znak Božic
 Co se děje...
Florbal: Třetí turnaj, první vítězství Božic
Třetí turnaj odehráli florbalisté Fbc Božice v sobotu 31. října 2009. Nastoupil: Fojtík Miroslav (U), Dokulil Ondřej (O), Horák Stanislav (U), Procházka Petr (U), Procházka Vladislav (U), Sedlák Bronislav (O), Šmahaj Jiří (O), Šperka Filip (U), Vítek David (O), Kutlák Petr (O), Veselý Jakub (G).
Na tomto turnaji jsme chtěli ukázat, že jsme schopni dosáhnout lepších výsledků než minule. Nechyběl nám ani náš brankař. S touhou po lepších výsledcích jsme nastoupili do prvního zápasu ve skupině s týmem Fbc Litrpůl. Hned od začátku jsme soupeře přehrávali. Bohužel několik neproměněných šancí a naše chyby umožnily soupeři dosáhnout vedení 1:4. Tlak, který jsme na soupeře vyvinuli, měl za výsledek alespoň dotažení na rozdíl jednoho gólu. První zápas tedy skončil 3:4. Tento výsledek nás mrzel, bohužel jsme věděli, že jsme si za něj mohli jen my sami.
Ve druhém zápase proti nám nastoupili hráči z týmu Fbc Blackhawks. Zde jsme měli převahu během celého zápasu. Dokázali jsme dosáhnout vedení 4:1. Nejen tento stav byl podobný minulému utkání. Stejně jako my, dokázali soupeři dát ještě dva góly. Vedení jsme však udrželi. Toto vítězství bylo o to cennější, že bylo v této lize naše první.
Třetí zápas ve skupině byl důležitý, protože rozhodoval o našem soupeři ve čtvrtfinále. V tomto boji o umístění ve skupině nás však tým Bar U Slimáka přehrál a zvítězil 6:2. Ve skupině jsme tedy skončili třetí.
Čtvrtfinále se stalo bojem mezi naším týmem a týmem ZnojemskySeznam.cz. Hráči tohoto týmu hrají skutečný florbal. Nemuseli jsme se bát o naše zdraví. To nám tedy dávalo naději, že si zahrajeme dobrý florbal a zabojujeme o postup do semifinále. Dobrý florbal jsme si opravdu zahráli. Náš výkon byl také podle našeho názoru kvalitní. Bohužel však vyhráli soupeři 3:1. V celkovém pořadí jsme si nakonec pohoršili. Tentokrát jsme ti, co v průběžném pořadí skončili poslední o skóre. I přes tento nepříznivý výsledek jsme toho názoru, že se naše hra zlepšila. Všichni hráči ze sebe vydali maximum. Zmínit musím i oporu v bráně, která nás výborným výkonem držela ve hře. Jsme si však vědomi mnoha chyb, které musíme odstranit, abychom mohli pravidelně vyhrávat.

Vítězem třetího pokračování Znojemské amatérské florbalové ligy se stal tým ZnojemskySeznam.cz, který v napínavém finále zdolal tým Fbc Black Dogs 4:3 po samostatných nájezdech.
Boj o 3. místo byl pro tentokrát jasnou záležitostí týmu Fbc Litrpůl, který zdolal tým Fbc Bar U Slimáka přesvědčivě 10:2.
Další turnaj odehrajeme 21. 10.
Informace na http://zafl.webnode.cz a v týdeníku Znojemské listy.


Miroslav Fojtík


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Celkové pořadí týmů po třetím turnaji
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Bodování hráčů našeho týmu
Pro zvětšení klikněte na foto.