znak Božic
 Co se děje...
Florbalisté vybojovali třetí místo!
21. listopadu byl odehrán již čtvrtý turnaj ZNOJEMSKÉ AMATERSKÉ FLORBALOVÉ LIGY. Za Fbc Božice nastoupil: Fojtík Miroslav (U), Horák Stanislav (U), Kutlák Petr (O), Musil Vladimír (O), Novák Jan (O), Procházka Petr (U), Šmahaj Jiří (O), Šperka Filip (U), Veselý Jakub (G), Vítek David (O), Weiss František (U), Zifčák Jakub (U).

Turnaje se zúčastnil náš tým s poměrně širokým obsazením. Vrátili se i delší dobu zranění hráči. Turnajový den jsme zahájili s nejtěžším soupeřem v naší skupině. S týmem Bar U Slimáka jsme vedli vyrovnaný boj naposledy v prvním turnaji. Byli jsme si vědomi, že pokud nechceme po tomto turnaji zůstat na osmém místě v průběžném pořadí, musíme tentokrát projít přes čtvrtfinále. Věděli jsme také, že k tomu by nám velmi pomohlo vítězství naší skupiny. Z těchto důvodů byl zápas s tímto soupeřem velmi důležitý.

Hned od začátku jsme hráli soustředěně a organizovaně. S přibývajícím časem jsme začali nad soupeřem získávat převahu a díky dobré práci celého týmu jsme tento velmi důležitý zápas vyhráli v poměru 6:2. Bylo to naše druhé vítězství v lize. Zápas všichni naši hráči hodnotili jako nejlepší, který jsme zatím v lize odehráli. Musím ocenit skvělou práci brankáře, obrany, která zabraňovala tomu, aby se soupeř vůbec dostal ke střele, a útočníků, kteří odvedli dobře svoji práci v útoku a během hry se také snažili pomáhat v obraně. Velmi důležité bylo také pravidelné a rychlé střídání, které nám minulé turnaje činilo problémy.
Další zápas jsme odehráli s týmem, se kterým jsme se minulé dva turnaje přetlačovali o sedmou příčku průběžného pořadí. To bylo však vše, co jsme o soupeři věděli. Tento zápas byl totiž naše první střetnutí. Do utkání jsme nastoupili nabití energií z předchozí výhry. Zahajující útok překvapil brankáře soupeřů a zajistil vedení 1:0. Protivníci však hráli důrazně a donutili nás k několika chybám. Díky tomu dokázali ve druhém poločase zabránit naší výhře. Konečný stav byl 2:2.
Ztracené vítězství nás sice chvíli mrzelo, ale pokud bychom vyhráli nad týmem Fbc Blackhawks, se kterým jsme zatím neprohráli, další úspěch ve formě vítězství skupiny by byl stále možný. Během turnaje se také ukázalo, že tým Guanyadors se na turnaj dostavil s nedostatečným počtem hráčů, a proto všechny zápasy prohrál 0:5. To by platilo i o zápase ve čtvrtfinále, ve kterém by se setkal s prvním týmem naší skupiny. S vědomím těchto skutečností jsme vstupovali do posledního zápasu ve skupině. Hlad po vítězství pomohl k převaze našich hráčů během celého zápasu. Zapříčinil však také menší organizovanost naší hry. I přes některé problémy se prosadily všechny útočné řady a dopomohly k vítězství 8:2. Všechny dobré výsledky byly také zásluhou vynikající práce obránců a skvělého výkonu naší opory v bráně. Pouze šest obdržených gólů ve skupině mluví za vše.

Dosáhli jsme tedy značného úspěchu. Vyhráli jsme naši skupinu. Díky výše zmíněným důvodům byl výsledek čtvrtfinále předem znám. S Guanyadors jsme vyhráli 5:0. Poprvé jsme se tedy dostali mezi čtyři nejlepší týmy turnaje.

V semifinále na nás připadl ZnojemskySeznam.cz. Florbalisté tohoto týmu sice nehráli tak čistě, jako v našem minulém střetnutí, ale pořád předváděli velmi kvalitní florbal. Dostali jsme se do několika šancí. Ty však nebyly bohužel proměněny. To vše mělo za následek celkem hladké vítězství soupeře. Fbc Božice - ZnojemskySeznam.cz 0:6. Ve druhém semifinále se utkali Fbc Black Dogs a BsC Aligátoři Znojmo. Toto semifinále skončilo také celkem jasně 5:0.
Třetí místo na tomto turnaji jsme tedy museli vybojovat nad týmem, se kterým skončil náš vzájemný souboj ve skupině vyrovnaným výsledkem. Doufali jsme, že tentokrát vyjdeme ze střetnutí jako vítězové. Hra byla dlouho vyrovnaná. Tomu odpovídalo i skóre v polovině utkání 3:3. Cítili jsme, že musíme sebrat poslední síly a otočit průběh posledního zápasu tohoto dne v náš prospěch. Nedlouho před koncem zápasu se podařilo našemu týmu vzchopit. Přišel důležitý gól na 4:3. Klid nám i přes tlak soupeře dodal další gól. V tuto chvíli už nebylo třetí místo daleko. Další góly přidaly následně nastupující útočné řady. Na to už soupeř nedokázal reagovat. Náš tým obsadil tedy na tomto turnaji medailovou pozici po vítězství nad týmem BsC Aligátoři Znojmo 7:3.

Tento výsledek byl však chybně uveden ve Znojemském týdnu a na stránkách ligy. Byli jsme zde uvedeni jako ti, kteří zápas o třetí místo prohráli. Vedení ligy se nám však za tuto chybu omluvilo: „Vedení ZAFL ligy se tímto omlouvá celému týmu Fbc Božice za chybně uvedený výsledek zápasu o 3. místo ve 4. turnaji letošní sezony, výsledek byl špatně uveden v tisku i na těchto stránkách. Hráči Fbc Božice byli tím pádem okradeni o slávu a prestiž v médiích :) , jelikož to byl jejich letošní první medailový počinek...“ Tato omluva je zveřejněna na http://zafl.webnode.cz.

Fbc Black Dogs ve finále zdolali ZnojemskySeznam.cz po samostatných nájezdech 2:1.

Na tomto turnaji jsme konečně začali vyhrávat. Získali jsme tím důležité body a chuť do dalších bojů. Zlepšující se výkon celého týmu je také nadějí pro následující část ligy. Další turnaj bude odehrán již 5. 12. 2009. Po této sobotě se liga přehoupne do druhé poloviny. Připomínám, že do play off postupuje prvních šest týmů.

Další informace na http://zafl.webnode.cz a ve Znojemském týdnu.


Miroslav Fojtík


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Pořadí týmů po čtvrtém turnaji
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Body hráčů našeho týmu
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Nahoře zleva: Šperka, Kutlák, Weiss, Zifčák, Novák, Fojtík, Procházka P., Horák, Šmahaj, Vítek, Veselý. Na fotce chybí: Dokulil, Musil, Procházka V., Sedlák.
Pro zvětšení klikněte na foto.