znak Božic
 Co se děje...
Hasiči: Okrskové závody v Břežanech
V nádherném sportovním areálu v Břežanech proběhlo v sobotu 9.5.2009 okrskové kolo v požárním sportu.
Rodina Gambasova velmi kvalitně připravila a zajistila bezproblémový průběh závodů, vážnosti akci dodala nejen účast některých starostů zainteresovaných obcí, ale především účast ředitele územního odboru HZS Znojmo plk. Ing. Jána Novosada, který na závěr předal ocenění SDH Božice a ocenění Sv. Floriána starostovi božických hasičů Ladislavu Švancarovi.
Vlastní soutěž byla trošku ovlivněna překvapivou neúčastí domácích hasičů z Břežan a rovněž překvapivě chyběli hasiči z Mackovic, kteří den předtím úspěšně reprezentovali svůj sbor v nohejbalovém turnaji. Mezi ženami neměla božická děvčata konkurenci, a tak pojala tuto soutěž i jako výborný trénink před nastávající náročnou hasičskou sezónou.
Soutěžilo se tradičně v požárním útoku a ve štafetě družstev, dosažené časy (lepší ze dvou útoků + štafeta) pak určily konečného vítěze. Právě nejasnosti kolem použitých sacích košů vnesly do celkového vyznění mírný stín, nakonec se ale hasiči jako správní bratři a sestry (to je tradiční historické oslovení členů hasičských sborů) rozcházeli v dobrém.
V obvodovém kole ve Slupi nás budou reprezentovat zkušení hasiči z Borotic. Vítězové z Pravic, ani druhé Božice neměly o účast v tomto kole zájem. Více však božické hasiče mrzí, že okresní kolo v Břežanech se bude konat 27.6.2009 právě v době, kdy jsou v Božicích tradiční hody, letos poprvé v novodobé historii v jejich režii a pod jejich taktovkou. Už dneska je jasné, že naše děvčata – jeden z horkých favoritů okresní soutěže – se této přehlídky nebudou moci zúčastnit. Je to velká škoda!
Znovu se tak otevírá několikrát omílaná otázka koordinace akcí v rámci sdružení Niva a mikroregionu Hrušovansko. Docela by mě zajímalo, kdy se tím už konečně bude někdo vážně zabývat. Já osobně jsem připraven aktivně pomoci. Bez jasně formulované nabídky z vedení DSO Niva (ani nevím, kdo ji vlastně vede) a mikroregionu Hrušovansko se do „zavřených dveří vlamovat nebudu“!

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Ladislav Nevrkla, zastupitel obce Božice


 

Autor: Pavel Nevrkla
 

Autor: Pavel Nevrkla
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.