znak Božic
 Co se děje...
Předvolební perlička
Až z volebního letáku otištěném např. v regionálním týdeníku Znojemsko č.41 ze 7.10.2008 jsem se konečně dozvěděl, že poslankyně dr. Marta Bayerová „ukousla“ před časem taky „kus státního medvěda“ a porcičku tohoto sousta darovala i svým božickým přátelům a známým, ve výsledku samozřejmě celé obci Božice.
Možná to trochu nespravedlivě zlehčuji, ale to jen proto, že božická radnice nikdy přímo nepřiznala, že naší obci přispěla „svou troškou do mlýna“ právě komunistická politička. Oficiálně o této dotaci mluvil pouze zastupitel za KSČM ing. Vařák. Pokud je mi známo, tak „1,8 miliónů Kč na opravu komunikací“ padlo před lety především na úpravu „úzkolejky“ do božické Kolonie.
Možná to bylo tehdejšímu panu starostovi nepříjemné, v žádném případě na tom ale nebylo nic špatného! Vždyť každý metr kvalitní komunikace zkvalitňuje život v naší obci stejně jako by ho zkvalitnil každý metr kanalizace, který jsme letos i vloni mohli rovněž s miliónovými dotacemi vybudovat, ale nevybudovali. Škoda. Zbytečná skromnost.
Věřme, že dr. Bayerová neuspěje v senátních volbách příští, popř. přespříští týden, že zůstane v Poslanecké sněmovně a až se bude zase koncem roku „porcovat medvěd“ trumfne i proslulého poslance Ladislava Šustra a přihraje nám těch „melounů“ ještě více. Když už stihla „za šest let poslanecké práce“ sehnat „pro okres Znojmo přes 200 miliónů Kč“, tak za zbývající dva roky v poslaneckých lavicích těch šedesát miliónů sežene opět a na „své“ Božice určitě nezapomene.

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Ladislav Nevrkla