znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Poprvé v sezoně hrály všechny naše týmy
Až teprve tento víkend zasáhly do hry všechny naše fotbalové celky. Už v pátek zajeli naši dorostenci k vloženému zápasu do Prosiměřic, aby si to v neděli dopoledne rozdali na vlastním hřišti s Dyjákovicemi. Z obou zápasů jsme bohužel vyšli naprázdno. Naše nejmladší naděje zahájily svoje účinkování v soutěži nedělním turnajem v Hrušovanech n.J. Byť těsně, oba zápasy jsme prohráli. Ženy hrály v sobotu v podvečer doma s Rapoticemi, svým výkonem příliš nenadchly, ale body získaly všechny tři. Předzápas hlavního nedělního utkání okresního přeboru mezi domácími Božicemi a béčkem Miroslavi obstarali naši žáci. Soupeře z Dobšic smetli z našeho zeleného pažitu rozdílem třídy.
Naše béčko cestovalo do Hrabětic v úplné sestavě a tak nás konečný výsledek docela zklamal. Hezké nedělní odpoledne jsme si však nenechali zkazit. Díky prvnímu letošnímu vítězství mužů v okresním přeboru i pohledné hře našeho týmu jsme měli velice dobrou náladu, a tak jsme skoro zapomněli na nechutný článek redakční rady Novin Niva o pohledu fiktivní cizí návštěvnice na „její“ Božice. Přece jenom je život o něčem jiném! Na odchodnou jsem divákům pustil Kabáty: V pekle sudy válej…! Co bych tak měl pustit příště?

Ze zápasů:
OP: Božice A - Miroslav B 3:0 (0:0)
NE 5.9.2010 16.30 HR: Fouček AR1: nedelegován AR2: nedelegován „První poločas byl výborný, ale nedávali jsme góly – vychytal nás jejich gólman. Druhý poločas nebyl už tak líbivý, ale dávali jsme branky,“ tak velice trefně zhodnotil průběh zápasu můj odborný poradce Bohumír Petr.
A co se na hřišti odehrávalo konkrétně? Celý první poločas jsme soupeře tlačili, měli jsme řadu šancí (největší asi Michal Topolčan), ale do šaten jsme šli s bezbrankovou plichtou. Nádhernými střelami se prezentoval i Honza Kudlička, v šancích byl i Michal Tapšík. Lopík „jezdil“ nahoru dolu a vůbec to byla kolem 30. minuty dobrá jízda celého mužstva.
Po velkém tlaku od začátku druhé půle vychytal gólman soupeře Paťovu hlavičku, ale brzy nato poprvé kapituloval. Střílel Pavel Ležák, u tyče ještě jistil Michal Topolčan a tak jsme šli do vedení 1:0. Branka byla připsána Lopíkovi. V 66. minutě přišel na hřiště Jiří Škrabal, který v 77. minutě pojistil třetí brankou naše vítězství. Tři minuty předtím zvyšoval na 2:0 Michal Tapšík. Zápas se určitě všem 70 platícím divákům líbil a spokojeně odcházeli z našeho krásného sportovního areálu. Poděkování patří i Jiřímu Himalovi za výborné občerstvení.
Zápas řídil velmi dobře a s přehledem Miroslav Fouček.
Sestava: Ivo Urban (v premiéře příjemně překvapil) – Michal Topolčan (bojovný, ale ty šance…), Jiří Kubíček (velký talent, divákům se jeho herní projev velice líbí), David Švestka (vrací se do bývalé formy, dirigent hry), Patrik Šotkovský (další velký talent božického fotbalu, přirozený vůdce), Petr Horký (bojovník, kapitán mužstva), Jan Kudlička (brilantní technik, bojovník, který motá soupeřům hlavu), Pavel Ležák (další velmi příjemné překvapení letošní sezóny, tvrdý, bojovný, nevzdá jediný míč, velká posila našeho útoku), Marian Vávra (naše dorostenecká „Stars“), Josef Šprencl (opora našich zadních řad, když je třeba, může hrát kdekoliv), Michal Tapšík (silový hráč s čichem na góly, takový nám dlouho chyběl). Střídali Jiří Škrabal (Mariana) a Petr Hříbek (Patrika). Trenér Karel Hala zářil spokojenosti. Měl tentokrát skutečně důvod. Hoši, děkujem!

IV.C: Hrabětice - Božice B 8:1 (5:1)
NE 5.9.2010 16.30 HR: Maar
K zápasu jsme odjížděli s mírným optimismem, ale poločasové informace o stavu zápasu nás moc nepotěšily, prohrávali jsme totiž 5:1. Jediný úspěch zaznamenal David Mareš. V brance stál tentokrát Patrik Kliner.

