znak Božic
 Co se děje...
Povedení ptáčci většinou polapeni
Již v listopadu 2007 se podařilo znojemským policistům objasnit tři případy krádeže malotraktorů. Skupina tří mužů z Břeclavska (ročníky 1974,1979,1984), která se specializovala na krádeže malotraktorů, odcizila tři zemědělské stroje v Lechovicích, Prosiměřicích a v Božicích. Jejich majitelům způsobila celkovou škodu 122 000 korun.
Začátkem března 2008 se podařilo objasnit sérii pěti krádeží v okolí Prosiměřic. Tamější policisté dopadli mladíka, který se vloupal do různých objektů v regionu. „Pětadvacetiletý mladík má na svědomí vloupání v obcích Dyje, Hodonice a Valtrovice,“ řekl policejní mluvčí Jan Křepela. Později mu kriminalisté připsali i vloupáni do restaurace pod kostelem v Božicích. Povedený akrobat bral vše, co mu přišlo pod ruku. V areálu zemědělského družstva v Hodonicích to byly měděné trubky, v téže vesnici v zubní ordinaci hotovost 2 000 korun (do ordinace vnikl během polední přestávky větracím okýnkem!), v bazaru v Dyji nářadí, v zahradní chatce ve Valtrovicích třeba hifi věž a rybářské pruty v celkové hodnotě téměř 12 000 Kč. Svými krádežemi na přelomu ledna a února způsobil muž z Prosiměřicka škodu sedmadvacet tisíc. Hrozí mu až tři roky vězení.

Zatím neznámý zůstává zloděj, který začátkem října 2007 ukradl v katastru obce Božice 43 třímetrových sloupků z akátového dřeva a napáchal škodu devět tisíc korun.

Zpracováno podle http://znojemsky.denik.cz/cerna_kronika a http://www.znojemsko.cz/cerna_kronika

Zpracoval –lan-