znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Cenné body z Vrbovce
Mezi víkendovými zápasy byl nejdůležitější ten ve Vrbovci, kde hraje svoje zápasy okresního přeboru celek FK Hatě. Po velmi dobrém výkonu celého mužstva si vezeme domů cenné tři body. „B“ tým naopak po nepřesvědčivém výkonu nestačil v místním derby na 1. FC Čejkovice a již podruhé za sebou nedal ani gól. Nedařilo se ani žákům, kteří prohráli vysoko v neděli po ránu v Příměticích.

OP: Hatě - Božice A 0:2 (0:00)
Neděle 11.4.2010 v 15.30 na hřišti ve Vrbovci, HR: Šplíchal, AR: Fousek, M.; Krula Početná suita božických fanoušků vytvořila na vrboveckém hřišti spíše domácí prostředí našim hráčům. Na vlnitém terénu jsme byli od úvodního hvizdu rozhodčího lepším mužstvem a diktovali jsme tempo hry. Fotbalově zajímavých momentů nebylo sice v prvním poločasu mnoho a naše první vážnější gólová šance se objevila až po čtvrthodině hry. Naopak ve 40.minutě zachraňoval náš gólman Robert Musil. Poslední zajímavou akci 1.půle nezakončil ve 42.minutě Lukáš Dítě po akci Mariana Vávry. Druhý poločas byl fotbalově pohlednější a nás potěšil v 53.minutě dobře hrající Tomáš Polický. Z přímého kopu se trefil přesně a neomylně a tak jsme se ujali vedení 0:1. Stejný hráč byl i u situace, po níž neudržel nervy na uzdě domácí hráč, a po nesportovním zákroku obdržel červenou kartu. Domácí však hráli v deseti lépe než v úplné sestavě a zaměstnávali docela často naši obranu. Tu však dirigoval (až na jedno zaváhání) velmi dobře Jaromír Jandásek. A protože se žádné chyby nedopustili ani zbylí obránci a brankář Musil vše spolehlivě likvidoval (po jednom ostrém zákroku soupeře musel být i ošetřován), zůstalo naše konto obdržených branek čisté. Zajímavý tah učinil trenér Jan Kudlička v 73.minutě, kdy poslal do útoku střídajícího Davida Švestku. Na netradičním postu se David neztratil a v 85.minutě umístil do branky domácích odraženou střelu nejlepšího hráče na hřišti Davida Švejdíka. Dvougólový náskok jsme již do konce zápasu s přehledem udrželi. Na závěr si zahrál i Marek Zifčák.
Sestava Božic: Robert Musil – Aleš Žák, Jaromír Jandásek, Roman Šebela, Svatopluk Nevěčný – Petr Horký, Jan Kudlička (Marek Zifčák), Tomáš Polický, David Švejdík – Marián Vávra (David Švestka), Lukáš Dítě. Trenér Jan Kudlička st., vedoucí mužstva Ivan Marek.

IV.C třídy: Božice B – Čejkovice 0:3 (0:2)
Sobota 10.4.2010 v 15.30 na hřišti v Božicích. HR: Ďurko.
Soupeř z Čejkovic nastoupil v místním derby s maximálním nasazením a už v 6.minutě se odražený míč po střele výborného Smýtala dostal za záda našeho náhradního gólmana Milana „Mistra“ Šperky. Pohybliví útočníci soupeře zaměstnávali permanentně naše zadní řady, až si ve 42.minutě „vykoledovali“ spornou penaltu. Tu bezpečně proměnil jeden z nejlepších hráčů na hřišti Pavel Michalovič.
Domácí trenér udělal v poločase dvě změny v sestavě. Na hřiště přišli dva dorostenci (M. Vávra a D. Mlčúch) a později ještě třetí (T. Rauš). Snížit ani vyrovnat se nám nepodařilo, naopak po bleskovém protiútoku uzavřel v 77.minutě skóre zápasu svou druhou brankou Pavel Michalovič. Od našich hráčů jsme očekávali lepší výkon, citelně chyběl útočník Jan Szabó. Naopak velmi příjemným překvapením byl výkon „Mistra“ v brance, za což si po zápase vysloužil pochvalu od některých z nás. Z poznámek po utkání zaznamenávám dvě: Proč byl vystřídán Marek Zifčák? Proč nenastoupil aspoň jeden dorostenec hned od začátku zápasu?

Dorost měl volno.

OP Žáků: Přímětice – Božice 8:0
Neděle 11.4.2010 v 8.15 na hřišti v Příměticích. HR: Fousek, M. K výsledku asi netřeba příliš co dodávat. Kvalitní soupeř byl nad naše síly.

Ženy: MSŽD "D": Moravské Budějovice – Božice
Sobotu 10.4.2010 v 15.30 na hřišti v Moravských Budějovicích. HR: Reich AR: Mareš, Krymová
Zápas dvou vyrovnaných soupeřek skončil po zásluze bezbrankovou remízou.