znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Cenné tři body z Oleksovic
Druhý zářijový víkend přinesl božickému fotbalu radost z vítězství, rozpaky z remí a zklamání z proher. Přesto asi bude patřit k tomu lepšímu v této sezoně. Zasloužili se o to především hráči našeho A-týmu. Díky ohromnému nasazení přehráli domácí favority v Oleksovicích a se 7 body určitě opět poskočí v tabulce vzhůru. Už poněkolikáté v řadě jsme v utkání vstřelili 3 branky a to je velmi příjemné zjištění. Hráčem víkendu byl jednoznačně Honza Kudlička ml. Věřím, že jsem taky něco málo natočil s poškozeným aparátem a že počátkem týdne dáme na web i krátké video.

Ze zápasů:
OP: Oleksovice - Božice A 2:3 (2:3)
NE12.9.2010 16.00 HR: Fouček AR: Zemek, druhý nedelegován
Pamětníci určitě se slzou v oku vzpomenou, jak jsme vloni statečně bojovali a nevzdali to ani za stavu 3:0 pro domácí (zápas nakonec skončil 4:3) a tak jsme letos odjížděli do podstatně silnějších Oleksovic bojovně naladěni. Mohutná divácká kulisa, jednoznačně převažovali naši příznivci, doplnění fandy z Čejkovic a Hostěradic, hnala naše hráče dopředu, což zaskočilo nejen domácí fanoušky, ale i samotné hráče. První čtvrthodinu byla hra rychlá, ale neurovnaná. Naši často útočili a hned první rohový kop v 16. minutě se nám vydařil až nečekaně dobře. Tradiční exekutor Honza Kudlička si postavil míč k rohovému praporku, kopl perfektně – a k překvapení všech se míč nádherně zatočil za tyč do branky. Ujali jsme se vedení 0:1. Takový gól se už dneska nevidí. Netrvalo dlouho a ve 20. minutě kopal Honza z druhé strany druhý rohový kop, míč se před brankou dostal k Michalovi Topolčanovi - a vedli jsme 0:2! Bylo jasné, že to tak domácí nemůžou nechat a kolem 25. minuty jsme byli pod těžkým tlakem. Z něho se zrodila naše chyba v obranné činnosti a domácí ve 27. minutě snížili na 1:2. Dvojice Honza Kudlička – Michal Topolčan byla v 1. poločasu jednoznačně nejlepší na hřišti. Po faulu na Michala se postavil k provedení přímého kopu Honza a naprosto profesorsky zavěsil – vedli jsme 1:3. Měli jsme ještě další příležitosti, ale hlavička Jirky Kubíčka šla těsně nad, Honzovi v šanci nesedl míč dobře na nohu a Michal to před gólmanem zvedl. Jako studená sprcha proto zapůsobil na naše hráče druhý gól domácích po náhlé protiakci v 45. minutě. Do šaten se odcházelo za stavu 2:3. Druhý poločas už nebyl tak pohledný, my jsme se příliš soustředili na to, abychom neinkasovali a domácí byli bezzubí. Stínem utkání bylo zranění domácího hráče (byl odnesen na nosítkách) i našeho Michala, kterého musel vystřídat Zbyněk Horký (hrál své první podzimní utkání). Měli jsme ještě dvě šance – v 79. minutě Honzův opět dobře kopnutý přímý kop bravurně vyškrábl mimo branku domácí brankář a hlavička Jary Jandáska po centru Honzy šla těsně vedle. V závěru jsme takticky vystřídali Romana Šebelu (Svaťou Nevěčným) a nejlepšího hráče utkání Honzu Kudličku nahradil na pár minut Marian Vávra. Hráli jsme disciplinovaně, s chutí a vyhráli jsme naprosto zaslouženě. Domácí příznivci to rozdýchávali jen ztěžka a jejich slovní projevy byly na hraně (i za hranou) slušného fandění.
Naše sestava: Ivo Urban – Petr Horký, Josef Šprencl, David Švestka, Jiří Kubíček – Roman Šebela, Jan Kudlička, Patrik Šotkovský, Michal Topolčan – Jaromír Jandásek, Pavel Ležák. Na lavičce Zbyněk Horký, Svatopluk Nevěčný, Marian Vávra. Trenér Karel Hala, vedoucí mužstva Ivan Marek.

IV. C: Božice B – Čejkovice 0:0
SO 11.9.2010 16.00 HR: Klempa
V Božicích jsme v současné době „štípnutí“ na dvě poloviny, jak se dívat na hru a výsledky našeho B-týmu. Řekněme to tak: Když není pomoci hráčů z áčka, je současné béčko méně než poloviční. Nejinak tomu bylo i v sobotu v derby s 1. FC Čejkovice. Když jsem asi ve 20. minutě přišel na hřiště, byl jsem docela překvapen: jednak množstvím diváků (hojně i z Čejkovic) a pak i předváděnou hrou. Jiní z přítomných komentovali zápas odlišně (až velmi kriticky), ale aspoň 1. poločas byl natolik zajímavý, že jsem zůstal až do konce zápasu. Čejkovice měly popravdě řečeno více ze hry, zvláště ve 2. půli, ale jejich převaha byla naprosto neplodná – dvě největší šance v 39. a 73. minutě vychytal náš neohrožený gólman David Mareš. Ten svůj výborný výkon korunoval v 60. minutě, kdy brilantním zákrokem vyrazil velmi dobře zahraný přímý kop. Potěšitelný byl výkon rekonvalescentů Jary a Svati, kteří by to měli zúročit v nedělním zápase v Oleksovicích. Naši největší příležitost neproměnil v 86. minutě Roman Himal, který se k překvapení všech i sebe samého ocitl zcela sám před čejkovickým brankářem a jeho střela trefila jen vybíhajícího gólmana. Škoda, měl na kopačce svůj premiérový gól i tři body. No a v duchu tohoto rozhozeného závěru „se svezl“ i hlavní sudí Klempa, který zápas ukončil v probíhající 89. minutě, neboť si asi za celý zápas nevšiml, že vedle branky svítí fungující časomíra. Nebo mu šly jinak hodinky.
Sestava Božic: David Mareš – Patrik Kliner, Martin Topolčan, Mira Bětík, Svaťa Nevěčný – Čert, Majkl, Honza Kudlička st., Jirka Škrabal – Roman Himal, Jara Jandásek (Honza Szabó ml.). Trenér Miroslav Jandásek.

OS. B dorostu: Vedrovice - Božice 2:2 (0:0)
SO 11.9.2010 16.00 HR: Bogner
Bez dlouhodobě zraněné opory Evžena Egnera a tentokrát i bez Kuby Zifčáka a brankáře Filipa Seidla, s Vojtou Bačou v brance jsme si do Vedrovic jeli pro vítězství. Po bezbrankovém poločasu, jsme se dostali do dvougólového vedení, které jsme bohužel v další části zápasu neudrželi. Do vedení jsme šli vlastní brankou domácích, na 2:0 zvyšoval Tomáš Rauš. Domácí snížili z penalty a nakonec 12 minut před koncem po samostatné akci vyrovnali. Trenér Tomáš Rauš pochválil Vojtu za jeho výkon v brance, ale jinak byl ze ztráty bodů zklamaný. „Kdybychom po prvním poločasu vedli 10:0, tak by se nikdo nedivil,“ konstatoval po zápase s hořkostí v hlasu náš trenér. Nějak se nám vytratili střelci.

OP žáků: IE Znojmo – Božice 3:0 (1:0)
NE 12.9.2010 8.15 HR: Berka
Ve stabilní sestavě, navíc tentokrát i s Honzou Kreuzwieserem v základní sestavě, jsme v neděli ráno odjeli do Oblekovic na zápas s domácím IE. Hráli jsme dobře, měli jsme nejméně pětici slušných šancí (Vojta Maruštík a Sláva Urban), které všechny skončily střelami vysoko nad soupeřovu branku. K dovršení střelecké smůly se neujala ani poslední výborná střela Slávy Urbana, která orazítkovala spojnici břevna a tyče.

OS. B přípravek: hřiště Prosiměřice NE 12.9.2010 9.00 HR: Valenta Výsledky dodá Martin Vařeka na http://fotbalbozice.blogspot.com/

MSDŽ D: Vrchovina - Božice 0:0
SO 11.9.2010 15.30 hřiště Pohledec HR: Nováček AR: Krymová, Beneš
K zápasu se silným soupeřem jsme do Pohledce odjížděli se značným respektem a obavami nejen o výsledek, ale i o výši skóre. Opak však byl pravdou. Na hřišti předvedla naše děvčata solidní výkon, ale měla minimálně tři gólové šance. Ani Klára Kročilová, která šla úplně sama na domácí branku, ani Eliška Radová, ba ani naše poslední gólová šance v závěru zápasu nenašly svůj správný cíl, a tak jsme si z Vysočiny odvezli překvapivý, ale zasloužený bod. I podle našeho trenéra Pavla Kortiše je remíza spravedlivým vyjádřením zápasu.