znak Božic
 Co se děje...
Turnaj: Pohár pro útočnou pevnost Drnholec
II. ročník fotbalového turnaje pořádaného oddílem TJ Sokol Božice B se za účasti Dynama Drnholec, Slavie Hluboké Mašůvky, Strabagu Beroun a domácího „béčka“ odehrál za nádherného slunečného počasí v sobotu 1.8.2009 na výborně připraveném hřišti v Božicích.
Turnaj se hrál systémem každý s každým 2x30 minut a tak se bylo po celý den na co dívat. Domácí tým vystřídal velké množství hráčů a to jak hráčů základního kádru „B“týmu, tak i řadu „áčkařů“ a několik dorostenců. Asi nejtěžší to měl Filip Šperka, který se postavil mezi čtyři tyče. Vyjma prvého zápasu se dá říct, že obstál se ctí a blýskl se i pěknými zákroky. Nejlépe nám to „šlapalo“ ve druhém utkání proti Hlubokým Mašůvkám, když si zahrál i Honza Kudlička ml., Jarda Jandásek či Tomáš „Pacík“ Kudlička. S velkým nasazením bojovalo po celý turnaj rozehrané mužstvo Drnholce (posílený účastník „břeclavské“ trojky) a nenašlo tentokrát soupeře. Příjemným osvěžením byl celek Strabagu Beroun, který se musel vyrovnat s náročným cestováním den předem, nocováním na božickém hřišti, velkým vedrem a tudíž i velkým přísunem tekutin a náročným turnajovým martýriem. Zvládali to dobře, navíc byli i nositeli dobré atmosféry a nálady na hřišti i mimo ně a měli s sebou taky fanoušky s hudebním doprovodem. K velmi dobrému dojmu z turnaje přispěla též trojice rozhodčích Števica, Hejmalík, Petr Nikolai.
Osobně bych ještě vyjádřil poděkování hlavním pořadatelům Romanovi, Michalovi a Jiřímu Himalovým a řadě pomocníků a spolupracovníků v čele s Janem Kudličkou st. Poděkování patří i všem sponzorům, kteří jsou uvedeni na jedné z fotografií.

Výsledky zápasů:
Hl. Mašůvky – Beroun 0:1 (0:1)
Vyrovnané utkání, v němž byli od 20. minuty šťastnější hráči Strabagu.

Božice B – Drnholec 0:5 (0:1)
Po vyrovnaném prvním poločase jsme se ocitli pod tlakem a prohrávali 0:2. Pak se karta obrátila, získali jsme územní převahu, měli jsme i šance, ovšem z náhlého protiútoku jsme inkasovali potřetí a rezignovali jsme. V zápase si zahráli: F. Šperka – Sv. Nevěčný, D. Švejdík, Martin Topolčan, Zd. Svoboda – M. Zifčák, J. Kudlička st., Michal Topolčan, M. Vávra – J. Krčmář a M. Himal „Majkl“. Střídali T. Rauš, Kuba Zifčák, Petr Procházka, J. Šperka a J. Himal.

Drnholec – Beroun 7:1 (4:1)
Hosté snižovali na 2:1, pak však drželi až do konce taktovku zcela jednoznačně „domácí“ a „vyřádili se“ i střelecky.

Božice B – Hl. Mašůvky 4:0 (2:0)
Za Božice nastoupili další hráči, kteří se ukázali jako výrazné posily: Honza Kudlička ml., Jarda Jandásek, Tomáš „Pacík“ Kudlička a Jiří Škrabal. Zápas se hrál za stálé převahy domácích, o branky se podělili: Honza Kudlička 2x, Pacík a Petr Procházka přidali po jedné.

Drnholec – Hl. Mašůvky 8:0 (4:0)
Vyčerpaní hosté odehráli celý zápas v devíti až deseti hráčích (navíc jim pomáhal i Tomáš Rauš) a tomu odpovídá i konečný výsledek. Vítězstvím si drnholecké Dynamo zajistilo i konečné vítězství v turnaji bez ztráty jediného bodu.

Božice B – Beroun 4:1 (1:1)
Tlačili jsme na pilu, tlačili a z náhlého protiútoku jsme dostali gól. Za 5 minut se o vyrovnání zasloužil hezkou brankou Jarda Jandásek. Ve druhé půli jsme přidali ještě tři „banány“, jeden krásnější než druhý. Úspěšnými střelci byli: Michal Himal (za značných dobře míněných poznámek kolegů ze Strabagu), Marek Zifčák a Petr Procházka.