znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Sedmibodová sobota
Sobotní zápasy přinesly našim barvám ve čtyřech zápasech sedmi bodový zisk. Jestli je to málo, moc, nebo tak akorát našim současným možnostem, posuďte sami. Jedno ale zdůraznit chci: Hráčem, který v sobotu zazářil v obou dvou utkáních byl bezesporu sedmnáctiletý dorostenec Marian Vávra. Myslím si, že spokojeni s jeho hrou jsme byli nejen my příznivci, ale i Marianovi rodiče, které jsem zahlédl při zápase našeho béčka, kdy Marian nastoupil proti „svým“ Mackovicím. Jako profík hrál naplno a už v 6.minutě dal do mackovské sítě nádherný vedoucí gól. V neděli na „tasandě“ jsme ukázali velkou vůli po vítězství a zaslouženě jsme si odvezli tři body.

OP: Tasovice B - Božice A 1:2 (0:0)
Ne 9.5.2010 16.30 HR: Chromý AR: Šimečková, Hačecký
Komentář bude dnes stručnější, víc třeba doplníme v diskuzním fóru, bude-li třeba. Nastoupili jsme s Robertem Musilem v brance (zachytal skutečně famózně) a se Zbyňkem Horkým a Davidem Švestkou v obraně. Naše mužstvo působilo na všech postech kompaktním dojmem a po celý zápas si udržovalo mírnou převahu. První dvě gólovky měly kolem 5.minuty domácí, ale pak jsme se ke slovu dostávali i my. V 17.minutě jsme sice dosáhli branku, ale pro ofsajdové postavení signalizované asistentkou rozhodčího Šimečkovou nebyl uznán. Ani jsme neprotestovali.
Do druhého poločasu jsme „vlítli“ a v 47.minutě jsme šli dovedení gólem Tomáše Polického. Náš tlak nepolevoval a v 64.minutě zvýšil kapitán Lukáš Dítě na 2:0. Zdálo se, že se už nic podstatného nestane, když byl v 86.minutě po druhé žluté kartě vyloučen Polický. Tlak domácích sílil, navíc hlavní sudí podlehl volání domácích fanoušků, rozdával žluté karty, jak na běžícím pásu a výsledkem bylo snížení domácích v 88.minutě Jiřím Čopfem. Začalo se prodlužovat, my jsme takticky střídali, na naší polovině u čáry došlo k banálnímu kontaktu našeho Petra Horkého s domácím hráčem, po němž se Petr Horký skácel k zemi. K překvapení všech tam posléze došel hlavní sudí a Petrovi Horkému dal červenou. Za co, ví bůh a rozhodčí Chromý. Ještě se nějakou minutu prodlužovalo, domácí měli i šance, ale na skóre se již nic nezměnilo. Odvezli jsme si z Tasovic cenné vítězství. Naše mužstvo hrálo tentokrát výborně a bylo by nezasloužené někoho vyzdvihnout. Byl to výborný kolektivní výkon.
Sestava: Robert Musil – Svatopluk Nevěčný, Jaromír Jandásek, David Švestka, Zbyněk Horký – Petr Horký, Tomáš Polický, Jan Kudlička (Michal Topolčan), David Švejdík – Lukáš Dítě (K), František Hofman (Marian Vávra).
Video ze zápasu i se všemi důležitými momenty bude z technických důvodů až v úterý.
Ladislav Nevrkla

IV.C: Božice B - Mackovice 2:0 (1:0)
So 8.5.2010 16.30 HR: Vařacha
Bez několika opor (L. Ralenovský, M. Zifčák, J. Kudlička) nastupovali naši k tomuto zápasu s cílem odčinit vysokou porážku z minulého kola, Mackovice „se těšily“ na jubilejní stý gól ve své síti v této sezoně (jejich dosavadní skóre 13:99). Dočkaly se už v 6.minutě, kdy Marian Vávra dobře naběhl na centr Svati Nevěčného a hlavičkou rozvlnil mackovickou síť. Vedení 1:0 vydrželo až do 89.minuty, kdy na konečných 2:0 upravil výborně hrající Svaťa Nevěčný. S chutí hrál Petr Horký a oba střídající dorostenci Kuba Zifčák a David Mlčúch. Zraněný dirigent našich zadních řad Jiří Himal utkání dohrál, dva zranění hráči Mackovic nikoli a protože na lavičce měli jen jednoho náhradníka, dohrávali poslední čtvrtinu zápasu v deseti. Fotbalové utkání slabé úrovně dostalo trošku „šmrnc“ až někdy po 60.minutě, kdy hosté hru trochu otevřeli a pokusili se o vyrovnání. Naopak naši střídající hráči hru rozpohybovali více, než na co Mackovice v deseti stačily. Některé hráčské projevy ale musel hlavní sudí Vařacha potrestat žlutými kartami. Božice si možná trošku polepší v tabulce (zatím 11. S 23 body), Mackovice zůstávají beznadějně poslední s nulovým bodovým ziskem. Sestava: Jan Szabó – Svatopluk Nevěčný, Dalibor Tomášek, Jiří Himal, Zdeněk Svoboda – Miroslav Bětík (David Mlčúch), Marian Vávra (Kuba Zifčák), Martin Topolčan, Petr Horký – Mirek Koláček, Michal Himal (Do Xuan Truong „Dan“).

OS B dorostu: Božice – Práče 6:3 (4:1)
So 8.5.2010 13.45 HR: Vařacha
Naši dorostenci nastoupili do zápasu bez jednoho ze svých klíčových hráčů Patrika Šotkovského, ale díky nasazení hlavně v 1.poločasu si vytvořili dostatečný náskok vedoucí k plnému bodovému zisku. Hned první náš útok v probíhající 1.minutě zakončil Marian Vávra vedoucí brankou. Hosté zahrozili ve 12.minutě svým nejlepším hráčem Romanem Kosecem, který srovnal stav utkání na 1:1. Nejlepším hráčem na hřišti byl tentokrát asi Evžen Egner. Ve dvojici s podobně výborným záložníkem Marianem Vávrou tvořili základ našeho týmu a přispěli ke konečnému úspěchu. Evžen se blýskl nádhernou individuální akcí v 16.minutě a tak jsme znovu vedli, tentokrát 2:1.
Příležitost ukázat své umění dostal i brankář Kuba Benkovič, více ze hry jsme však od poloviny 1.půle měli my. Tyč trefil Tomáš rauš hrající celý zápas se zraněním, břevno tentokrát neobyčejně aktivní Zdeněk Chrenovský. Práče pouze nakopávalo vysoké míče a pokoušelo se o ojedinělé brejky. Jejich pasivitu v závěru poločasu potrestal důsledný Marian Vávra (3:1) a hlavičkou Kuba Zifčák (4:1).
Do 2.poločasu nastoupilo Práče odhodlaněji s cílem pokusit se zvrátit velmi nepříznivý stav. Dvě naše hrubé chyby v obraně potrestala dvojice nejlepších hráčů hostí Roman Kosec a Seethaler (křestní jméno bohužel nevím) a tak bylo v 55.minutě za stavu 4:3 najednou utkání na vážkách. Probudil nás až moment, kdy Marian Vávra ležel ve vápně, ale sudí zákrok na něj neposoudil jako faul.. brzy poté centroval Kuba Zifčák a Evžen Egner zvýšil ukázkovou hlavičkou na 5:3. Totéž se opakovalo za pět minut (v 72.minutě) jenom s tím rozdílem, že nádherný Evženův centr přesně umístil Marian Vávra hlavou na konečných 6:3. Tímto vítězstvím jsme si upevnili vedoucí místo v tabulce.
Zápas řídil s přehledem a velkým citem pro hru rozhodčí Vařacha. Sestava: Kuba Benkovič – Zdeněk Chrenovský, Vlastimil Žilík, Tonda Těthal, Lukáš Musil (Petr Griebaum) – David Šenkeřík, David Mlčúch, Marian Vávra, Evžen Egner – Kuba Zifčák, Tomáš Rauš (Pavel Šulan).

OP žáků: Šanov - Božice 1:1 (0:1)
So 8.5.2010 14.15 HR: Horký J.
K 17. kolu okresního přeboru žáků jsme si zajeli na hřiště našeho tradičního soupeře Šanova. Po omluvě dvou opor týmu Broňka a Jary jsem měl obavy hlavně z postu stopera. Tohoto těžkého úkolu se nakonec ujal Roman Šob a musím říci, že mě příjemně překvapil.
Zkušenější soupeř nás od začátku přehrával, ale první radost ze vstřelené branky jsme měli my. Po ose Michal, Vojta ji vsítil Ruda Čížek. Ve druhém poločase se tlak soupeře ještě zvýšil a deset minut před koncem soupeř vyrovnal. Konečný výsledek 1 : 1 je pro nás úspěchem. Za bojovnost si pochvalu zaslouží celé mužstvo, především však celá obrana a brankář Vojta Bačo, který podal svůj nejlepší jarní výkon. Příští týden hrajeme v neděli doma se Šatovem.
Karel Hala,trenér

Celý komentář napsal do diskuzního fóra Karel Hala.

OS B přípravek: dvojzápas, hřiště Božice Ne 9.5.2010 9.00 HR: Fojtík
Božice – Oleksovice

MSDŽ D: Studenec - Božice 4:0 (2:0)
So 8.5.2010 15.00 HR: Machát AR: Kfs Vysočina
V 1.poločase si naše děvčata vytvořila idvě velké šance, bohužel neproměnila nic. Ve druhé půli bylo na hřišti už jenom družstvo domácích a tak je nakonec výsledek utkání z našeho pohledu lichotivý. Mohlo být i hůř.