znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Branky, tyčky, body
Víkendové zápasy 4.a 5.4.2009 přinesly našim barvám radost i zklamání. Zatímco se dorostenci v sobotu řádně „vykoupali“ ve Vranovské přehradě, tak „dvojzápas“ áčka i béčka na hřištích soupeřů dopadl bodově „bez ztráty kytičky“. A protože ve trojce prohrály Jezeřany ve Višňové, zvýšil se náskok našeho „A“ týmu na příjemné 4 body.

III. tř. sk.B
Dyjákovice – Božice A 1:2 (0:1)

Na tvrdém terénu v Dyjákovicích jsme nenechali nic náhodě a šli jsme i v neúplné sestavě (chyběli Dítě, Pavlíček, Nevěčný) za vítězstvím. V útoku prokázal svou pohotovost David Mareš a dal vedoucí branku. Rozhodčí byl na naše hráče přísnější, neodpískal nám nejméně dvě možné penalty po faulech na naše hráče ve vápně. Zato sporný zákrok (vypíchnutí míče) posoudil jako náš faul, a tak bylo vyrovnáno 1:1. Naštěstí v divokém dobývání soupeřovy svatyně, kdy se míč odrážel téměř neznámo od koho, čeho (přímí aktéři nakonec potvrdili, že to bylo od soupeřových těl), až ho nakonec pohotový střelec zápasu David Mareš „uklidil“ na čtvrtý pokus do branky, jsme šli do vedení 2:1, a tak i zápas skončil. Poslední desetiminutovku si zahrál i spolehlivý Michal Himal. Důležité body se tak vezou do Božic. Na čáře po čase mával Ivan Marek. Taky si užil s nevybíravými fanoušky domácích své.

IV. tř. sk. B
Mackovice – Božice B 0:2 (0:2)

Spory v týmu domácích vedly k tomu, že na začátku zápasu nastoupili pouze s 8 hráči (postupně přišli další, ale i tak jich bylo pouze deset). Na měkkém hrbatém terénu se naši útočníci a záložníci chvíli rozstřelovali a kdyby to bylo třeba 0:10, nikdo by se nedivil. „Do černého“ se však trefil jenom Tomáš Rauš, pro něhož to byl premiérový gól v soutěži dospělých! Zahrál si i další dorostenec Marian Vávra, který v závěru vystřídal nestárnoucí legendu božického fotbalu Jana Kudličku. V brance tentokrát zaskakoval trenér Roman Himal, který ani neměl moc práce. Nastoupil i Tomáš Kudlička, ale trefil pouze 2x tyč! Stejně jako Petr „Lokvenc“ Michalec.

Dorost „A“
Vranov n.D. – Božice 8:2 (4:1)

Na malém úzkém hřišti, v přehuštěném prostoru, kde hlavním fotbalovým prvkem byly „nakopávačky“ domácích, jsme brzy prohrávali 2:0. Snížili jsme sice na 2:1, ale zase přišla slabší chvilka, a pak už to naši dorostenci tak trochu „zabalili“ (podle mých informátorů). Bližší informace nemám. Je možno doplnit v diskuzním fóru.

Přípravka
Přátelský přípravný dvojzápas Božice – Šanov skončil „divokými střelbami“ 8:4 a 5:5.

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Připravil Ladislav Nevrkla