znak Božic
 Co se děje...
Střípky od nás i odjinud
Nový středočeský hejtman David Rath (ČSSD) se chce důrazně podívat na poskytování dotací Místním akčním skupinám (MAS), které se začínají prosazovat v rámci rozvoje venkova. A tak zatímco předcházející hejtman Petr Bendl (ODS) navázal s tímto sdružením těsné kontakty a podepsal 14.4.2008 dotační příspěvky jednotlivým skupinám MAS, David Rath upozorňuje, že je třeba řadu projektů znovu prověřit a přehodnotit a některé slíbené dotace snížit nebo zrušit. Je to jedna z prvních viditelných daní, které Středočeši zaplatí za to, že se krajským nemocnicím a lékárnám hradí z prostředků kraje poplatky. Někde se přece musí přiškrtit a brát, když se chce jinde rozdávat. A protože je hejtman Rath takovým lakmusovým papírkem pro ostatní hejtmany z řad ČSSD, dá se očekávat, že i hejtman Hašek na jižní Moravě se na dotace MAS podívá. A my v Božicích můžeme být zvědaví, kolik obec dostane ze slíbených dotací MAS na rekonstrukci obecního sklepa v Dubově zahradě (pod Šperkovým).
Podle sobotních médií má velké problémy společnost Prefa Brno. Pod titulkem Prefa Brno nemá práci, dává zaměstnancům volno, se uvádí, že část zaměstnanců závodů společnosti Prefa Brno je doma kvůli úbytku zakázek. Za poklesem poptávky je prý silná zima, která omezila výrobu, a hospodářská krize. Omezení výroby se týká závodů v Kuřimi, Hodoníně, Oslavanech a Božicích. Stovka lidí z celkových 460 zaměstnanců firmy, kteří nechodí do práce, dostává 60% mzdy. Do práce by se měli vrátit zhruba v polovině února. Firma hodlá nejprve vyrábět na sklad a koncem měsíce by se měly rozjet i zakázky. Prefa spoléhá hlavně na výstavbu kanalizací nebo nových silnic a chodníků.
Výstavba další etapy kanalizace, výstavba nového kruhového objezdu na křižovatce u sýpky a také vybudování chodníku pod sklepy podél silnice od sýpky k Jednotě by se mohla týkat také naší obce. Uvidíme, jaké záměry předloží rada obce zastupitelstvu na jeho nejbližším zasedání, které by se mělo konat 19. února 2009.

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Připravil Ladislav Nevrkla