znak Božic
 Co se děje...
Volby 2010: Profily našich kandidátů
Komunální volby 2010 jsou již skutečně za dveřmi a my bychom našim občanům rádi blíže představili alespoň několik dalších kandidátů volebních stran SPOLEČNĚ PRO BOŽICE a VOLBA PRO BOŽICE. Vězte, že každý kandidát těchto stran je připravený pracovat coby člen obecního zastupitelstva a ve prospěch naší obce udělat maximum možného.
Profily 12 kandidátů si můžete přečíst nyní. Zářijové setkání kandidátů pokračovalo později neformální diskuzí přítomných (zachyceno na titulce).

KAREL HALA - kandidát na starostu
Nejsem žádný spisovatel a čeština, na rozdíl třeba od matematiky, nepatřila k mým oblíbeným předmětům. Bohužel v životě nejsou jen oblíbené předměty a tak je třeba někdy dělat i věci ne zrovna příjemné. Kdybych měl napsat svůj životopis, bylo by to hrozně jednoduché. Od narození žiji v Božicích, po absolvování průmyslovky pracuji jako geodet. A to by mohlo být asi vše.
Samozřejmě, že tak jednoduché a jednotvárné to v mém životě není a nebylo. Protože rád cestuji po naší vlasti, musím říct, že znám krásnější a vhodnější místa k životu než jsou Božice, ale vždycky po několika dnech se mi začalo stýskat a nejhezčí zážitek z každé dovolené pro mě byl pohled na náš klášter ze silnice při příjezdu domů. K mému osobnímu životu mohu napsat: Je mi 47 let, jsem ženatý a mám dvě děti. V Božicích jsem si postavil rodinný domek a za prací dojíždím do Znojma. Mezi mé záliby patří sport, příroda a zahrádkaření. V oblasti sportu působím již nějakou dobu jako předseda Tělovýchovné jednoty. Po skončení aktivní kariéry v kopané jsem se začal věnovat trénování mládeže, odkud jsem letos přešel k mužům. K mým oblíbeným sportům patří také volejbal, který je pro mě v současnosti nejlepším odreagováním od každodenních starostí.
Kdybych měl napsat o svých politických názorech, nejlépe to vystihl náš bývalý děkan Boleslav Chroboczek v jednom z našich rozhovorů. Po vyslechnutí mých názorů mi řekl: „Pane Hala, vždyť vy jste liberál!“ Přiznám se, v první chvíli jsem nevěděl, jestli se nemám urazit. Později jsem naznal, že měl - jako ve většině svých názorů - pravdu a že jsem doopravdy politicky liberální. Nikdy jsem nebyl v žádné straně a i když jsem před rokem 1989 měl několik nabídek ke vstupu do tehdy jediné strany, zůstal jsem vždy neutrální. Toto mi však nikdy nebránilo vystoupit proti věcem, o kterých jsem měl jiný názor než ostatní.
Zastupitelem v Božicích jsem se stal poprvé v roce 1994 a od této doby jsem svůj mandát vždy obhájil. Od roku 2002 do roku 2006 jsem působil ve funkci místostarosty obce. Na začátku současného volebního období jsem neúspěšně kandidoval na funkci starosty. Protože mi nikdy nebyl lhostejný život v Božicích a rád bych přispěl k jeho rozvoji, budu se o tuto funkci v nadcházejících volbách opět ucházet.

ROBERT TUROŇ
Je mi 33 let. Jsem ženatý a s manželkou máme dvouletého syna. V Božicích žiji od roku 1979, v současné době dokončujeme stavbu nového rodinného domu. Vzdělání mám středoškolské s maturitou v oboru elektro. V současné době pracuji jako soukromý zemědělec se zaměřením na polní výrobu a vinohradnictví. Mezi mé zájmy patří příroda, především rybaření a vinařství - v podstatě se dá říci, že práce je zároveň mým koníčkem.
Kandiduji proto, abych i já mohl přispět svým dílem k rozvoji obce Božice. A také proto, aby naše obec byla pro své občany příjemným místem k životu.
LADISLAV NEVRKLA
Do Božic jsme se s manželkou a dvěma dětmi přistěhovali v roce 1982, mladší syn Pavel už se narodil zde. O věci veřejné se zajímám prakticky celý život. A tak jsem měl to štěstí i neštěstí, že jsem toho za více než půlstoletí zažil docela dost, stejně jako za 28 let svého žití v Božicích.
Do komunální politiky naší obce jsem vstoupil až v roce 2002, ale hodně občanů mě znalo z mé pracovní i zájmové činnosti, od konce roku 1990 hlavně jako autora Božických novin a publikace o Božicích. Řadu let jsem slyšet jako komentátor sportovních akcí a pár let jste mě slyšeli i z éteru jako rozhlasového zpravodaje z našeho regionu. Své dlouholeté zkušenosti ze školství jsem v posledních letech zúročil jako vedoucí Domu na půli cesty, sociálního zařízení pro mladé dospělé v Pohořelicích-Velkém Dvoře.
Jsem stoupencem změny, otevřené politiky vůči občanům a hlavně jejich plné informovanosti. Budu-li zvolen zastupitelem, zasadím se o obnovení Božických novin, o zlepšení propagace obce dovnitř i navenek, budu chtít zlepšit spolupráci obce se školou a samozřejmě podpořím vše, co bude ku prospěchu naší obce. Přeji nám všem šťastnou „volební ruku“.

PETR FIALA
Je mi 37 let a s manželkou a třemi dětmi žijeme v rodinném domě v Českých Křídlovicích. Kromě rodiny a práce (podnikání v oblasti voda – plyn – topení) se věnuji vinařství a jsem aktivním dobrovolným hasičem. Jsem členem Okresní rady mládeže, v Božicích vedoucím mládeže, členem výboru SDH a strojníkem.
Pokud budu zvolen do zastupitelstva, budu především podporovat rozvoj zájmové činnosti v obci, aktivní činnost mládeže a organizování kulturních akcí. Vše pro další rozkvět naší obce.

JAN KUDLIČKA
Narodil jsem se v Božicích a s manželkou a třemi dětmi zde bydlím v řadovém rodinném domě. Můj život je pracovně spojen s hostinskou činností a zájmově s fotbalem, který aktivně hraji dosud, také jsem předsedou fotbalového oddílu. Od podnikání si dnes nejlíp odpočinu při rybaření. Pomáhám též občanům se zemědělskými pracemi.
Jsem členem zastupitelstva od roku 1998. V současné době bych se zaměřil hlavně na hospodaření obce, výběrová řízení, promyšlenou výstavbu a podporu mládeže a sportu.KAREL KUČERA
Narodil jsem se před 40 lety v Božicích. Vyučil se opravářem zemědělských strojů a po dvouleté nástavbě jsem pracoval jako traktorista v bývalé Osevě. Od roku 1996 podnikám v automobilovém průmyslu - provozuji pneuservis. Jsem ženatý a bydlím v novém rodinném domě, který stojí na stejném místě, kde jsem žil od narození.
K mým zálibám patří sport všeho druhu a turistika. Pokud bych byl zvolen zastupitelem, tak bych podporoval především kulturní a sportovní aktivity a rozvoj turistiky v obci.
JIŘÍ ČADA
Je mi 34 let, jsem ženatý, otec dvou synů a v Božicích žiji od narození. V současné době pracuji jako obchodní zástupce pro Vinařství Roman Polák s.r.o. v Šatově. Mezi mé koníčky patří myslivost a vinařství. S několika dalšími lidmi se podílím na úpravě tzv.Škárkovky na malé hřiště, na kterém jsme letos uspořádali již druhý turnaj v malé kopané.
A proč kandiduji? Zajímá mě, co se okolo mě děje a mám chuť to aktivně ovlivňovat. Chci podporovat všechny smysluplné a Božicím přínosné iniciativy a starat se o efektivní nakládání s majetkem a finančními prostředky obce, probudit v občanech zájem o dění v obci a zároveň jim dát naději, že tento zájem má smysl.


