znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Sezóna dorostu Božice 2009/2010 očima Patrika Šotkovského
V první řadě bych chtěl jménem celého týmu dorostenců poděkovat všem lidem, kteří se aktivně podíleli na běhu týmu po celou sezónu. Jmenovitě hlavně panu Tomáši Raušovi st. , trenérovi mužstva, a Jaromíru Jandáskovi, zástupci trenéra a aktivního hráče A-týmu, který nám mohl dát něco ze svých zkušeností. Dalšími, kteří se starali hlavně o papírovou část hry, byli Luboš Šenkeřík a Robert Šotkovský, který i mávával na čáře. Také si zaslouží poděkování oba chlapi Nevrklovi, jak za celkové starání se o zábavu na hřišti doma, tak i za informace podávané o zápasech. Všem těmto lidem děkujeme za jejich ochotu a podporu. Další velice důležitou součástí našeho úspěšného roku byli fanoušci, kterých sice nebylo mnoho, ale rád bych poukázal na účast našeho malého fanklubu snad na všech zápasech. Těmito věrnými členy byli Hana, Ivoš (ŇUFÍK) a Evžen Egnerovi.
A teď už k fotbalu samotnému. Fanoušků mohlo být více, ale šlo vidět hlavně v první části sezóny, že aspoň někoho to, že dorost umí hrát, zajímá. Myslím si, že kluci udělali dost práce hlavně tu první půlku sezóny, kdy nás zdobila hra, které se obával každý soupeř. Naše výsledky ze zápasů hovoří za vše a odehrát už jen půl sezóny s jednou prohrou a žádnou remízou na hřišti je úspěch sám o sobě. Hra mě osobně bavila a rád jsem se díval, jak gratulují fandové, kteří přišli na zápasy, hráčům našeho celku. Druhá půle sezóny, kterou jsme začali parádním fotbalem a výhrou na hřišti celku Šanova, kdy jsme nastupovali s obavami, protože celková zimní příprava byla hodně slabá, ukázalo soupeřům, že hodláme první pozici udržet a budeme se za ni rvát, co to půjde. Druhé půle sezón bývají slabší a toto pravidlo se nezměnilo ani u nás. Herní projev už i na pohled šel dolů a nepotěšil mě moc fakt, že paradoxně s výkony nám nepomohli fandové, kteří nechodili. To pro tým, který vyhrává, ale trápí se kombinačně, je škoda, protože není pro koho se snažit ukázat hezký fotbal. Mě samotného hodně mrzel hlavně fakt, že na obě barážová utkání bylo více fandů IE Znojmo, a to hlavně při našem zápasu doma. Potřebovali jsme podporu, kterou jsme nedostali. Na konec ještě děkujeme všem, kteří se podíleli na dopravě.
Přes drobné postesknutí věřím, že jsme jako dorostenci úspěšně reprezentovali božický fotbal a že jsme ukázali, že se naši příznivci o budoucnost božické kopané obávat nemusí.


Patrik Šotkovský


Tabulka střelců:
1. Evžen Egner 21 (1x5 branek, 1x4 branky)
2.-3. Marian Vávra 20 (4xhattrick)
2.-3. Tomáš Rauš 20 (3xhattrick)
4. Patrik Šotkovský 14
5.-7. David Mlčúch 5
5.-7. David Šenkeřík 5
5.-7. Jakub Zifčák 5
8. Filip Šperka 4
Po dvou brankách: Jiří Šenkeřík a Pavel Šulan
Po jedné brance: Rudolf Čížek, Bronislav Horáček, Petr Griebaum


Z úplné tabulky Evžena Egnera vybral -lan-


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.