OS. B dorostu: Prosiměřice - Božice 2:1 (2:0)
PÁ 3.9.2010 17.30 HR: Ďurko
Zápas začal v docela rychlým tempu, domácí hráli tvrdě a nekompromisně kráčeli za vítězstvím. Informace k zápasu mám od jednoho z přímých aktérů. Prvních deset minut jsme stíhali, potom do konce poločasu hrůza, nebyli jsme schopni si nahrát, vytáhnout se, přechod z obrany do útoku trval hrozně dlouho. První gól domácích padl z rohu hlavou, druhý gól byl z přísně nařízené penalty. I přesto jsme měli hodně šancí a v úvodní čtvrthodince jsme útočili pouze my. Ale ani dorážky Martina Zedníčka, ani Tomáše Rauše neskončily v síti. Domácí předvedli jednu akci a hned z ní byl gól. Vzadu nám citelně chyběl Vlasta Žilík, Nakonec tam šel Tonda Těthal a hned byl klid. Druhý poločas jsme začali rázně, hnedka po získání míče jsme zahrozili nebezpečnou střelou, tlačili jsme je, hráli jsme my, akorát, že jsme nedávali góly. Domácí brankář se štěstím vyrážel a my s neštěstím netrefovali. Nakonec padl gól a opět to bylo z penalty. Evžen nahrával Pavlovi, ten vstřelil míč do vápna a obránce zahrál rukou. Penaltu proměnil Marian. 10 minut před koncem došlo k vážnému zranění kolena Evžena Egnera, který to do konce zápasu už jen odkulhal. Proměněny nebyly ani poslední šance, které měl Broněk a Tomáš. Kopali jsme ještě roh, ale ten odvrátil brankář. První poločas byl z naší strany nepovedený, druhý už se dal, ale i tak jsme ztratili minimálně bod.
Sestava : Filip Seidl - Tonda Těthal, Broňa Horáček, Jura Hanzal, Zdenek Chrenovský - David Mlčúch, Evžen Egner, Marian Vávra, Kevin - Martin Zedníček, Tomáš Rauš. Střídali: Pavel Šulan za Kevina (Petr Griebaum) a Ruda Čížek za Juru Hanzala. Na lavičce byl ještě připravený Adam Egner.
Branku dal Marian Vávra z penalty.
Zápas skončil nataženými vazy v koleni Evžena Egnera a ten se tak nedobrovolně nejméně na podzimní část soutěže bude muset bez fotbalu obejít.

OS. B dorostu: Božice - Dyjákovice 1:3 (0:1)
NE 5.9.2010 10.15 HR: Novák P
V úvodu zápasu jsme opět nehráli špatně, ale přišla 12. minuta, nádherně kopnutá standardka přes zeď za pomoci větru a prohrávali jsme 0:1. Postupně převzali iniciativu hosté a tak tomu bylo prakticky až do konce poločasu. Kdybychom prohrávali větším rozdílem, ani bychom se nemohli divit. Citelně chyběl nejen „dovolenkující“ Vlasta Žilík, ale též dlouhodobě zraněný Evžen Egner, který zápasu smutně přihlížel s ortézou z lavičky.
Druhou půlku začali lépe hosté, naštěstí slabou střelu dyjákovického útočníka náš gólman Filip kryl. V 63. minutě zabojoval Kuba Zifčák, i přes tvrdý zákrok na sebe dokázal přesně přihrát před branku a Mariánovi nezbylo nic jiného než zavěsit. Ovšem v 68.minutě jsme nepohlídali hbité hostující hráče a jeden z nich nádhernou střelou přivedl hosty opět do vedení. V 71. minutě nás poškodil úzkostlivý rozhodčí, neboť odpískal faul, místo aby ponechal naši brejkovou výhodu. Pak už jsme vlastně měli jedinou příležitost, kdy si po rohu dali hosté málem vlastence. Osud zápasu se zpečetil v 82. minutě, kdy byla nepovedená rozehrávka našich celých zadních řad potrestaná nádhernou kombinační akcí Dyjákovic a zakončená rozhodujícím góle. Stav 1:3 se už nezměnil, ani po pěkném přímem kopu Tomáše v 86. minutě, ani břevnu Mariana v 90. minutě.
Sestava:
Filip Seidl – Adam Egner, Tonda Těthal, Jura Hanzal, Zdenek Chrenovský - David Mlčúch, Martin Zedníček, Marian Vávra, Petr Griebaum – Kuba Zifčák, Tomáš Rauš. Střídali: Pavel Šulan za Martina Zedníčka a Ruda Čížek za Adama Egnera. Branky: Jediný gól dal Marian Vávra.

OP žáků: Božice – Dobšice 5:0 (1:0)
NE 5.9.2010 14.30 HR: Fouček
Hvězdou zápasu se stal Vojta Maruštík, autor našeho prvního letošního hattriku! Uklidnění v našich řadách přinesl až druhý gól v 54.minutě z kopačky Slávy Urbana. Nejhezčí brankou zápasu byla ta třetí, jejímž autorem byl Vojta. Své dlouhé sólo zakončil nekompromisní střelou do branky soupeře! No a výborný byl gólman Lukáš Svoboda., Poslední gól zavěsil pod břevno z přímého kopu Roman Šob. Naši hráli tentokrát velmi dobře a to v následující sestavě:
Lukáš Svoboda – Vojtěch Maruštík, Roman Šob, Kamil Hanzal, Vlastimil Urban, Michal Švéda, Karel Vávra, Adam Vařeka, Filip Kresan, Robin Šotkovský, Jiří Čada. Trenér Roman Himal.
Zápas velmi dobře řídil Miroslav Fouček.

OS. B přípravek: hřiště Hrušovany NE 5.9.2010 9.00 HR: Ďurko
Hrušovany n.J. – Božice 3:2
Šanov – Božice 1:0

MSDŽ. D: Božice - Rapotice 2:1 (2:0)
SO 4.9.2010 16.30 HR Nováček AR: Vodák, Pokorný
Sice s úplnou sestavou, ale oslabenou o některé stabilní hráčky hrály naše fotbalistky dobrý fotbal pouze v prvním poločase. Díky dvěma střelám jsme ho vyhráli 2:0, ovšem minimálně další dvě tutovky zůstaly nevyužity. Když jsme ve 2. půli inkasovali z přímého kopu, začali jsme se strachovat o výsledek a málem jsme o cenné vítězství v závěru přišli. Celkový dojem z našeho ženského fotbalu je však zatím značně rozpačitý. Jak a kudy dál?