znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Srandamač skončil plichtou
Součástí fotbalového víkendu bylo i odvetné utkání neregistrovaných České Křídlovice – Božice. Hosté z Berouna sice již ráno odjeli do svých domovů a zápas neviděli, ale přesto se nakonec sešlo dost fotbalistů i diváků, aby se v nedělním dopoledni pobavili i potěšili. Úmorné vedro bylo sice pro všechny vyčerpávající, přesto se zápas dohrál ve stanoveném časovém limitu (2x30 minut) a ještě možná rozhodčí Majkl něco málo nastavil. Někteří hráči měli tolik energie, což pocítil i pan rozhodčí, když byl po ukončení zápasu inzultován již předtím vyloučeným hráčem (samozřejmě, že to bylo všechno „jenom jako“). Hráčů Božic bylo zpočátku málo, pak akorát a když si velmi záhy natáhl jeden z nich sval, obětavě za něj zaskočil Jaroslav Čada. Do hry se časem zapojilo i několik hráčů z rodiny Kutlákovy a jak se ukázalo, zasloužili se o zkorigování nepříznivého výsledku.
Abych pravdu řekl, popolední psaní jsem přerušil, neboť jsme zaslechli houkání záchranky – nejdříve jsme mysleli, že je to zvuk ruční sirény z hřiště, kterou byli povzbuzováni hráči Křídlovic, ale ukázalo se, že je to realita více než syrová – to když jsme z okna uviděli stoupající dým. Řada dopoledních fotbalistů tak ukázala i své odpovědné poslaní v řadách dobrovolných hasičů. A tropické nedělní odpoledne tak dostalo svůj další, tentokrát velmi nepříjemný, rozměr.
Hráče si prohlédnete na připojeném videu a několik faktografických údajů uvádím na závěr:
Běžela 10. minuta, zraněný Robin Šotkovský si přivolával nosítka, akce však pokračovala, všichni jsme se dívali, jak budou ošetřovat Robina a zatím Roman Šob zakončil akci vedoucím gólem do Labovy sítě. Otřesení oslabení božičtí hráči se ani nestačili vzpamatovat a za 3. minuty nato jim nový hráč Křídlovic Oujezdský (omlouvám se, křestní jméno nevím) dal druhý gól. Ve 26. minutě přidal Mirek Koláček třetí gól a o výsledku zápasu se zdálo být rozhodnuto. Těsně před hvizdem rozhodčího však Jan Szabó snížil gólem do šatny na ještě nadějných 3:1.
Do druhé půle šly Božice se změnami v sestavě, do branky se postavil Zdeněk Bartoš, obranu nadále „tvrdil“ Jara Raušer a Honza Szabó, přibylo několik nových hráčů. Mirek Koláček sice zvýšil vedení Křídlovic na 4:1, to však bylo protentokrát z jejich střeleckého umění vše. Božických na hřišti postupně přibývalo, nejdříve jich bylo jedenáct v poli, později až třináct! A tak se to projevilo nakonec i na brankách:
Nejdříve snížil po hezké akci Tonda Kutlák na 4:2, za 10 minut pak jeho bratr „Džany“ na 4:3 a nakonec ve 3. minutě nastaveného času vyrovnal na konečných 4:4 Honza Szabó. Hráči obou týmu skončili v objetí a místo do šaten zamířili společně k výčepu. I Robin Šotkovský rozdával úsměvy na všechny strany! Výborný rozhodčí Majkl řídil zápas bos a naprosto s přehledem, udělil jednu žlutou a jednu červenou kartu a přečkal i nečekaný atak po skončení zápasu. Moc práce neměl tentokrát pohotový doktor Mirek Beneš st., tak si na konci zápasu aspoň zahrál.

P.S. Příští srandamač už určitě okomentuji přímo na hřišti.