znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Radostná sobota pro Božice
Byla to radost pohledět na oba první poločasy sobotních zápasů našich fotbalistů. Jak dorostenci, tak muži „B“ mužstva sehráli – troufnu si říct – své nejlepší zápasy letošního podzimu. Svůj podíl na tom mělo samozřejmě i složení obou týmu – optimální sestavy a zcela evidentní chuť do hry – to byly největší devizy našich sobotních zápasů. Že jsme v těchto utkáních nasbírali plný počet bodů, bylo největší odměnou pro naše bojovné výkony.

OP: Blížkovice - Božice 0:0
NE 10.10.2010 15.00 HR: Vařacha AR: Horký M, Hejmalík
Tvrdý, ale pouze průměrný zápas dvou vyrovnaných soupeřů přinesl jen málo pěkných fdotbalových okamžiků. Domácí postavili svou hru na vysokých sředopolařích a útočnících a na nacvičených standardních situacích, naši měli hodně starostí se sestavou i s tvrdou hrou soupeře. Doplatili na to především někteří naši hráči, kteří zápas nedohráli. V obou poločasech jsme měli tři pěkné gólové příležitosti, ale ani ta největší, která se ocitla na kopačce Svati Nevěčného, neskončila v soupeřově síti. Dlužno dodat, že i domácí promarnili několik šancí, asi největší si lízla naší tyče. Zranění Romana Šebely aPatrika Šotkovského budou asi vážnější, problémy Davida Švestky a Jirky Kubíčka snad umožní jejich start v příštím kole.
Sestava: Ivo Urban – Svaťa Nevěčný, Josef Šprencl, David Švestka, Jirka Kubíček - Roman Šebela, Patrik Šotkovský, Pavel Ležák, Michal Topolčan – Jaromír Jandásek, Marian Vávra. Střídal David Mareš, Vlasta Žilík. Trenér Karel Hala, vedoucí mužstva Karel Kučera.

IV.C: Božice B - Micmanice B 4:2 (4:0)
SO 9.10.2010 15.00 HR: Nikolai P
Velmi silná sestava našeho mužstva se brzy ukázala v tom nejlepším: Již ve 3. minutě se k míči dostal Jirka Kubíček a vedli jsme 1:0. Gól nás nejen uklidnil, ale i nabudil k dalšímu tlaku. V 6.minutě se v malém vápně střetl náš útočník Honza Szabó s hostujícím gólmanem a Honzův otřes posoudil sudí P. Nikolai jako faul brankáře.
Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Mira Bětík a tak jsme vedli 2:0. Asi nejhezčím momentem zápasu byla akce Jiřího Kubíčka ve 23.minutě. Jeho střelu ještě hostující brankář vyrazil, ale proti dorážce Luboše Ralenovského byl již bezmocný. Stav zápasu byl 3:0. Účet prvního poločasu uzavřel šťastným gólem Honza Szabó ve 39.minutě. První část 2.poločasu byl v režii hostů. Naše pozměněná sestava už zdaleka neplnila taktické úkoly tak přesně jako v úvodu zápasu a hosté nás dvakrát potrestali, čímž upravili stav zápasu na konečných 4:2.
Viděl jsem jen 1.poločas a byl jsem skutečně příjemně překvapen naší bojovností i dobrou hrou. Naše vítězství bylo naprosto zasloužené.
Sestava: David Mareš – Majkl (kapitán), Mira Koláček, Mira Bětík, Patrik Kliner – Zbyněk Horký, Luboš Ralenovský, Honza Kudlička st., Marek Zifčák – Honza Szabó, Jirka Kubíček. Střídali: Martin Topolčan, Pavel Šulan a Dan. Zápas měl na starosti Jan Kudlička st. a z lavičky naše mužstvo řídil Jiří Himal.

OS B dorostu: Božice - Šanov 6:0 (3:0)
SO 9.10.2010 12.00 HR: P. Nikolai
Naše momentálně asi nejsilnější sestava konečně ukázala, že jsme fotbal hrát nezapomněli a my diváci jsme si rádi připomněli loňské vítězné tažení našich mladých fotbalistů. Naše řady neměly slabin a díky pohotovým střelcům jsme nakonec zvítězili dost výrazně. Vedle Filipa v brance, stopera a dirigenta hry Vlasty Žilíka, našich hvězd Davida a Mariana se rozehrál k dobrému výkonu i Tomáš Rauš. Našemu útoku hodně pomohl návrat Kuby Zifčáka. Tak jen ať ho zranění nepronásledují a nechají ho hrát. V mužstvu se pomalu ale jistě zabydluje i žák Sláva Urban.
Branky:
5.m. – Individuální akce Jakuba Zifčáka zakončená tvrdou ranou zprava, kterou prostřelil brankáře Šanova - 1:0
15.m – Tomáš Rauš po přihrávce Davida Mlčúcha - 2:0
35.m. – David Mlčúch se uvolnil a přesnou ranou nekompromisně zavěsil – 3:0
68.m. – Průnik mariabna Vávry zakončený tvrdou střelou – 4:0
72.m. – Nezastavitelný Marian se dokonalým slalomem prokličkoval téměř přes celé hřiště a tvrdě ztrestal soupeře - 5:0
90.m – Marian Vávra uzavřel účet zápasu další přesnou tvrdou střelou – 6:0.
Sestava: Filip Seidl – Zdeněk Chrenovský, Sláva Urban, Vlasta Žilík, Jirka Hanzal – Petr Griebaum, Tonda Těthal, David Mlčúch, Marian Vávra – Tomáš Rauš, Kuba Zifčák.
Střídali: Pavel Šulan, Martin Zedníček, Adam Egner. Trenér Tomáš Rauš st.

OP žáků: Hatě - Božice 7:2
NE 10.10.2010 10.15 HR: Fousek R

OS B přípravek: hřiště Polánka (místo Mor. Krumlov)
SO 9.10.2010 14.00 HR: Kučera

MSDŽ D: Rapotice - Božice NE 10.10.2010 11.00
HR: Nováček AR: KFS Vrchovina


Připravil (lan)

Foto autora


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.