znak Božic
 Co se děje...
Fotbalová sezóna skončila
   Jak napovídá titulek, skončila další fotbalová sezóna, takže bychom měli bilancovat a prozradit fanouškům, co chystáme do té nové.
    Co se týká "A" týmu, nastalo na jaře podstatné zlepšení, pokud jde o zisk bodů, a také zlepšení herního projevu. Na podzim tým získal 18 bodů a byl na osmém místě po 14 odehraných zápasech. Na jaře získal 23 bodů po 12 odehraných zápasech. Celkem tedy 41 bodů a konečné 5. místo svědčí o určitém zlepšení, ale celkově je to méně, než jsme chtěli a doufali. Je to škoda hlavně z toho důvodu, že jsme ve většině zápasů měli převahu, ale dostávali jsme hodně laciné branky, což nás stálo ztrátu bodů. Myslím si, že máme velmi dobrý tým, ale problém je stále v tom, že je málokdy kompletní. Stále se potýkáme se sestavou, kterou musíme zápas co zápas pozměňovat, a to je na kvalitě hry každopádně poznat. Byly bohužel i zápasy, kdy chybělo pět či šest hráčů základní sestavy, což je dost velké oslabení a následně zbytečná ztráta bodů. Otázkou potom je, jak řešit stávající situaci, pokud budeme chtít postoupit, což věřím, že většina hráčů a fanoušků chce. To se bez stabilního kádru neobejdeme. Nezbývá tedy nic jiného, než dál shánět další kvalitní hráče, aby nás absence několika hráčů výrazněji neoslabila. Toto bude asi náš nejdůležitější úkol v přípravě na nadcházející sezónu.
    Náš "B" tým si vedl se střídavými úspěchy, bohužel ke konci sezóny se potýkal s velkou absencí hráčů, což je jistě chyba a budeme se tímto problémem taky zabývat. Konečné 9. místo se ziskem 26 bodů není sice špatné, ale kdyby byl lepší přístup některých hráčů, tak si myslím, že mohlo být umístění také lepší.
    Naši nejmladší fotbalisté v přípravkách si vedli velmi dobře a konečné 5. místo je určitě velmi pěkné. Potěšující je hlavně to, že nemají problémy s množstvím hráčů, tak jako je tomu u obou týmů dospělých.
    Žáky jsem si úmyslně ponechal nakonec. A důvod? Vedli si ze všech božických mužstev nejlépe, vyhráli svoji soutěž se ziskem 56 bodů a odměnou je jim postup do okresního přeboru.
    Věřím, že i tam se jim bude dařit. Jádro týmu zůstává pohromadě, kvůli věku musí skončit pouze čtyři hráči. Ti by měli hostovat jeden rok v některé dorostenecké soutěži, protože zvažujeme založit v příští sezoně dorost i v Božicích. Děkuji touto cestou našim žákům a jejich trenérovi Karlovi Halovi za reprezentaci božického fotbalu a držíme jim palce ve vyšší soutěži.
Karel Kučera