znak Božic
 Co se děje...
Jako kůl v plotě
Současná neutěšená situace v Břežanské dopravní společnosti (aspoň podle zpráv z posledního božického zastupitelstva), zdá se pokračuje a nic na tom asi nezměnila ani páteční valná hromada BDS. Podle neoficiálních zpráv zůstal božický zástupce ing. Miroslav Klíč tak trochu jako pověstný kůl v plotě! Jednatel společnosti a starosta Borotic v jedné osobě Zdeněk Bobok podporovaný svými dvěma kolegy z Čejkovic a Pravic pravděpodobně ustál první pokus o „restrukturalizaci“ společnosti a pokračuje tak v dosavadním způsobu řízení BDS beze změn.
Nelze v této souvislosti zamlčet podivnou roli dozorčí rady BDS. Jako bumerang se nám vrací fatální selhání božických členů dozorčí rady dr. Josefa Leissera a dr. Růženy Barákové (ve funkcích byli od vzniku dozorčí rady až do svého tichého vycouvání v únoru 2009). Pokud si dobře pamatuji, tak se na zasedání zastupitelstev obcí Nivy v Břežanech volila dozorčí rada BDS právě proto, aby se prý zabránilo a už nikdy neopakovalo to, aby společnost ovládal její jednatel. Oba naši tehdejší zástupci se doslova „nacpali“ do funkcí v dozorčí radě! A výsledek jejich působení? Když ne nula, tak zcela určitě hodně do minusu.
Pak se ovšem nedivme, že to dneska vypadá právě takhle. Pouze s jediným rozdílem – s panem Psotou v zádech! Docela by mě zajímalo, na čí straně stojí a jaké jsou jeho skutečné zájmy a úmysly v Břežanské dopravní.

P.S. To, že jde v první řadě o peníze a majetek, snad ani nemusím zdůrazňovat. Nestandardní okolnosti spojené s prodejem automobilu MAN jenom zvýrazňují podivné poměry panující uvnitř obcí Nivy, a to i ve vztahu k jejich „polomrtvému dítku“.

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Ladislav Nevrkla