znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Kde jsme nechali mužstvo z Bohutic?
OP: FC Mor. Krumlov B – TJ Sokol Božice A 4:0 (4:0) Váhal jsem osobně, jestli mám na utkání s Mor. Krumlovem B vůbec cestovat. Jako by mně cosi uvnitř našeptávalo (např. Majkl byl zklamaný, že jsem nezůstal na našem ochozu s aparaturou, omlouvám se), že to vůbec nebude zápas jednoduchý. Už dopředu jsme věděli, že se musíme obejít bez několika hráčů základní sestavy (Zbyněk Horký, Lukáš Dítě a Radek Pavlíček), že úplně fit nejsou někteří další a že soupeř může být mimořádně nebezpečný, už jenom proto, že fotbal je Krumlově na víc než slušné úrovni.
Ukázalo se, že všechno toto platilo do puntíku. Navíc jsme v první půli naše hráče nějak nepoznávali. Chyběla rychlost, přesnost, dravost a lehkost, vlastnosti, které nás zdobily ve všech dosavadních zápasech okresního přeboru. „Kde máte to mužstvo, které hrálo před týdnem u nás?“ ptali se nás s nevěřícným kroucením hlavy příznivci Bohutic, kteří se na tento zápas přijeli do Krumlova podívat. Neměli jsme jim na to v té chvíli co říct. Snad jenom to, že i to se může stát: strašně moc chcete, bojujete, snažíte se něco vymyslet, ale na co sáhnete, to se nedaří! A tak to nějak bylo v sychravém sobotním odpoledni i v Mor. Krumlově. O všem rozhodly následující minuty: 10., 15., 25. a 43. Hrozivý stav 4:0 se však již do konce zápasu nezměnil. Ve druhém poločase jsme změnili rozestavení, postupně vystřídali některé hráče a využili jsme i menší koncentrace a změn v sestavě domácích. Jenom jedno se nám do konce tohoto utkání nepodařilo: dát aspoň čestný gól. Prostě nám to tentokrát nebylo souzeno. Sám jsem v průběhu 2. poločasu tipoval konečný výsledek 4:3, jiní byli i optimističtější, až třeba po výsledek 4:6! A ani bychom se nedivili! Tolik jsme měli hezkých fotbalových příležitostí.
Všechno musíme napravit v nejbližším zápase, který sehrajeme v neděli 18.10.2009 v 15:00 h doma proti mužstvu Miroslav B.
Sestava Božic: Robert Musil – Svatopluk Nevěčný, Roman Šebela, David Švestka, Aleš Žák – David Švejdík, Jan Kudlička, František Hofman, Petr Horký (kapitán) – Jaromír Jandásek, Vojtěch Gregor (nový hráč, posila z Práčí). Střídali: Michal Topolčan za J. Kudličku, Marian Vávra za J. Jandáska (hrozila červená) a Tomáš Rauš. Trenér Jan Kudlička st., vedoucí mužstva Karel Kučera. Hlavní rozhodčí Richter.

(lan)


Další zápasy:
IV. C: Božice B – Krhovice 2:2
B tým nastoupil k utkání s atypickým útokem složeným z Jiřího Himala a Jana Kašpárka. Po dobu prvního poločasu byli hosté lepším týmem, ale stav byl po poločasu 1:1 díky gólu Jiřího Himala z podařeného protiútoku. O přestávce musel být vystřídán kvůli zhmožděnému ramenu Jan Kašpárek Jiřím Škrabalem, který tentokrát nechytal, branku hájil Jan Szabó. Zpočátku druhého poločasu měli hosté opět navrch, ale po gólu na 1:2 naši postupně převzali iniciativu a posledních 10 minut bylo v podání našich hráčů velice dobrých a z tohoto tlaku padl zasloužený gól z kopačky Jiřího Škrabala na konečných 2:2.

Dorost B: Božice – Višňové 6:0
Dorost byl, po počátečních minutách zápasu, které byly ve znamení určitého rozpohybování se, naprosto dominantní. Na naši bránu za celý zápas mnoho míčů nemířilo a s těmi, které sem přece jenom dolétly, si brankář Jakub Benkovič lehce poradil. Hosté měli výškovou převahu, ale technicky na naše hráče nestačili. Průniky a střely na bránu byly časté, ale jen smůla a nepřesnost zabránily našim hráčům skórovat dříve než ke konci prvního poločasu. Po návrtu z kabin byl náš ještě lepší a útočnější a se soupeřem si hrál jak kočka s myší a snadno zvítězili 6:0. Po dvou gólech dal Tomáš Rauš a Patrik Šotkovský, po jedné Marian Vávra a Jiří Šenkeřík.

Pavel Nevrkla


OP žáků: Božice – Hostěradice 8:0
Dnes jsme na domácím hřišti sehráli další mistrovské utkání s žáky Hostěradic. Po rozpačitém začátku naši hráči ovládli hřiště a zaslouženě vyhráli 8 : 0. Zápas mohl skončit ještě lepším skóre, bohužel některým chybí klid při zakončení. Branky dali R.Čížek 2x, L. Svoboda 2x, 2x Slávek Urban, B. Horáček, A. Vařeka.

Karel Hala


OS přípravky: hrálo se na hřišti v Jaroslavicích
Jaroslavice – Božice 5:1
Božice – Hrádek 2:13

Dnes jsme s přípravkou zajížděli do Jaroslavic. Sešlo se nás akorát 8, takže nebyl nikdo na střídání. První zápas jsme hráli s Jaroslavicemi. Byla znát hlavně absence stopera Radka Šoba. I když Katka Čurdová ho zastoupila důstojně, prohráli jsme 5:1. V druhém zápase nás čekal Hrádek a v naší sestavě se začali dít věci. Brankáři Romanu Dojčarovi se přestalo chtít chytat a aby toho nebylo málo, Petr Tóth odmítl nastoupit do druhého poločasu. Brankáře jsem vystřídal, ovšem do pole už nikdo nebyl. Prohráli jsme 13:2!
Do příštích zápasů se obejdeme bez našeho střelce Petra Tótha, neboť takové věci nejsou sportovní a nebudeme je tolerovat. Všem ostatním patří můj dík za bojovnost až do konce i přes množství obdržených branek.

Martin Vařeka


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Takhle jsme se rozcvičovali před zápasem
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Takhle jsme odcházeli ze hřiště
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.