znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Zůstali jsme na čele
Ani v posledním podzimním zápasu božičtí fotbalisté nezaváhali a na náročném terénu v jinak nádherném břežanském platanovém parku a s několika změnami v sestavě doslova „vydolovali“ vítězství nad Břežanskými havrany.
Méně štěstí měli v Dobšicích naši dorostenci. Po bezbrankovém poločasu je konečný výsledek až příliš krutý.

Vítězství na „listnatém“ terénu
III. tř. sk. B
Břežany – Božice 0:3 (0:0)

Na začátku zápasu bylo v ochozech více nás-fanoušků z Božic a čekali jsme na rychlou první branku. Na trávníku místy hustě posetém spadaným listím se nám však nedařilo. Po půlhodině marného snažení, kdy jsme většinu akcí táhli přes Radka Pavlíčka a Petra Horkého, si v závěru poločasu zahráli i obránci Svaťa Nevěčný a David Švestka a zachytal si i druhý gólman David Mareš.
I ve druhé půli pokračovalo „okopávání“ kotníků Radka Pavlíčka, což nakonec hlavní sudí nevydržel a udělil domácímu záložníkovi druhou žlutou, což pro dotyčného znamenalo automaticky červenou a odchod do kabin. Na jeho obranu vystoupil slovně jeden z jeho spoluhráčů a poroučel se pod sprchy rovněž. Oslabení domácí však dobře takticky kouskovali hru a když navíc hlavní rozhodčí toleroval zdržovací taktiku břežanského gólmana, očekávaný tlak a následný brankostroj našich se nekonal. Když už se zdálo, že našemu trápení nemůže být konec, přišla jako blesk z čistého nebe rychlá akce, na jejím konci pohotový útočník Lukáš Dítě a tak jsme šli v 76.minutě konečně do dlouho toužebně očekávaného vedení. Zlomení domácí vzápětí inkasovali ještě jednou, tentokrát se blýskl další náš ostrostřelec Jarek Jandásek (moc dobře věděl, že mám z této branky velkou radost!). Na konečných 3:0 upravil v 91.minutě opět Lukáš Dítě. Celou akci si můžete prohlédnout na připojeném klipu.
Díky tomuto vítězství se TJ Sokol Božice A stal vítězem podzimní části soutěže.

Góly, karty a bez bodu!
Okresní přebor dorostu A
Dobšice – Božice 6:0 (0:0)

Po bezbrankovém prvním poločasu se k nám štěstěna obrátila zády. Dostali jsme první branku, první žlutou kartu a nakonec z toho byla vysoká porážka, pět žlutých karet a dokonce i jedna červená pro kapitána Jana Kašpárka.
Porážka i udělené karty naše dorostence velmi mrzely, neboť podávali v přecházejících několika zápasech velmi dobré výkony a určitě chtěli podzimní část soutěže zakončit co nejlépe.
Nezbývá než se přes zimu dobře připravit a svůj vzestup potvrdit v jarní části soutěže.