znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Velikonoční pomlázku si odvezli soupeři
Na co o velikonočním víkendu sáhli na vlastním hřišti hráči a hráčky kteréhokoliv božického fotbalového týmu, tam týden tráva neporoste! Tak nepovedený víkend doopravdy nemají ve svých análech zaznamenaný ani pamětníci naší kopané! Bude proto nejlepší udělat za touto nepodařenou epizodou tlustou čáru a s nadějí vzhlédnout k následujícím utkáním.

Výsledky
Okresní přebor: Božice „A“- Hrádek 1:3 (0:0)
So 03.04.2010, 15:30, HR: Richter, AR: Fojtík a Fráňa, delegát Števica. Už před zápasem bylo jasné, že bude problém se sestavou. Nastoupit nemohli L. Dítě, F. Hofman, M. Topolčan, R. Pavlíček, další hráči nebyli v optimální herní pohodě a na lavičce byli připraveni pouze tři dorostenci, kteří si nakonec i všichni zahráli.
Od úvodního hvizdu rozhodčího jsme byli pod tlakem – do 7.minuty měli Hrádečtí dvě vyložené šance a pouze jejich střelecká nemohoucnost nás zachránila od pohromy. Až v 9.minutě se blýskl hlavičkou náš nejlepší hráč Jaromír Jandásek. Nebylo divu, že právě na něj se soustředily tvrdé zákroky soupeře a náš hráč musel být několikrát ošetřován. Nedařily se nám ani standardky, ať je kopal kdokoliv z našich zkušených exekutorů. V 15.minutě měl opět velkou šanci Hrádek, aby nás za pár minut zavalil sérií rohů. Podobně i posledních 5 minut bylo pod hrádeckou palbou a kdybychom po 45 minutách prohrávali o tři branky, byl by k nám tentokrát osud hodně milostiv. Naše šance byly sporadické, ale taky byly: pěkná střela ze střední vzdálenosti Honzy Kudličky, pěkný útok ve 30.minutě, který nezakončil Tomáš Polický nebo dobře kopnutý roh Davida Švejdíka.
První desetiminutovka druhé půle byla nezajímavá a dokonce jsme v 55.minutě pěkně zaútočili. Jenže přišel protiútok a po několika přihrávkách a přesném usměrnění Badinským šel Hrádek do vedení 0:1. Byla to nepříjemná sprcha na naše ambice, ale nevzdávali jsme se. Z následného útoku po rozehrání jsme trefili tyč a v 60.minutě se po zdařilé akci dostal míč na kopačky kapitána Petra Horkého a ten přesnou přihrávku umístil do soupeřovy branky. Bylo vyrovnáno 1:1 a začínalo se znovu od nuly. Šance pak byly na obou stranách a dokonce se zdálo, že se soupeř na našem velkém hřišti unavil a že přebíráme iniciativu. Hrádek však vystřídal zraněného hráče jedním z pěti připravených náhradníků a rázem jakoby ožil. I my jsem vystřídali – Marian Vávra nahradil Romana Šebelu a přeskupili jsme některé posty. Přišla však 79.minuta, chaos a zmatek v naší obraně a bylo to 1:2 díky brance Štěpána Škrabala. Chaotično v našich zadních řadách doplnila nervozita a za tři minuty to po podobné akci bylo díky Hocovi už hrozivých 1:3. Na hřiště jsme poslali Tomáše Rauše a Evžena Egnera za Jana Kudličku a Davida Švestku a naši mladíci si dokonce v 86.minutě vypracovali po pěkném útoku dobrou šanci, která však neskončila gólem.
Jakékoliv další komentáře k utkání jsou zbytečné. V neděli 11.4.jedeme poprvé ven, na hřišti ve Vrbovci nás přivítají Hatě. Zápas začíná v 15:30 h.
Sestava: Robert Musil – Svatopluk Nevěčný, David Švestka, Roman Šebela, Zbyněk Horký -Petr Horký, Tomáš Polický, Jan Kudlička, David Švejdík – Aleš Žák, Jaromír Jandásek

IV.C: Dyjákovice – Božice „B“ 3:0 (1:0)
Ne 4.4.2010 v 15.30, HR: Klempa
První poločas byl vyrovnáný, bohužel těsně před koncem jsme inkasovali gól. Od počátku druhého poločasu na nás domácí „vběhli“ a dvěma dalšími brankami si pojistili zasloužené vítězství. Až v závěru jsme se opět vrátili do hry, ale ani na zkorigování výsledku to nestačilo. Výborný výkon i přes obdržené branky podal gólman Jaroslav Lukáč.
V sobotu 10.4. přivítáme v 15:30 na svém hřišti 1. FC Čejkovice.

Okresní soutěž dorostu sk „B“: Jamolice – Božice 1:3 (1:0)
Ne 04.04.2010, 10:15, HR: Klučka
Ani přes vítězství jsme tentokrát na nepříliš kvalitním hřišti nenadchli. Při té smůle jsme se postarali i o všechny vstřelené branky. O naše vítězství se zasloužili Marian Vávra, David Šenkeřík a Evžen Egner (střelci jsou bez záruky).
Tento víkend mají naši dorostenci volno.

OP žáků: Božice – Jevišovice 1:3
Jevišovice posílily a naši žáci je podcenili. Nedařilo se ani tradičním oporám a tak výsledek odpovídá průběhu zápasu. Naši branku dal Michal Švéda.

Ženy: MSŽD - skupina "D: Božice - Studenec, 0:3
NE 04.04., 10:30 (15:30), HR: Bártová
Po zmatcích, které provázely čas utkání, se nakonec začalo hrát v 11:00. Náš trenér Pavel Kortiš dával družstvo horko těžko dohromady (začali jsme v devíti) a tak je konečný výsledek spravedlivým vyjádřením poměrů sil na hřišti.