znak Božic
 Co se děje...
Stalo se: Ocenění za vinařské muzeum?
S překvapením jsme krátce před zasedáním zastupitelstva zjistili – a to díky přehledu o rozpočtových opatřeních – že se naše obec přihlásila do krajského kola soutěže Vesnice roku 2009.
Ještě větší překvapení na nás čekalo přímo na zasedání, kdy jen tak „mezi řádky“ padla zmínka o tom, že „se dneska vyhlašují výsledky, ale protože máme v plánu zasedání zastupitelstva, tak tam od nás nikdo nejel“.
No a největší překvapení nás čekalo v pátek, kdy jsme se z médií dozvěděli, že se Božice staly držitelem jednoho z barevných ocenění, jež krajská porota udělila.
Do krajského kola se na Jižní Moravě přihlásilo celkem šestnáct vesnic. Držitelem Zlaté stuhy a absolutním vítězem krajského kola se staly Lužice na Hodonínsku. Porotu zaujala vyváženost vesnice a výchova k tradici. S prvním místem je navíc spojena odměna milion korun a postup do celostátního kola.
Porota udělovala i další barevná ocenění. Modrou stuhu získala Světlá na Blanensku za nejlepší společenský život, Bílou stuhu za činnost mládeže Milovice na Hodonínsku a Zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí obec Jevišovka na Břeclavsku. Oranžová stuha připadla za spolupráci se zemědělským sektorem Božicím na Znojemsku. Nevím sice přesně, co si pod tímto oceněním mám představit, ale prý je to za sklep, který se má stát vinařským muzeem, a taky za spolupráci obce s místním vinařským družstvem.
Slavnostní předání cen se uskuteční během prázdnin. Věřím, že tentokrát to již nebude „v režimu utajení“.

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Ladislav Nevrkla