znak Božic
 Co se děje...
Obecní prapor podruhé
Pozorná čtenářka našich webových stránek zareagovala na můj příspěvek z 19.08.2007 Jak vypadá obecní vlajka? a k uvedenému vyjádřila svůj názor.
Píše: „ Na Vašich stránkách jsem narazila na článek o obecním praporu. Zde stálo, že se obecní prapor nepoužívá. Já jsem ho však viděla a to nejednou, během hodů i jiných významnějších akcích. Je pravda, že ne na kulturním domě, ale byl na stožáru u kina. Protože tudy chodím denně, tak mě to zaujalo a musím říci, že se mi obecní prapor (vlajka) opravdu líbí.“
Já zase musím přiznat, že jsem o hodech u budovy kina nebyl a nevím tedy, jaký prapor zde visel. Vím pouze, že před kulturákem (oficiálně společenským domem), visela neoficiální vlajka, která není schválená a tudíž nevím, má-li právo být vyvěšována před úředními budovami. Ve své glose jsem na tento fakt upozornil, neboť se domnívám, že zde má být vyvěšován v první řadě prapor schválený, oficiální.

Na závěr připomenu ještě stručnou historii současných obecních symbolů.

Obecní symboly
Znak a prapor obce vznikal v průběhu let 2001 – 2002 a jejich autorem je heraldik J. V. Pavlů. Dekrety o jejich užívání převzal dne 6.6.2003 v budově Poslanecké sněmovny v Praze z rukou předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Lubomíra Zaorálka tehdejší místostarosta Božic Karel Hala. Obecní symboly slouží při prezentaci obce, při slavnostních příležitostech a jiných akcích, vždy v souladu se zákonem.

Připravil Mgr. Ladislav Nevrkla, člen zastupitelstva obce