Co se děje...
Fotbal: Červenali jsme se. Otázkou je, proč?
OP: Bohutice - Božice A 2:0 (1:0)
Do Bohutic jsme jeli sice bez několika hráčů základní sestavy (F. Hofman, M. Topolčan), s nedoléčeným D. Švejdíkem na lavičce, ale s odhodláním přivézt si odtud aspoň bod.
Ukázalo se však, že menší nerovné hřiště a čtveřice vysokých zadáků nám tam úplně svědčit nebude. Téměř deset minut jsme „bušili“ do bohutické obrany, ale vyložená šance byla veškerá žádná. Z prvního protiútoku domácích jsme naopak v 10. minutě poprvé inkasovali. Dlužno dodat, že náš gólman „Bobo“ za dalších deset minut zázračně „vytáhl“ vyloženou gólovku mimo svou svatyni. Iniciativa zůstávala na našich kopačkách, koncovka však byla nulová. Nepřesné bylo i provádění standardních exekucí (přímé kopy, rohy).
Podobný obrázek se nám naskýtal i ve druhém poločase. My jsme útočili, domácí zadáci a gólman to dlouhými odkopy posílali až před naši branku nebo do zámezí. Naše největší šance se objevily v pětiminutovce mezi 57. až. 62. minutou. Nejdříve se ocitl sám před gólmanem Lukáš Dítě, brzy na to zůstala nevyužitá největší příležitost tohoto utkání. Domácí se sami chytili do „ofsajdové pasti“, ale střelu Romana Šebely bohutický brankář zneškodnil. A vyrazil i střelu Jaromíra Jandáska. Utkání oboustranně přitvrdilo, což odnesl náš kanonýr J. Jandásek, kterého na poslední čtvrthodinku nahradil David Švejdík. Chvíli poté nám úplně zatrnulo, mrštný Robert Musil v brance však vše vyřešil.
Blížil se závěr, domácí diváci volali po gólové pojistce, my jsme vrhli všechny síly do útoku ve snaze vyrovnat. Na hřiště přišel Marian Vávra a nějaké šance jsme si vytvořili. Protiútok domácích jsme zastavili nedovoleně, bohužel rozhodčí označil za viníka jiného našeho hráče, což vyvolalo emotivní reakci a velmi přísný verdikt rozhodčího: červená karta pro Zbyňka Horkého! Dočista nás to rozhodilo, místo abychom se koncentrovali na stavění zdi proti nařízenému přímému kopu zůstal náš obranný val děravý jak řešeto, a tak skončila tvrdá přízemní střela v naší síti. Byla to krutá tečka za zápasem, v němž jsme herně byli lepším a bojovnějším týmem. Aby všem lapsům nebyl konec, poslal Radek Pavlíček po odpískání míč rozhodčímu tak nešťastně, že ho trefil z boku do paže a jinak dobrý rozhodčí Peřinka vytáhl červenou kartu podruhé! Hráči i my fandové jsme zůstali ze závěru zápasu velmi rozpačití. Protože jsem se skupinkou božických příznivců zůstal tentokrát v „bohutickém kotli“, můžu potvrdit, že největší obdiv si od diváků vysloužil náš hráč s číslem 10 – Jan Kudlička. Zcela určitě zaslouženě.
Sestava: Robert Musil – Zbyněk Horký, David Švestka, Roman Šebela, Svatopluk Nevěčný – Petr Horký, Jan Kudlička, Radek Pavlíček, Aleš Žák – Jaromír Jandásek, Lukáš Dítě. Střídali: David Švejdík a Marian Vávra. Realizační tým: Jan Kudlička st. a Karel Kučera.
Rozhodčí J. Peřinka.

