znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: V Olbramovicích asi slavili VŘSR
Tento víkend měla být ukončena podzimní část okresních fotbalových soutěží. OFS vydal stanovisko, které apelovalo na pořadatele a rozhodčí, aby učinili maximum a zápasy přeloženého 1. kola odehráli.
Pořadatelé se ke vzniklé situaci postavili různě a chci věřit, že většina zápasů se odehrála. Naše „B“ mužstvo hrálo svůj zápas již v sobotu a přestože bylo naše krásné zelené hřiště po předchozích dešťových přeháňkách více než vlhké, ani na vteřinu jsme neváhali, abychom spekulovali o odložení zápasu. Samozřejmě, že po zápase bylo znát, že se tady urputně bojovalo, ale tak to chodí, že si pořadatel musí dát poté práci s následnou úpravou.
V neděli odjel náš „A“tým do Olbramovic, aby zde sehrál svoje poslední podzimní utkání okresního přeboru. Zde nás však čekalo nemilé překvapení: Domácí pořadatelé tvrdili, že se na jejich hlavním hřišti hrát nedá a stejně jako náhradní škvárové hřiště se ani neobtěžovali je připravit. Na brankách chyběly sítě, hřiště ani nebylo celé upravené, lajny téměř neviditelné, vypadalo to, že už dopředu počítali s tím, že se hrát nebude. A protože na vše kývl i hlavní sudí, museli si naši hráči, funkcionáři i fanoušci, kteří vážili 30 km cestu do Olbramovic na zajímavý fotbal, sbalit fidlátka a jet domů. Myslím si, že je to od Olbramovic nedůstojné a ostudné. Tým takové tradice i současnosti! Doufám, že STK bude v tomto případě nekompromisní a zápas bude kontumován ve prospěch Božic. Jak jsem zjistil posléze, byl to jediný zápas okresního přeboru, který se nehrál. I to o něčem vypovídá!

OP: Olbramovice A – Božice A nehráno
Jak jsem uvedl již v úvodním komentáři, domácí Olbramovice z malicherných důvodů odmítly k zápasu nastoupit a protože i hlavní rozhodčí uznal hřiště nezpůsobilým hry, zápas se nehrál. O jeho výsledku rozhodne STK.

IV.C: Božice B – Slup B 5:0 (3:0)
Zápas dvou sousedů v tabulce sliboval vyrovnaný boj, průběh utkání tomu svým způsobem i odpovídal (i když naši byli po celý zápas lepší), ale jeden rozdíl byl nebetyčný, a tím byla efektivita proměňování šancí.
I vlhký terén byl v 1.poločase velmi dobrý a tak i fotbal se hrál kvalitní a pohledný. Navíc okořeněný třemi brankami domácích. Pouze v závěru 1. půle se domácí nechali zamknout ve svém obranném pásmu, ovšem hosté byli neplodní!
Ve 2. poločase se na hře podepsal zhoršený stav terénu, nám se však podařilo vsítit ještě další dva góly a vylepšit si tak celkovou podzimní bilanci nejen bodově (máme jich 14), ale i ve skóre (na přijatelných 24:26).
Naši hráli v optimální sestavě a bylo to znát jak na hře, tak na počtu vstřelených branek. A to přesto, že ne všem našim hráčům se dařilo. Nejlepším naším hráčem byl Luboš Ralenovský. S výsledkem bylo nakonec spokojeno i několik desítek přítomných diváků.
Branky: Jan Szabó 3, Marek Zifčák a Jiří Škrabal
Sestava: Jara Lukáč – Honza Kašpárek (Dalibor Tomášek), Jiří „Dufa“ Himal, Martin „Macek“ Topolčan, Zdeněk Svoboda – Marek „Mara“ Zifčák, Luboš Ralenovský, Mirek „Šara“ Bětík, Jiří „Čopek“ Škrabal (Tomáš Rauš) – Honza Szabó, Michal „Majkl“ Himal (Michal Topolčan). Trenér Roman Himal, vedoucí mužstva Milan „Mistr“ Šperka.