znak Božic
 Co se děje...
Chodník bude (ale jindy)
„Tak chodník zatím nebude,“ řekla smutně paní Müllerová. „A kterej? otázal se bezelstně dobrý voják Švejk. „Já znám dva. Ten k nádraží a ten pod božickými sklepy směrem k Jednotě,“ pokračoval Švejk a dál si masíroval revmatická kolena opodeldokem. „Ani jeden. Ten první je prý moc dlouhý a ten druhý zase moc krátký. A u obou je třeba odstranit nějaké překážky,“ pokračovala posmutněle stará posluhovačka a zpoza brejliček jí dokonce ukápla slza. „A já už se jich stejně asi nedožiju!“ „Nic se nebojte, paninko,“ pravil Švejk vesele. „Za dva roky jsou zase obecní volby a uvidíte, že chodníky budou!“
Tak uvidíme, jestli měl pravdu optimista dobrý voják Švejk, nebo pesimistická posluhovačka paní Müllerová. Každopádně letos se již po novém chodníku od Jednoty ke sklepům naše děti neprojdou.


P.S.
Přitom podle výsledků hospodaření obce za první pololetí letošního roku vyčerpala obec v kapitole Pozemní komunikace – silnice, chodníky necelých 51 %, což představuje 216 573 Kč z plánovaných 425 000 Kč. Nevím samozřejmě, na kolik by přesně přišel ten kousek chodníku, ale předpokládám, že do rezervy bychom sahat nemuseli! Do 50 000 Kč bychom se vejít měli. Ovšem existují samozřejmě i jiná řešení, kdy by nás to nemuselo stát ani tolik. Právě ta však stavbu oddalují do nedohledna.

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Ladislav Nevrkla


 
Tak vypadá realita dnes.
 
Takhle nějak by to mohlo vypadat již brzy.