znak Božic
 Co se děje...
Volby: Volební kampaň se rozjela naplno
Zveřejněním kandidátních listin všech volebních stran – viz http:// www.hrusovany.cz/www/ Files/UrDeska/Obsah/ uid1425.pdf – se volební kampaň rozjela naplno. V naší obci bylo zaregistrováno celkem 7 volebních uskupení a již při letmém pohledu na jména 105 kandidátů si nepochybně všimneme některých výrazných změn.
V letošních volbách se totiž zcela určitě nesetkáme s několika tvářemi, které v uplynulých letech patřily ke známým veřejným činitelům naší obce. Svou 20-ti letou kariéru předních božických komunálních politiků uzavřeli Zdeněk Čurda, Jaroslava Fojtíková a Ivan Hudec. Zastupiteli se stali již po prvních demokratických volbách v roce 1990. Zdeněk Čurda byl poté zvolen starostou obce a Jaroslava Fojtíková místostarostkou Božic. V letošních volbách nekandiduje ani současný zastupitel Jaromír Leisser. Všem jmenovaným patří naše poděkování za vše, co v pozici představitele veřejné správy pro naši obec vykonali.
A jak to vypadá s ostatními současnými zastupiteli?
Najdeme je v několika kandidujících stranách. Karel Hala je nejen lídrem strany SPOLEČNĚ PRO BOŽICE, ale je i společným kandidátem této strany a strany VOLBA PRO BOŽICE na post starosty Božic. Na 2. místě VOLBY PRO BOŽICE kandiduje Ladislav Nevrkla a na 3. místě Jan Kudlička.
Nejdéle sloužícími zastupiteli – již od roku 1990 – jsou Josef Leisser, Josef Fila a Jindřich Solař. Všechny tři najdeme na jedné kandidátce – Sdružení nezávislých kandidátů Občanská volba. Tuto kandidátku vede Miroslav Klíč, na 2. místě je Josef Leisser, na 5. místě Josef Fila a na 6. místě Jindřich Solař. Jaroslav Vařák je lídrem Komunistické strany Čech a Moravy, Růžena Baráková lídrem Sdružení nezávislých kandidátů za trvalé rozvíjení občanské vybavenosti, kde dále kandidují členky současného zastupitelstva Marcela Hnízdilová na 3. místě a Svatava Baráková na 5. místě. Na zbývajících kandidátkách žádného současného zastupitele nenajdeme.
Uvedená fakta hovoří jasně. Po letošních volbách dojde tak jako tak k nejvýraznější obměně obecního zastupitelstva za posledních 20 let.


Ladislav Nevrkla

Foto autora


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky