znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Nezdary, zdary, omyly a opravy
Celý ten uplynulý týden byl nějaký fotbalově zašmodrchaný, plný chyb, omylů, nedorozumění a nakonec i nemastných neslaných výsledků. Těšil jsem se z lecčehos a na ledacos, ale nakonec musím popravdě říct, že nebylo jedné věci, aby nebyla bez zádrhele.
Ve Znojemském týdnu vyšla fotografie našeho dosud velmi úspěšného „áčka“ s titulkem Božice si udržují vedení ve III.tř. sk.B, aby to už včera v podvečer nebyla pravda! Co čert nechtěl, vloudila se mi tam neomluvitelná chybička, kdy jsem Michala Topolčana „překřtil“ na Mariana Vávru. Oběma – zvláště však Michalovi – se za tento politováníhodný omyl upřímně omlouvám. Bohužel stejnou fotografii i popisku jsem poslal do Novin Niva. Takže totéž v bledě modrém! Ani vedoucí mužstva (či manažer) Karel Kučera se necítil zrovna poctěn mnou amputovanou funkcí „sekretář oddílu“. Omlouvám se a prosím, abyste si všude v popiskách škrtli slovo „sekretář“. Za uvedená pochybení se ještě vyrovnám s vedením fotbalového oddílu.
Komentáře k zápasům budou tentokrát skromné. Ze všech zápasů jsem na vlastní oči viděl pouze ten v Litobratřicích a upřímně řečeno, kdybych doma zapomněl brýle a viděl to jen neostře a rozmazaně, bylo by to pro mé duševní zdraví asi tentokrát lepší.
Takto jsem se protrápil s početným houfem našich fanoušků i s našimi hráči, kteří za celých devadesát minut nenašli recept na snaživého soupeře (výborná byla zejména „7“ Jiří Kubíček, ale i gólman), ale především na velmi nekvalitní (tvrdé, hrbaté, drnovité a rozměrově menší) hřiště v jinak velmi sympatickém sportovním stánku v „Lopatově“. Základní otázka našim fotbalistům tak zní: „Co děláme pro to, abychom zmizeli z takových hřišť?“ Odpověď zní: „Zatím nic!“ A jaký je odborníky doporučený lék na tuto nezdravou situaci? Je pouze jeden: „Postoupit do okresu!“ Tam totiž na soupeře, který by hrál domácí utkání na takovémto hřišti, jaké je v „Lopatově“, v Loděnicích, možná i jinde, prostě nenarazíme. Tam budeme hrát jenom na kvalitním trávníku.
A ještě tři poznámky si neodpustím (i když nejsou z mé hlavy, pouze tyto názory tlumočím). U mužů bylo tentokrát problematické také nasazení některých hráčů na konkrétní posty. Nejmarkantnější to bylo v případě velkého „srdcaře“ Petra „Čerta“ Horkého na pravém kraji obrany. Přitom i fotbaloví laici jako já víme, že jeho místo je v záloze. Vím, že radit po bitvě generálovi neúspěšné armády je trochu laciné, ovšem na druhou stranu někdo to říct musí. Alarmující byla rovněž pouze dvoučlenná lavička náhradníků. Ptali jsme se všichni: Kde se stala chyba? Poslední poznámka se týká nedělního „výjezdu“ žáků. Pouhá dvě auta, která měla dopravit naše žáky do Dyjákovic jsou skutečně nedostatečná. Trenérovi tak nakonec nezbylo, než se otočit dvakrát ...

Výsledky:
Nad Božicemi tentokrát zataženo ...
III. tř. sk.B
Litobratřice „Lopatov“ – Božice 2:0 (0:0)

Dvacet minut to byl oboustranně bídný fotbal – domácí překopávali naši zálohu a naši nic nevymysleli. Trochu jsme se rozehráli, měli jsme i nějaké šance, vidět byl např. rtuťovitý Michal Topolčan. Pak se však zranil a na hřiště přišel silový bojovník David Mareš. Vidět byl taky, ale žádná jeho šance se neujala. Závěr poločasu byl překvapivě v režii domácích. Ve druhém poločase zesiloval tlak domácích, který byl po půlhodině korunován vedoucí brankou. Naši zůstali zaskočeni a místo drtivé ofenzívy jsme inkasovali ze standardní situace druhý gól. Marně Petr Horký a David Švestka burcovali své spoluhráče. Dohráli jsme utrápený zápas bez jiskry: A přitom jsme tolik chtěli ... A tak zatímco domácí fans povzbuzovali hlasitě a hlučně (a bohužel přes megafon občas i neslušně – to bylo na vyvedení ze hřiště, paní!), my jsme odcházeli rozpačití a zamlklí.

IV.tř. sk. B – Božice B měly volno.

Dorost „A“
Dorostenci jsou naší chloubou
Hatě – Božice 1:3

Naši dorostenci ani tentokrát nezklamali a na hřišti v Dyjákovičkách přehráli zcela jasně svého soupeře. Podrobnosti nevím, ale to, že se o vítězné branky podělili Evžen Egner, Marian Vávra a Tomáš Rauš, to doufám vím přesně.

Žáci – OP
Kde zůstali rodiče?
Dyjákovice – Božice 5:0

Notně otrávený se ze zápasu v Dyjákovicích vrátil trenér Karel Hala. Už před utkáním bylo jasné, že herní pohoda bude tentokrát ta tam, neboť před bránou u božického hřiště čekala pouze dvě auta na odvoz! Taky někteří hráči dali přednost prodlouženému víkendu před cestou na fotbalový zápas. Naši se dlouho drželi, pak však dostali gól a sesypali se jak hokejoví reprezentanti Slovenska v zápase s Českem. Byla to prý pak už jen bída a utrpení.

Přípravka – OP
Okresní přebor přípravek, hráno na hřišti v Miroslavi:
Miroslav A - Božice 8:3
, střelci gólů: Vařeka Adam, Čada Jiří, Konupčík Michal
Na hřišti v Miroslavi nás čekal velice silný tým domácích, který patří mezi suverény OP přípravek. Přesto naši chlapci nepředvedli špatný výkon a tři vstřelené branky beru jako positivum.

Moravský Krumlov - Božice 6:2, střelci gólů: Tóth Tomáš, Vařeka Adam
Po bojovném utkání s Miroslaví jsem věřili, že bychom proti Krumlovu mohli konečně poprvé naplno bodovat. V utkání samotném to dlouho vypadalo na nějaký bodík. V poločase jsme sice prohrávali 1:2,ale šancí bylo dost. Ve druhém poločase ale jakoby se chlapci zalekli dobrého výsledku,obrana udělala pár hrubých chyb a bylo po nadějích. Opět se bohužel potvrdilo, že nejslabším článkem našeho mužstva je obrana a tak jsme se domů vraceli bez bodového zisku. Tak snad příště !!!