znak Božic
 Co se děje...
Přečetli jsme na webu...
Elektrárna u Božic nebude
Společnost Energy 21 nebude moci realizovat svůj záměr postavit v okolí obce Božice fotovoltaickou elektrárnu. Obec Božice žádala o změnu územního plánu, ale Ministerstvo životního prostředí navrhované změny územního plánu, jež by realizaci projektu umožňovaly, v těchto dnech neschválilo. „Pozemky nám byly obcí nabídnuty, čekali jsme na finální vyjádření. Rozhodnutí plně respektujeme. Pokud by nám vedení obce nabídlo jiné vhodné pozemky, nejlépe již zahrnuté v průmyslové zóně, jsme připraveni zahájit další jednání,“ uvádí Tomáš Buzrla, předseda představenstva Energy 21.
www.energy21.cz/tiskove-zpravy-21/?cat=tiskove-zpravy&aid=68


Nespokojenost s poštou
Mám takovou nemilou zkušenost s Českou poštou !!!!!!!!!!!!!! Stalo se mi to již několikráte, že jsem se držel jejich výstižného hesla DNES PODÁTE, ZÍTRA DODÁME, COŽ SE NEDÁ ŘÍCI, ŽE SE TOTO HESLO ZAKLÁDÁ NA PRAVDĚ!!! Ve středu - bylo to 5.8.2007 - jsem odeslal balík z pošty Božice u Znojma do cílové stanice Velké Popovice. S úžasem mi volal adresát, že jsem si s něj udělal srandu a žádný balík jsem neposlal. Což mě úplně šokovalo, a to mi volal v sobotu dne 8.8.2007. Balík byl skutečně odeslán z oné pošty, což můžu dokázat i podacím lístkem. Jen mě mrzí, že pan ředitel České pošty má víc zájmů, ale co se týče jeho podřízených a jak se starají, aby ono výstižné heslo byla pravda, na to panu řediteli asi nezbývá moc času!!! A proto doufám, že si to pan ředitel přečte a sjedná nápravu, jinak takový ředitel, který nemá přehled, co jeho podřízení dělají a hlavně jak dělají, tam nemá co dělat!!! P.S. Můj odeslaný balík obsahoval potraviny (papriku), který jsem poslal pilně a zaplatil jsem za tuto zásilku 80 korun českých.
Vložil: Josef 10.09.2007
www.pc-guru.cz/ceska-posta-dnes-podate-zitra-dodame


Zajímavá ornitologická pozorování za rok 2007
Na webové stránce DodinArt je uveden seznam faunisticky zajímavých ornitologických pozorování z hlediska neobvyklosti druhu či data pozorování. Jako první jsou umístěna pozorování nejnovějšího data. Dvě pozorování se týkají také naší lokality.
8.5.2007:
linduška úhorní, 1 ex., Božice (ZN, JM), pískovna
moták lužní, 2M+F, Božice (ZN, JM), pískovna
www.dodinart.ic.cz/reporty.html


Fotbal
Momentka z fotbalového zápasu Miroslav B - Božice www.fcmiroslav.cz/?modul=news&news_id=38