LUDĚK FUČÍK
Je mi 41 let a od narození bydlím v Božicích. Jsem ženatý a máme tři děti. Pracuji jako číšník v místním pohostinství. Dříve jsem hrával soutěžně fotbal, dnes sport sleduji spíš jen jako fanoušek. Nejvíc času věnuji dokončení rodinného domu a rodině. Pokud budu zvolen do zastupitelstva, tak chci dohlédnout například na to, aby investiční akce konané v Božicích byly lépe prováděné než doposud, viz třeba kanalizace.


LUDMILA BENKOVIČOVÁ
S manželem a dvěma dospělými syny bydlíme v rodinném domě v Božicích. Ráda se starám o zahrádku i vše kolem domu a mám ráda psy. Pracuji jako kuchařka v domově důchodců a mám tak blízko k sociální problematice.
Podpořím společenský život obce a vše, co přispěje k její větší upravenosti.

ROBERT ŠOTKOVSKÝ
V letošním roce jsem oslavil své 43.narozeniny. V Božicích žiji od narození, s výjimkou let 1978 až 1990, kdy jsme se odstěhovali, abych se následně do své rodné vísky vrátil za svou bývalou spolužačkou a celoživotní láskou. Jsem ženat 21 let. S manželkou máme dva potomky, z nichž jeden je již plnoletý, a postavili jsme si zde rodinný dům. Vyhraněné koníčky nebo zájmy nemám, nicméně vyzdvihnul bych asi hobbycyklistiku, která je provázána s mou podnikatelskou činností. Samozřejmě mě zajímá fotbalové dění božické lokality, kterého se více nebo méně úspěšně aktivně účastním stejně jako mí synové.
Pokud budu zvolen, budu pracovat pro blaho naší obce, protože je zde pořád co zlepšovat a já jsem připravený být tomu nápomocný.

LUDMILA ŠKRABALOVÁ
Jsem božickou rodačkou a žiji zde 30 let. V současné době jsem na rodičovské dovolené. Péče o dvě malé děti mi sice zabere dost času, ale přesto si najdu chvíli i na své záliby a taky se zajímám o to, co se děje v naší obci. S rodinou rádi cestujeme, chodíme do přírody a zúčastňujeme se různých společenských akcí hlavně pro děti. Ráda se budu podílet na jejich přípravě a organizaci. Ať už je to Dětský den v obci, rozsvěcování vánočního stromu, čarodějnický průvod s lampiony zakončený zábavou, vyřezávání dýní nebo vynášení Moreny.
PAVEL NEVRKLA
Narodil jsem se v Božicích, je mi 24 let. Letos jsem dokončil Právnickou fakultu MU v Brně a nastoupil jsem jako advokátní koncipient v AK JUDr. Pavel Kolacia.

Jsem nadšeným hráčem sběratelské karetní hry Magic: The Gathering. V první půli tohoto desetiletí jsem spoluzakládal znojemskou LARP (Live Action Role Play) skupinu BaaToR, na jejíž činnosti se podílím dodnes. V listopadu 2008 jsem vstoupil do Občanské demokratické strany a jejím řadovým členem stále jsem.

Do života v obci jsem se zapojil poměrně nedávno, před dvěma lety, kdy jsem se stal zapáleným fanouškem fotbalového oddílu TJ Sokol Božice a v únoru 2010 jsem se stal jeho sekretářem. Již v červenci 2009 jsem byl zvolen do Disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Znojmo.

Ať již budu zvolen či nikoliv, tak chci přispět především ke kultivaci obecně závazných vyhlášek a dalších místních právních předpisů, aby byly kvalitní, snadno veřejně přístupné, lehce srozumitelné i pro laika a aby počet místních právních předpisů byl co nejnižší.

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky