znak Božic
 Co se děje...
25. zastupitelstvo: Tonoucí se stébla chytá
Kdo očekával od posledního zasedání zastupitelstva naší obce nějakou senzaci, musel být notně zklamán. I když rysy hořké české komedie ve stylu filmu Hoří, má panenko! by se tady tentokrát možná našly. No a nebýt jediného závažného bodu programu, vlastně jsme se ani nemuseli scházet. Bohužel ani k tomuto tématu jsme jako zastupitelé nedostali dopředu žádný materiál, chybělo stanovisko finančního výboru, takže asi tušíte, jak kvalifikovaně jsme mohli rozhodnout. Vzduchem opět létala čísla, procenta, pobídky k diskuzi, ale my i přítomní návštěvníci (a že jich tentokrát byla přehršel!) si o tom všem museli myslet své. Věřím, že jsme ale vybrali nejlepší možné řešení. Jeho realizace ovšem už bude na bedrech nového vedení obce.
Druhá polovina zasedání potom byla jedno velké fiasko a jedno velké zklamání všech přítomných z vystoupení členky naší obecní rady a členky redakce Novin Niva. Pro mě osobně bylo toto zklamání dvojnásobné, neboť moje jméno zaznělo v tomto vystoupení mockrát. A podobně na tom byl i zastupitel Karel Hala. Očekávaná sebereflexe a vyvození osobní odpovědnosti se však nekonaly a tak snaha o očistu vyzněla nevěrohodně až trapně. A náprava se nekoná zatím žádná.

Takto jsme na závěr schválili pětimilionový obecní úvěr se splatností na 10 let u Volksbank jako další nezbytnou částku na dokončení zateplení našich škol (celkové náklady činí 13 milionů Kč), vzali na vědomí poděkování pana starosty za práci, vzali si publikaci Vesnice roku 2010 a rozpačitě jsme zakončili toto čtyřleté volební období. Takže, nashledanou, vážení čtenáři, snad v lepších časech! A nezapomeňte jít 15. nebo 16. října 2010 k volební urně.


Ladislav Nevrkla

Foto autora


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky