znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Májové hvězdy blikaly, svítily i zhasly
Naše fotbalové celky to o prvním májovém víkendu hrály spíš v aprílovém duchu. Zatímco dorostenci a ženy své soupeře jasně přehráli, muži „A“ se v okresním přeboru protrápili k remíze a zbývající týmy zůstaly tentokrát bez bodu.

OP: TJ Sokol Božice – TJ Dynamo Oleksovice 1:1 (0:1)
Dopředu jsme všichni tušili, že zápas s Oleksovicemi má všechny znaky derby: prestiž, nervozitu a fanoušky. Pro tradičního účastníka okresního přeboru z Oleksovic je – zdá se – přímo potupné ztratit s nováčkem soutěže byť jediný bodík a ještě k tomu za ním pokulhávat v tabulce. Nervozita se podepsala i na „filmových scénách“ v závěru 1.půle a po skončení zápasu v kabině rozhodčích. Horké hlavy jen pomalu chladly.
Přestože jsme hráli bez tradičních brankářských opor (R. Musil, J. Lukáč), měli jsme po většinu času zápas pod kontrolou. Hosté snad ovládli první desetiminutovku a sem tam zahrozili rychlým protiútokem. Právě z takového padla v 39. minutě zcela nečekaně jejich vedoucí branka po střele Jiřího Hajznera – 0:1. Naopak vynikající oleksovický gólman Valenta zlikvidoval všechny šance našeho týmu a kapituloval až v 79. minutě, kdy jej z penalty za ruku ve vápně prostřelil Tomáš Polický. „Zatažené“ Oleksovice připomínaly svým stylem slavný italský velkoklub Inter Milán a málem jim to vyšlo. Standardky i pěkné akce našich končily buď těsně vedle, nad anebo v rukách pozorného Valenty. Nejvíc šancí měl Polický, ale ukázal se i Švejdík. Více se čekalo od Lukáše Dítěte. Pohledná byla akce po lince Kudlička – Horký – Dítě v 35. minutě.
Prudkou ránu Polického gólman vyrazil a chvíli poté orazítkoval přímý kop Švejdíka břevno. Náš tlak byl ve 2. poločase drtivý, ale ujala se pouze zmíněná penalta. Kolem 50. minuty se hra přiostřila a následovala série žlutých karet, hlavně pro Oleksovické (4x). Přísně a nespravedlivě udělená druhá žlutá karta a následná červená pro našeho hráče nás oslabila početně. Náš tlak však pokračoval i v tříminutovém prodloužení, bohužel ukazatel skóre jsem nezměnil. Ve velmi dobrém světle se opět ukázal František Hofman a všechny převyšoval David Švejdík. Měli jsme na to, abychom vyhráli, ale brali jsme nakonec i bod. Stínem utkání bylo zraněné koleno Jaromíra Jandáska a nespravedlivé vyloučení Patrika Šotkovského.
Sestava: Jiří Škrabal – Aleš Žák, Svatopluk Nevěčný, František Hofman. Roman Šebela, Petr Horký (K), Jaromír Jandásek (David Švestka), Jan Kudlička (Patrik Šotkovský), Lukáš Dítě, David Švejdík a Tomáš Polický. Na střídačce ještě byli Zbyněk Horký, Marian Vávra a David Mareš.
Zápas dobře řídil (až na to přísné vyloučení) rozhodčí Tomáš Fiala. Zápas sledovala stovka diváků, kteří si tentokrát dost zabouřili.

IV.C: Břežany B - Božice B 6:0 (3:0)
Nevím, jaký komentář k tomuto zápasu napíše kolega z webových stránek „B“týmu. Já jsem viděl pouze druhý poločas a v něm náš marný boj ve vysoké trávě proti podobně hrajícímu soupeři. Do branky se musel postavil Majkl, neboť žádný z gólmanů k zápasu nedorazil. Druhou branku jsme dostali z přísně nařízené penalty. Oživení v našich řadách přinesl až střídající Dan (Do Xuan Truong) a měl i několik brankových příležitostí. Našimi nejlepšími hráči byli Jiří Himal, Marek Zifčák a nad všemi vyčníval Luboš Ralenovský. Je to hráč, který by to měl zkusit v našem „A“týmu.

OS.B dorostu: Olbramovice - Božice 1:4 (1:1)
První půlka prý „byla strašná“. Vedli jsme 0:1, ale domácím se podařilo chvíli před jejím koncem vyrovnat. Ve druhém poločase jsme se postupně prosadili střelecky a nakonec jsme i výrazně zvítězili. Naše branky dal Tomáš Rauš – 3 (a mohlo jich být i dvakrát tolik) a Marian Vávra. Za stavu 1:3 chytil Kuba Benkovič penaltu, dobře kopnutou do pravé šibenice.
Do zápasu velmi negativně zasáhli domácí fanoušci (vyštvali i pomezního rozhodčího) a taky zatoulaný pes pobíhající po hřišti, který způsobil pětiminutové zpoždění zahájení druhého poločasu. Prazvláštní osvěžení dostali naši, když byly v průběhu 2. poločasu na naší polovině puštěny závlahy. Domácí, kteří nastoupili v deseti hráčích, dohrávali pro zranění v devíti. V našem týmu hrály všechny opory a tentokrát i Evžen Egner. Zdá se, že naši hráči už si můžou začít leštit kopačky na baráž s týmem IE Znojmo A o přeborníka okresu a postupujícího do kraje. I když – zbývá ještě 5 kol!

OP žáků: Božice - Prosiměřice 2:4
Podrobnosti k zápasu dodá karel Hala do našeho diskusního fóra.

OS B přípravek: Hrušovany n.J. – Božice 3:1
Šanov – Božice 4:2

MSDŽ D: Božice - Rapotice 3:0 (3:0)
Soupeřky jsme přehráli už v prvním poločase.

Video ze zápasu OP: Božice – Oleksovice.