znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Důležité body v dušičkovém počasí
Terén – zvláště v sobotu – byl díky pravému dušičkovému počasí na hraně regulérnosti, na dramatičnosti obou našich zápasů to ovšem vůbec nic neubralo. Jak dorostenci, tak i muži „zabrnkali“ věrným fanouškům na nervy, ale nezlomnou vůlí po vítězství nakonec své soupeře přehráli a své zápasy dotáhli do vítězného konce.

III. tř. sk. B
O body jsme museli bojovat
Božice A – Horní Kounice B 3:2 (0:2)

Bez gólmana Jardy Lukáče, Svati Nevěčného, Radka Pavlíčka a Lukáše Dítěte jsme se první půlhodinu hledali. Při gólové šanci Jarka Jandáska byl zraněn brankář hostí (dohrál do poločasu a pak pro něj přijela rychlá kvůli podezření na otřes mozku). Jenže hosty to nakoplo a z rychlého protiútoku šli ve 30. minutě do vedení. Brzy jsme však převzali iniciativu a vytvořili jsme si i řadu brankových příležitosti. Bohužel to šlo nad, vedle, nebo to chytil hostující brankář (David Švestka, Jarek Jandásek, Tomáš Polický). Ve 40.minutě fauloval jinak výborný obránce Zbyněk Horký pronikajícího útočníka Kounic a z nařízené penalty zvýšili hosté na 0:2. Ve zbytku času jsme měli ještě tři tutovky (David Švejdík, Tomáš Kudlička a Jarek Jandásek), ale gól do šatny jsme nedali.
O přestávce promluvil trenér Mirek Jandásek hráčům do duše a od první minuty jsme pokračovali v nekompromisním tlaku. V 53. minutě se to konečně prolomilo a Jarek Jandásek snížil na 1:2. Neproměněné však zůstaly další šance Davida Švejdíka, Jarka Jandáska i Tomáše Polického. Právě jemu se však podařilo v 72. minutě vyrovnat. Vítězný gól dal 5 minut před koncem po závaru v kounické obraně neúnavný bojovník Petr Horký. Vítězství jsme mohli ještě pojistit. Penaltu, nařízenou za ruku v pokutovém území, však Honza Kudlička neproměnil. Rozhodčí P. Kolesa řídil utkání s přehledem. Zajímavé momenty si prohlédněte v klipu, který se na našich stránkách objeví během tohoto týdne.

Božice – Mikulovice 1:0 (0:0)
V předehrávaném utkání 1. jarního kola se pokusili naši dorostenci oplatit svým mikulovickým kolegům těsnou porážku z prvního soutěžního zápasu.
Chladné a deštivé počasí, kluzká tráva i některé vynucené změny v sestavě domácích se podílely na tom, že jsme v 1. poločasu viděli pouze průměrný zápas s řadou nepřesností a minimem šancí. Jednu z těch větších propásl už v 5. minutě Karel Krátký. V závěru poločasu se blýskl svými zákroky výborný gólman Kuba Benkovič.
Na začátku druhé poločasu dvakrát hořelo před naší svatyní, ale Kuba vše bezpečně vyřešil. A stejně tak se vyznamenal i ve skrumážích v 65. minutě. Postupně jsme ale přebírali iniciativu a dostávali jsme se do šancí (např. Petr Procházka). Když v 86. minutě zázračně zachránil naši branku Kuba Benkovič, oddechli jsme si. Brzy po velké šanci Karla Krátkého následoval v 89. minutě rohový kop Tomáše Rauše, který zakončil vítěznou brankou Evžen Egner.
Našimi nejlepšími hráči byli tentokrát Kuba Benkovič, Patrik Šotkovský a Tonda Těthal. Pochvalu si zaslouží i hlavní sudí Zemánek. Jaro jsme tak začali v chladném listopadovém odpoledni vítězně.