znak Božic
 Co se děje...
Chválíme: Na Tři krále o krok dále
Hezkou tradicí se v naší obci stává vánoční hra žáků základní školy spojená se zpěvem koled. Na zasněženém prostranství před školou se shromáždilo velmi početné obecenstvo a hra tak mohla na sklonku tříkrálového odpoledne začít. Jednotlivé výstupy střídaly koledy a svěží představení vygradovalo malým ohňostrojem, který připravil bývalý školník Miroslav Hrdlička.
Nerad bych na někoho zapomněl, ale vnímal jsem to tak, že celou akci připravily paní učitelky ze základní školy. Scénář, hudba a režie: Miriam Kočí a Dagmar Szabóová. Hráli a zpívali: žáci základní školy (převážně asi z 1.stupně). Sympatický stánek s krásnými ručními výrobky s vánočními motivy měla na starosti Jana Urbánková.
Okolnosti (chřipková epidemie) vedly k tomu, že se letos datum představení posunulo až na počátek nového roku. Vůbec to nevadilo. Když nic jiného, tak aspoň vyšlo pěkné zimní počasí.
Jsem osobně moc rád, že se u nás takováto tradice založila. Pořadatelkám můžu slíbit, že jim příště rád organizačně pomůžu. A vím, že nebudu sám. Každý s rodičů, s nímž jsem se zastavil, byl ochoten pomoci. Všem, kteří akci připravili a kteří se jí zúčastnili, patří poděkování a potlesk! Na ten jsme na konci nějak zapomněli.


Ladislav Nevrkla


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 

Vánoční představení ZŠ
Vhodné sledovat se zapnutým zvukem
Autor: Pavel Nevrkla