znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Dorostenci do baráže o přeborníka okresu
Fotbalové soutěže pomalu ale jistě finišují a tak se před námi rýsují závěrečné zápasy, ukončené a plánování příští sezony. Ať chceme nebo ne, je už v červnu třeba rozhodnout se, která naše družstva přihlásíme i do nového ročníku 2010/2011.

Zápasy:
OP: Božice A - Horní Kounice A 3:2 (1:1)
Ne 6.6.2010 16:30 HR: Kolesa P AR: Novák P, Coufal
V úmorném vedru, na tvrdém povrchu a pro některé i po dvoudenním maratonu prací na nových pergolách kolem tanečního prostoru (Svaťa Nevěčný, David Švestka či Marian Vávra) nastupovali naši hráči k prestižnímu zápasu s kvalitním soupeřem. S přírodními podmínkami se lépe vyrovnávali hosté a několikrát nebezpečně zahrozili. Nám se pěkná střela povedla až v 16.minutě díky Janu Kudličkovi. Poté se rozehráli i naši hráči a svou zlepšenou hru korunovali ve 24.minutě. Po nacvičeném přímém kopu dvojice Polický – Kudlička se míč vrátil k Tomáši Polickému a ten přesnou střelou (i díky pozornému Jaromíru Jandáskovi) nekompromisně zavěsil. Tak jsme vedli 1:0. Bojovný v těch chvílích byl zvláště David Švestka, rychlostí zaujal Michal Topolčan a pěkné momenty předvedla obvyklá opora David Švejdík. Po skrumáži a nedorozumění před naší brankou však hosté v 38.minutě vyrovnali Svobodou na 1:1.
Ve 2.půli jsme postupně oživili naše řady, na hřiště postupně přišly Aleš Žák, Patrik Šotkovský a Marian Vávra. Ještě předtím jsme však inkasovali v 50.minutě druhý gól z kopačky Horáka. Pak se však fotbalové štěstí přiklonilo k nám a se zlepšenou hrou přišly i rozhodující momenty utkání. Velmi dobře hrající Tomáš Polický byl i u druhé branky a z nařízené penalty v 66.minutě vyrovnal na 2:2. Naše úspěšné tažení završil v 85.minutě Lukáš Dítě, který zvrátil vývoj zápasu a jeho branka z nečekané šance znamenala i naše vítězství 3:2. Kolem 70 diváků odcházelo nakonec ze slunečními paprsky prosáklého hřiště spokojených a část z nich zamířila do nedávno krásně adaptované „osvěžovny“ Jana Kudličky. Jen já ne, protože jsem se odebral zpracovávat materiály na naše stránky a ještě jsem musel jít trhat třešně, aby jich pořádně ubylo. Ještěže jsou příští volby na podzim.
Rozhodčí Kolesa řídil zápas s přehledem.

IV.C: Hevlín - Božice B 2:1 (2:1)
So 5.6.2010 16:30 HR: Maršálek
Zápas na hřišti vedoucího Hevlína byl velmi sledovaný nejen domácí mi funkcionáři a příznivci, ale i týmem Dyjákovic, kterým ještě stále doutná jiskřička naděje na možný postup do trojky.
Naši hráči tentokrát nezklamali, hráli snaživě a odpovědně a třebaže neměli na lavičce nikoho na střídání, bojovali od začátku do konce. Samozřejmě, že jim pomohlo trio Jara Jandásek, Honza Kudlička ml.a David Švejdík a též dorostenec Marian Vávra, který byl rovněž střelcem pěkné vedoucí branky zápasu. Domácí ještě v 1.poločasu vyrovnali a několik minut před koncem 1.půle za nadšeného jásotu svých fanoušků se ujali vedení. To udrželi až do konce, když se našim útočníkům Majklovi a Mistrovi nepodařilo vyrovnat. Přitom Mistr k tomu měl skutečně blízko …
Obě strany asi nebyly nadšeny z výkonu hlavního sudího.

OS.B dorostu: Božice - Jiřice 4:4 (3:0)
So 5.6.2010 13:45 HR: Šarközi
Zápas byl v prvním poločasu jasnou záležitostí našich. Když ve 2.půli přidali čtvrtou branku, zdálo se, že je rozhodnuto. Vystřídali jsme, přeskupili naše řady, ale najednou se nám přestalo dařit a hosté postupně snižovali, až se jim v závěru podařilo dokonce vyrovnat. Ale v tomto zápasu už skutečně o mnoho nešlo a všechna naše očekávání se upínají ke dvěma zápasům o přeborníka okresu Znojmo s vítězem skupiny A IE Znojmo. První zápas se podle rozhodnutí STK hraje v sobotu 12.6.2010 ve 14 hodin na našem hřišti, odveta o týden později ve Znojmě.

OP žáků: Božice - Dobšice 1:2 (0:1)
Ne 6.6.2010 14:15 HR: Coufal
Zápas měl nečekaně dramatickou ouverturu, když trenér Karel Hala marně sháněl klíče od kabin a od klubovny. Touto nanejvýš trapnou situací vrcholí nesmyslné nařízení Rady obce Božice, že klubovna nepatří fotbalistům, ale je zamčená a užívá se jenom pro „zvláštní účely“. Osobně jsem nedávno písemně požádal pana starostu, aby se zasadil o změnu těchto opatření, ale pan starosta to v písemné odpovědi odmítl. Jak dlouho bude tato absurdní situace trvat?
Samotný zápas přinesl dobrý fotbal a nakonec i „branku roku“ z kopačky Vojty Maruštíka. Hoši byli po zápase zaslouženě za letošní účinkování v okresním přeboru svým trenérem odměněni. A největší dík patří trenéru Karlu Halovi. Ani nemusím psát proč. Všichni, kteří se o fotbal zajímají, to vědí.

MSDŽ D: Rapotice -Božice 0:1 (0:0)
So 5.6.2010
K poslednímu zápasu letošní sezony si naše hráčky zajely do Rapotic. První čtvrthodinu nás domácí hráčky tlačily a několikrát zahrozily i naší brance. Postupně jsme se však uklidnili a převzali jsme iniciativu na své kopačky. Vítězný gól padl v 64.minutě a jako úspěšná střelkyně byla zapsána Nikola Soukupová.
Aktuálně se vedení ženského družstva rozhoduje, zda tým přihlásí do následujícího ročníku. Čas má už jen do 10.6.2010.
Ze zápasu nám poslali z Rapotic několik fotografií, tak se můžete podívat na některé z nich.


Ladislav Nevrkla

Foto autora


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 

Božice - Horní Kounice
Vhodné sledovat se zapnutým zvukem
Autor: Pavel Nevrkla

Foto autora
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.