IV:C: Božice B – Lechovice 0:1 (0:1)
S napětím očekávaný zápas přilákal do našich ochozů velmi slušnou návštěvu, a to jak příznivců domácího „béčka“, tak i lechovických Draků. Zatímco v našem týmu nastoupil z „áčkových“ posil pouze na první půlku Svaťa Nevěčný, blýskala se v sestavě soupeře známá jména fotbalistů, kteří ještě vloni kopali vyšší soutěže (namátkou V. Lojín nebo R. Lysák) a taky fotbalistů, kteří svá dobrá fotbalová léta strávili v božickém dresu (Jožin Raušer, Luboš Bařák nebo Petr Janečko).
Favorizovaní hosté (kteří jsou aktuálně v čele tabulky) se dlouho nedokázali prosadit. Výborný byl náš gólman Jiří Škrabal, který za celý zápas nejen vychytal řadu šancí, ale schytal i řadu tvrdých zákroků od soupeře. Ani se nedivím, že toho měl po zápase plné zuby. Je to však tvrdý chlap a věřím, že v sobotu proti Krhovicím už bude zase fit.
Na naší hře se projevily už v průběhu prvního poločasu zdravotní potíže J. Kudličky a L. Ralenovského (ten byl posléze ve 2. poločase vystřídán V. Kalusem), střídán byl Sv. Nevěčný (nahradil ho D. Tomášek) a nakonec i zraněný kapitán Jiří Himal (nahradil ho bratr Michal).
Rozhodující branka padla ve 44. minutě, kdy po závaru před naší brankou skončil míč v naší sítě. Nahrávku V. Lojína realizoval R. Procházka.
Naše šance (třeba břevno J. Himala nebo přímý kop J. Kudličky) zůstaly nevyužity. V žádném případě jsme nezklamali a Mirek Bětík, Pepa Hoc nebo Marek Zifčák, a do svého zranění i L. Ralenovský nebo J. Kudlička, ukázali, že nezapomněli nic ze svého fotbalového umění.
Sestava: Jiří Škrabal – Jiří Benkovič, Zd. Svoboda, J. Hoc, Sv. Nevěčný – M. Zifčák, J. Kudlička st., L Ralenovský, M. Bětík – J. Szabó, J. Himal. Střídali: D. Tomášek, V. Kalus, M. Himal.
Rozhodčí A. Richter.

Ladislav Nevrkla

OS dorostu B: Božice – Hostěradice 10:1 (4:1)

Dorostenci předvedli výborný výkon. Soupeř z Hostěradic byl schopen něco uhrát jen prvních 20 minut zápasu, ale jakmile se jim vysílily jejich hroty v neúspěšných brejcích, tak jediným týmem na hřišti byli božičtí dorostenci.
První minuty zápasu byli ve znamení vzájemného poznávání soupeře a také sestava hrála v mírně obměněném složení, protože stabilní hráč základní sestavy E.Egner je v zahraničí. Našim se dařilo hru roztáhnout na celou plochu hřiště. Záloha Hostěradic proti naší neměla šanci, takže soupeř hned od začátku hrál na brejky, což se ukázalo jako chyba, protože na našem velkém hřišti se rychle unavili a po zbytek zápasu nebyli pro naši obranu výraznou hrozbou. Jediný gól v naší síti skončil jen díky tomu, že naše obrana v podstatě přestala hrát, ale bylo to za stavu 4:0 před koncem 1. poločasu.
Druhý poločas byl exhibicí našeho týmu. Po vystřídání v 55. minutě se na hrotu objevil Broněk Horáček, který přenechal své místo v obraně Zdeňku Chrenovskému.
Sestava: J. Benkovič – P. Griebaum , A. Těthal, V. Žilík, B. Horáček – J. Šenkeřík, P. Šotkovský, F. Šperka, M. Vávra – P. Šulan (od 55.min Z. Chrenovský), T. Rauš Góly: 3x Rauš, 3x Šperka, 2x Šulan, Šotkovský, Horáček
Rozhodčí Richter

Pavel Nevrkla

OP žáků: Šatov – Božice 1:5 (1:5)
Za slunného sobotního odpoledne jsme si zajeli na utkání 7. kola okresního přeboru do Šatova. Z utkání jsme měli trochu obavy, protože s námi nejela opora zadních řad Broňek Horáček (půjčili jsme ho za tučné odstupné do dorostu). Průběh zápasu ukázal, že obavy nebyly na místě a jednoznačně jsme zvítězili 5 : 1.
Branky za nás dali: Ruda Čížek 4x a Petr Krupica. Vítězství bylo zásluhou celého mužstva včetně realizačního týmu (Jeden člen vedení prožíval zápas tak intenzivně, že jej chtěl rozhodčí poslat na tribunu). Je vidět, že se projevuje práce nových vedoucích tréninků (Džamp a Dufa). Nerad bych to zakřikl, ale zatím není problém ani s dopravou na zápasy. Příští zápas hrajeme doma v neděli v 10.00 s Hostěradicemi.

Karel Hala

OS přípravek B: hřiště Oleksovice, HR: P. Novák;
Oleksovice – Božice 4:0
Oleksovice – Božice 7:2
Ve 4.kole okresní soutěže jsme s přípravkou zajížděli do Oleksovic k dvojzápasu s místními chlapci.Sešlo se nás tentokrát méně(jenom jeden na střídání). Alespoň si všichni dostatečně zahráli. Přestože obrana se sešla ve stabilním složení, neměla dnes svůj den a od toho se také vyvíjely průběhy obou zápasů.Soupeř těžil ze situací, kdy brankář dobře míč vyrazil, ale nikdo nebyl schopen ho uklidit od brány pryč a protihráči jen doráželi. Výsledky byly tedy 4:0 a 7:2, kdy oba naše góly vstřelil Petr Tóth.