znak Božic
 Co se děje...
Aktuálně: Ozvěny týdne
Asi největší ohlas měly letošní božické hody. V těchto dnech už je jasné, že jak z hlediska programu, tak z hlediska návštěvnosti budou patřit k těm nejzdařilejším v božické historii. Ukázaly taky, že si místní spolky – především hasiči a fotbalisti – umí vyjít vstříc, spolupracovat a připravit společnými silami kvalitní kulturní událost. Drobnůstky a chybičky, které se vloudily (asi nejdiskutovanější bylo vstupné na sobotní fotbal Božice – Brno) se vychytaly a odstanily obratem a jsou zároveň poučením pro příště. Podobně jako potřeba bdělosti a ostažitosti pořadatelů-nočních hlídačů tanečního prostoru s přístřešky. „Straky“, jak vidno, nespí ani o hodech … A věřím, že i kontejnery s plastovým odpadem nechá příští obecní úřad vyvézt již před konáním hodů, abychom se v sobotu nemuseli dívat na tu horu přetékajících a povalujících se plastů! A stejně tak se příští radnice zcela určitě postará o fungující veřejné osvětlení, aby návštěvníci neklopýtali v noci potmě výmoly. Pokračovat se bude i v dokončení úpravy tanečního prostranství položením zámkové dlažby. Máme tady dvě význačné firmy (Best-Beta a Prefa) a určitě je pouze věcí jednání obecních představitelů s nimi, aby se jejich výrobky více prezentovaly na obecních prostranstvích.
Druhá, neméně důležitá událost, se týká začlenění Znojemska do IDS. Od 1.7.2010 tak už naše silnice brázdí autobusy Znojemské dopravní společnosti PSOTA. Pokud namítnete, že jezdí stále autobusy Břežanské dopravní společnosti, máte pravdu jen částečně. Podívejte se z druhé strany autobusu (u řidiče) a uvidíte tam nenápadné sdělení „Držitel licence + logo společnosti PSOTA“. Zasvěceným je jasné, o co se jedná. Zástupce Božic v dozorčí radě BDS Ing. M. Klíč se to snažil vysvětlovat již na minulém zastupitelstvu a psali jsme o tom (viz http://www.probozice.wz.cz/index.php?menu=120620102).
A poslední sdělení? Tropická vedra nás zaskočila podobně jako dlouhá zima a deštivý květen a část června. Pěstitelé zeleniny i ostatní zemědělci mají „žně“ a od časného rána je všude plno ruchu a shonu. A když k tomu občas zakvílí sekačka na trávu, je to zralé „na doktora Chocholouška“. Tak prosím, ať to aspoň není v neděli v 6:30 h! Komáry nechávám tentokrát bokem. Ti se musí ničit systematicky, vždy a všude. Hezký týden, dovolené a prázdniny přeje Vám všem


Ladislav Nevrkla

Foto autora


Ilustrační fotografie k Božickým hodům 2010 zaslala „Teta Liduš“.

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.