosítka a několik minut se nehrálo. Nařízenou penaltu Radek Pavlíček bezpečně proměnil. Jak se ukázalo, byla to jeho poslední branka v božickém dresu. Radku, díky za vše, co jsi pro božický fotbal udělal! Náš tlak pokračoval a chvíli poté uzavřel skóre zápasu vydařenou střelou Marian Vávra. Tak jsme skončili druzí. Ale taky pořádně zdecimovaní. Vedení „A“ týmu asi jásat nebude!
V sestavě Božic se objevili tito hráči: Mistr – Svaťa Nevěčný, Vlasta Žilík, Martin Topolčan, Zdeněk Svoboda, Marek Zifčák, Radek Pavlíček, Luboš Ralenovský, Martin Vařeka, Marian Vávra, Majkl, Roman Šebela, Jan Kudlička st., Jan Kudlička ml., Michal Topolčan, Tomáš Rauš, Mirek Klíč, Petr „Čert“ Horký a Dan.
Konečné pořadí:
1. 1. FC Čejkovice
2. TJ Sokol Božice
3. Strabag Beroun
4. Draci Lechovice

Zápasy s přehledem řídila trojice delegovaných rozhodčích Hačecký, Lössel, Petr Nikolai, ale osobně jsem litoval, že se nemohl z důvodu rodinné dovolené zúčastnit původně delegovaný sudí Jan Vařacha.
Turnaj podpořila řada sponzorů, který patří upřímný dík. Jejich seznam je na připojené fotografii. Fotografie z celého turnaje si prohlédněte na našem partnerském webu http://www.boziceteam.estranky.cz/

Připravil: Ladislav Nevrkla