znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Víkend ve znamení vítězství i proher
Další prodloužený víkend byl v Božicích opět plný fotbalu (i jiných akcí), takže stihnout a navštívit všechny bylo nad lidské síly. Pohledný fotbal našich dorostenců láká čím dál víc diváků a na sobotním popoledním zápase s Lechovicemi nás bylo několik desítek. Viděli jsme však pouze zkrácenou verzi fotbalového koncertu našich. Béčko chtělo o vedení bojujícím Vlasaticím znepříjemnit život, ale dařilo se to jenom v prvním poločase. Přípravka hrála venku a soupeři byli až příliš silní, žáci se po obdržené druhé brance už nevzchopili. Skoro stovka diváků se pak přišla podívat na nejdůležitější zápas víkendu, v němž naše „áčko“ hostilo „béčko“ Višňové. Zápas byl díky naší hře velmi brzy jednoznačný. Svůj fotbalový osud máme pořád ve svých rukách. Čekají nás ještě následující zápasy: doma s Trstěnicemi (24.5.) a Břežany (7.6.) a venku s Šanovem B v Hraběticích (17.5.), v Jezeřanech (31.5.) a ve Vedrovicích (14.6.).

III. tř. sk. B
Když se hraje naplno
Božice A – Višňové B 5:0 (3:0)

S drobnými změnami v základní sestavě i s novou taktikou nastupovali naši k důležitému zápasu. Snaha odčinit zbytečnou porážku v Lopatově byla patrná na každém kroku. Od úvodních minut jsme se drželi více na polovině soupeře a naši územní převahu korunoval v 16. minutě Petr Horký, který si naběhl na přesný centr Davida Švejdíka a nezaváhal. Před branku směřovala řada dalších centrů, ale na gól to nebylo. A když už míč skončil ve 28. minutě v síti, nebyl uznán pro ofsajd. Občas zahrozili i hosté, ale naše šance začaly být opět nebezpečné. Ať už to byl Lukáš Dítě nebo Petr Horký. Výborně hrál i Tomáš Kudlička, který se v dresu áčka objevil po delší pauze. Běžela 38. minuta a Lukáš Dítě se v malém vápně nemýlil – vedli jsme 2:0. Náš tlak pokračoval a svou „tradiční“ střelu poslal na branku i Roman Šebela. Míč se ve vápně odrazil a skončil za zády překvapeného gólmana Višňové. Ve 41. minutě jsme tak vedli již 3:0.
Krátce po zahájení druhého poločasu ochozy ztichly a čekali jsme na verdikt rozhodčího. Míč totiž po rohu skončil těsně u levé tyče v naší síti. Branka však uznána nebyla. Zdařilý byl přímý kop Tomáše Kudličky i střela Lukáše Dítěte. V 60. minutě Tomáš Kudlička na milimetr přesně nahrál a Lukáš Dítě zvýšil na 4:0. V 68. minutě přišel na hřiště David Mareš za Jaromíra Jandáska a hned poslal svou vizitku těsně vedle levé tyče. Za minutu byl David opět v sólu, ale místo nahrávky volil opět střelu a opět vedle. Hned nato kopal Tomáš Polický přímý kop a z následné nádherné akce překvapil David Švejdík křížovou střelou gólmana hostí a podtrhl tak konečný účet zápasu na 5:0. V závěru jsme ještě poslali na hřiště další dva hráče, utkání však už ztratilo dynamiku a dohrávalo se v naprostém nevzrušivém poklidu. Hezký zápas řídil velmi dobře rozhodčí Vařacha.
Sestava Božic: Jaroslav Lukáč – Svatopluk Nevěčný, David Švestka, Roman Šebela, Zbyněk Horký – David Švejdík, Tomáš Polický, Tomáš Kudlička, Petr Horký – Jaromír Jandásek, Lukáš Dítě. Na lavičce byli připraveni David Mareš, Jan Kudlička ml., Jan Szabó a Michal Himal. Trenér Miroslav Jandásek, hlavní pořadatel Jan Kudlička st., asistent rozhodčího Karel Kučera.

IV. tř. sk. B
Hráli, hráli, až se obehráli
Božice B – Vlasatice 0:2 (0:0)

První čtvrthodinu jsme hráli za viditelné, ale neplodné územní převahy. Vrcholem naší snahy bylo v 17. minutě břevno, které trefil David Švejdík. Poté párkrát vycenili zoubky hosté – jedna rána lízla břevno, druhá těsně minula levou tyč a potřetí náš gólman David Mareš zachraňoval „čechovsky“ nohou před jistou brankou. Naše šance ještě do poločasu měl hlavně Majkl, ale ani jedna se neujala.
Druhý poločas zahájili hosté zostra a ve 47. minutě se po zmatku v našem malém vápně dostali do vedení 1:0. V té době už nehrál David Švejdík a Jan Kudlička st., za chvíli poté i Tomáš Kudlička. Náš bezzubý útok bez podpory zálohy už neměl sil na vyrovnání. Vážněji ohrozil hostující branku pouze Jiří Škrabal z přímých kopů a brankáře Vlasatic řádně vystrašil krásnou střelou útočník Jan Szabó. To bylo z naší strany vše. Hosté si vítězství pojistili pár minut před koncem na konečných 0:2.

Dorost „A“
Zastříleli jsme si a hosté to zabalili
Božice – Lechovice 6:1 (6:1)

Bez zraněných opor Patrika Šotkovského a Mariana Vávry, a dále bez Evžena Exnera a zpočátku i karla Krátkého jsme nastupovali k zápasu s outsiderem trošku s rozpaky. Hosté z Lechovi však přijeli pouze s devíti hráči a tak vzdorovali pouze prvních 15 minut. Dokonce tak úspěšně, že šli z přímého kopu po obstřelení naší zdi do vedení 0:1.
To ale bylo nakonec vše, co v Božicích předvedli. naši se zkoncentrovali a pak už to tam padalo jako u Verdunu: 20. minuta – Kuba Zifčák nezaváhal – 1:1; 26. minuta – Jiří Šenkeřík po rohu Tomáše Rauše – 2:1; 34. minuta – opět Jiří Šenkeřík – 3:1; 39. minuta – Kuba Zifčák po nahrávce Filipa Šperky (nastoupil poprvé a hrál velmi dobře) – 4:1; 40. minuta – střídající Karel Krátký 5:1 a 45. minuta Tomáš Rauš gól do šatny. Na druhý poločas se těšili střídající hráči Vlasta Žilík a Martin Pikart. Bohužel vedení Lechovic sdělilo, že mají zraněného gólmana a dalšího hráče a že v zápase už pokračovat nebudou. Konečný verdikt je v rukách OFS Znojmo.

OP žáků
Božice – IE Znojmo 1:3

Hosté vedli 1:0, Lukáš Svoboda vyrovnal na 1:1. Pak jsme inkasovali smolnou druhou branku a se silnějším soupeřem už jsme neměli na vyrovnání, naopak jsme ještě jednou inkasovali.