znak Božic
 Co se děje...
K věci: Domovům důchodců chybějí finance
Jak uvádí čtvrteční vydání Deníku Rovnost, zůstává situace v sociálních službách vážná. Píše se zde doslova: Zmrazené investice, odložené projekty a milionové schodky v rozpočtech. Domovy pro postižené a důchodce mají špatný rok a ředitelé varují, že šetřit už není kde.

Autor článku dále uvádí: Milionové díry zejí v rozpočtech sociálních ústavů na Znojemsku i v polovině roku. Na jeho začátku se ředitelé obávali, že po radikálním krácení dotací skončí v létě bez peněz. Stát i kraj sice od té doby část peněz poslali, pořád to ale nestačí.

V závěru článku se věnuje našemu sociálnímu zařízení a píše: V dalším domově důchodců v Božicích chystají celkovou rekonstrukci staré budovy, aby lépe vyhovovala soudobým nárokům na péči o seniory. „Nejistota ohledně rozpočtu trvá. Mohlo by se tedy nakonec stát i to, že zřizovatel určí těch asi čtyři sta tisíc na projekt k využití v provozním rozpočtu,“ uvedl ředitel Jaromír Leisser.

V božickém zámečku nyní žije stovka seniorů v pokojích až po sedmi lidech. „Po rekonstrukci rozvržené předběžně do čtyř etap bychom měli pokoje jednolůžkové, dvojlůžkové, případně větší, pokud by si to klienti přáli. Změna bude znamenat snížení kapacity domova o čtyřicet osob,“ dodal Leisser.

Pozorní občané si určitě všimli, že u vchodu do spodního „domečku“, v jehož levé části je prádelna a pravá sloužila jako byt, se též provádí oprava přístupového chodníku.

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

(lan)


 
Pro zvětšení klikněte na foto.