znak Božic
 Co se děje...
Co nám radnice zatajila?
   Uspěchané projednávání 1. změny územního plánu těsně před volbami (ještě starým zastupitelstvem) a podobně organizované projednávání 2. změny územního plánu těsně před silvestrem (již současným zastupitelstvem) mělo jeden prozaický - byť vážný - důvod, který nám, jak bývalý starosta ing. Čurda, tak současný starosta ing. Klíč, zatajili.
    A když říkám nám, myslím tím členy obou zastupitelstev i občany obce. Ptáte se, o co jde? Nejde o nic menšího než o to, že novelou zákona o obcích, jež vstoupila v platnost 1.1.2007, vypadla ze zákona pravomoc zastupitelstev obcí rozhodovat o územních plánech obcí a tudíž manipulovat s využitím pozemků ležících v katastru obcí podle "momentální nálady" většiny v zastupitelstvu.
    Je docela zajímavé sledovat, jak se některé parcely nebo jejich části do územních plánů narychlo těsně před volbami dostaly, a naopak jak kvapně některé z nich těsně před koncem roku 2006 z územního plánu zmizely. Rozhodla o tom většina zastupitelstva, a tudíž je rozhodnutí právoplatné. Proč ale zůstaly v územním plánu dvě diskutabilní lokality pro možnou výstavbu solární elektrárny a biostanice podél vinohradu za Donátem (naproti novostavbám k nádraží), o tom nám pan starosta (popř. členové rady) uspokojivé informace nepodali. Možná se to dozvíme na nejbližším zasedání zastupitelstva obce nebo v Novinách Niva.