znak Božic
 Co se děje...
Historie: Jak jsme si stěžovali
Fotbalový oddíl TJ Sokol Božice to od svých počátků neměl jednoduché a musel se často ohradit – řečeno slovy Rychlých šípů – proti nečestnému jednání soupeřů.
Už ve svém premiérovém účinkování v okresním přeboru okresu Mikulov v roce 1955. Tak třeba 26.9.1955 podaly Božice protest proti neoprávněnému startu jednoho hráče domácích při mistrovském utkání Slavoj Mikulov B – TJ Sokol Božice. Píše se v něm:
„Za Slavoj Mikulov startoval jeden hráč (jednalo se o hráče Slavoje Praha) neoprávněně, jelikož nebyl uveden na soupisce. Tato závada byla ihned při konfrontaci napsána do zápisu a kapitáni obou mužstev tento zápis podepsali. Jelikož se nedostavil delegovaný rozhodčí a utkání řídil člen tamějšího Slavoje, zahájil hru i s tímto hráčem, který podle soutěžního řádu nesměl k mistrovskému zápasu vůbec nastoupit.“ Podobně jsme dne 10.10.1955 podávali protest proti neoprávněnému startu dvou hráčů Sokola Bulhary. Božičtí funkcionáři v závěru píší, že „nebude-li sekcí kopané OV TVS o porušení soutěžního řádu jednáno a spravedlivě rozhodnuto (Božice žádaly kontumaci utkání a 2 body), … odvolá se na KV TVS v Brně.“
Již 13.10.1955 je v zápisu OV TVS Mikulov mj. uvedeno: OV TVS, sekce kopané, na své schůzi rozhodla takto: Zápasy Sokol Božice – Sj Mikulov B a Sokol Božice – Sokol Bulhary. Oba zápasy 3:0 kontumačně pro Sokol Božice.
Další body jsme získali po stížnosti ze 7.11.1955 na neoprávněný start Antonína Němce v zápase Božice – Hevlín. Taky tento hráč nebyl uveden na soupisce Hevlína. Všechny tyto administrativní úkoly vzorně plnil tehdejší jednatel našeho fotbalového oddílu Antonín Hančl. Božice, jak patrno, vždy usilovaly o čistotu ve fotbalových zápasech, a to nechť nám zůstane i v současnosti. I kdyby se hráčů k utkání nesešlo potřebných jedenáct.


Zpracoval Ladislav Nevrkla

Foto autora


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky