Co se děje...
Fotbal: Na Dušičky dušičkově
S bodem jsme nakonec spokojeni
OP: Božice – Blížkovice 2:2 (2:2)
Nevlídné dušičkové počasí, řada zranění, nemocí i jiných důvodů, byly příčinou toho, že jsme k důležitému utkání se sousedem v tabulce nastupovali v ještě více narychlo „spíchnuté“ sestavě než před týdnem v Kounicích, poskládané prakticky ze všech hráčů, kteří byli momentálně k dispozici. Na lavičce seděl jenom trenér Jan Kudlička. Taky to bylo zpočátku znát. Když ve 3. minutě „ujel“ na kluzkém terénu Svaťa Nevěčný, nezbývalo hostujícímu útočníkovi Holíkovi nic jiného, než umístit míč do naší sítě a rázem jsme prohrávali 0:1. Postupně jsme se ale dostali do hry a po nádherné akci, kterou připravil Roman Šebela ve 12. minutě, a přesné přihrávce Michala Topolčana se s chutí hrající Lukáš Dítě nemýlil a vyrovnal na 1:1. Z následného protiútoku hosté opět zahrozili, ale jejich střela skončila na naší tyči. Na druhé straně ani Lukáš Dítě nebyl ve 20. minutě úspěšný a pálil těsně vedle. Krátce na to se však blýskl David Švejdík a dostal nás do zaslouženého vedení 2:1. Tentýž hráč trefil za osm minut z vyložené pozice břevno! A neujala se ani hlavička Lukáše Dítěte v 31. minutě. Kopali jsme několik standardek, ale žádný z našich střelců neměl tentokrát svůj den.
Nejsmůlovatější situace nastala ve 43. minutě. Ve zmatku před naší brankou si náš hráč nastřelil ruku a rozhodčí tento zákrok posoudil jako úmyslný a nařídil proti nám pokutový kop! Vlna emocí a nevole, která se zdvihla hlavně na ochozu mě nutila, abych jako hlavní pořadatel a komentátor v jedné osobě diváky vyzval ke zklidnění. Měl jsem v té chvíli po své levé ruce delegáta utkání pana Števicu a tak si snad dokážete představit, že nebylo možné dělat, že nic neslyším. Hostující hráč Řeřucha penaltu bezpečně proměnil a srovnal stav zápasu na 2:2. Jak se později ukázalo, byl to toho dne poslední záblesk fotbalu. Druhá půle už byla oboustranně přehlídkou úpornosti, nepřesnosti, prokřehlosti i vyčerpanosti. A tak jsem si do svých análů poznamenal jenom hlavičku Lukáše Dítěte v 68. minutě, která lízla soupeřovu tyčku. Na hřiště se pomalu snášel mlžný opar a tak jsme všichni s povděkem přijali závěrečný hvizd rozhodčího. Naši byli nakonec s bodem spokojeni, hostující trenér Dubec se nechal slyšet, že chtěl body všechny. V tabulce jsme si udrželi osmou příčku.
Sestava: Robert Musil – Jiří Himal, David Švestka, Roman Šebela, Svatopluk Nevěčný – Petr Horký, Jan Kudlička, David Švejdík, Marian Vávra - Michal Topolčan, Lukáš Dítě. Trenér Jan Kudlička, vedoucí mužstva Ivan Marek. Hlavní rozhodčí Hlucháň řídil zápas s přehledem a přispěl k jeho celkově hladkému průběhu.

IV. C: Velký Karlov – Božice B 2:1 (0:0)
Do Karlova se většinou jezdí pro body, tentokrát však náš „B“tým opět zásoboval naše první mužstvo, pro nemoc nehrál Luboš Ralenovský, a tak jsme se tentokrát vraceli domů bez bodů.
Jak říkali po zápase přímí účastníci „šance byly“, trefili jsme i tyč karlovské branky a dokonce jsme to byli my, kdo se v zápase ujal vedení 0:1. Náš nejlepší hráč Marek Zifčák ho prý ani původně dát nechtěl, ale centroval tak „nešťastně“, že míč skončil v brance domácích. Škoda, že tak necentroval víckrát! Pak už se štěstí přiklonilo k domácím a body tak zůstaly doma.
Vzhledem k akutnímu nedostatku bojeschopných mužů se rozhodl vedoucí mužstva Milan „Mistr“ Šperka v zimě řádně potrénovat a na jaře se vrátit na zelený pažit coby aktivní hráč! Máme se tak na co těšit.

Dorost sk. B: Jiřice – Božice 2:1
Až v posledním zápase našli naši dorostenci přemožitele. Bylo to však spíše dílem několika nepříznivých situací než nějakého mimořádného výkonu domácích. Na výsledku utkání se taky podepsal nepřesný sudí Hejmalík, na jehož vrub je třeba připsat rozhodující gól domácích, který padl z ofsajdové pozice signalizované dokonce domácím asistentem rozhodčího! Sudí Hejmalík na to však nedbal, nechal pokračovat ve hře a bylo vymalováno.
Za Božice snižoval z penalty nejlepší hráč utkání Patrik Šotkovský.

OP žáků: Božice – Blížkovice 2:2
V mrazivém nedělním poledni jsme zakončili podzimní část naší soutěže. Hráli jsme s mužstvem Blížkovic a utkání jsme odkopali s novými míči. Tyto nám zakoupili sponzorsky Majkl Himal, Dufa Himal a Peťa Bojda, za což jim patří poděkování. První poločas se nám příliš nepodařil a prohráli jsme ho 2 : 0. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním zvrátit stav utkání, což se podařilo a vybojovali jsme plichtu 2 : 2. Branky za nás vstřelili Jara Bobek a Ruda Čížek.
V polovině soutěže okresního přeboru jsme se umístili na slušném osmém místě s 15 body a skore 25 : 25. Na poslední dvě mužstva máme náskok 14 bodů a tak by nás neměly na jaře potkat sestupové starosti. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za vzorný přístup, na zápasy chodilo minimálně 15 hráčů. Poděkování patří také D.Švejdíkovi a J.Himalovi za trénování a v neposlední řadě rodičům a příbuzným, kteří odjezdili zápasy na soupeřova hřiště.