znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Takhle hrajou mistři!
Fotbalové soutěže se pomalu ale jistě blíží k závěrům podzimní části. 10. kolo se z velké části odehrálo na božickém trávníku. V sobotu zde nejdříve nastoupili ke svému vítěznému zápasu dorostenci proti Micmanicím a poté došlo na derby Božice B – Velký Karlov. Dvakrát jsme vedli, vedení jsme však v závěru zápasu neudrželi.
Nedělní sérii zahájily již dopoledne ženy. V ospalém mlžném počasí se děvčata dlouho nemohla probrat. Zápas taky skončil bez branek.
Žákům se tentokrát zápas konečně povedl, i když na body nedosáhli.
Nejočekávanější zápas víkendu Božice A – Šanov B přišel na pořad v 15.30 h. Začátek jsem kvůli Velké pardubické neviděl, a když jsem přišel, právě jsme zvyšovali na 4:1. Konečný výsledek pak je víc než přesvědčivý: Takhle hrajou mistři (teda ti, kdo usilují o postup do okresního přeboru)!

Muži – III. tř. sk. B
Naši si výborně zastříleli
Božice A – Šanov B 8:1 (4:1)

Naše áčko hrálo od začátku velmi zodpovědně a neponechalo nic náhodě. Hosté i s několika dorostenci na nás tentokrát vůbec neměli, a jak šel čas, narůstalo i skóre. Pohledný fotbal vydržel až tak do 75. minuty, kdy jsme z penalty po faulu na Jana Kudličku završili konečný účet zápasu. Na hřiště se dostali i náhradníci a zápas byl dohrán v naprostém poklidu. Většinu důležitých momentů zápasu si prohlédněte v klipu na konci článku, který připravil Pavel Nevrkla.
Jak šel zápas: 1:0 Jaromír Jandásek, 2:0 David Švejdík, 2:1 snížili hosté, 3:1 Jaromír Jandásek, 4:1 David Švejdík, 5:1 Jaromír Jandásek, 6:1 Polický, 7:1 David Švejdík, 8:1 Tomáš Kudlička z penalty.

Muži – IV. tř. sk. B
Ztratili jsme vyhraný zápas
Božice B – Velký Karlov 2:2 (1:0)

Zápas jsme výborně rozehráli a šli jsme do vedení zásluhou Vlasty Kalluse. I ve druhé půli jsme byli lepší a když si hosté dali pěkného „vlastence“, zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Postupně jsme ze hřiště stáhli D. Tomáška, M. Zifčáka a P. Michalce, které nahradili dva dorostenci a Dan. Ukázalo se, že nám pozměněná sestava nesvědčila a v poslední desetiminutovce hosté vyrovnali na konečných 2:2. Škoda, měli jsme na vítězství.

Dorost A
Výborná hra v pozměněné sestavě
Božice – Micmanice 2:1 (0:0)

S výbornými posilami – Kubou Benkovičem v brance, Patrikem Šotkovským na stoperu a Petrem Procházkou v záloze – i bez potrestaných vyloučených hráčů jsme se ve výrazně pozměněné sestavě ukázali v dobrém světle.
Díky střelám Petra Procházky a Evžena Egnera jsme vedli 2:0. Hosté v závěru pouze korigovali na konečných 2:1. V tomto zápase se zablesklo na dobré časy.

Žáci – okresní přebor
K vyrovnání moc nechybělo
Božice – Hatě 2:3 (1:3)

Hlavně zlepšeným výkonem ve druhé půli sahali naši žáci po prvních letošních bodech. Ještě v 1. poločase snižoval František Kudlička na 2:1, ale hosté ještě do poločasu zvýšili na rozdíl dvou branek. Některé změny v sestavě a snaha o vyrovnání vedly k pěkné brance, kterou vstřelil Petr Krupica. Vyrovnat se nám přes velkou snahu nepodařilo. Příští týden zajíždíme k nejdůležitějšímu zápasu podzimu do Šatova.

Ženy – II. MSDŽ sk. B
Remízou jsme ztratili
Božice – Bukovany 0:0 (0:0)

Do zápasu šla naše děvčata v roli favoritek a očekávali jsme další naše vítězství. Uplakané počasí, kluzký terén a tvrdý soupeř, jehož zákroky hlavní sudí nepotrestal, vedly nakonec k tomu, že jsme dohrávali v deseti a ani z pěkné akce pět minut před koncem jsme tu rozhodující branku nedali.
Přesto zůstáváme v čele tabulky se ziskem 17 bodů a se skórem 20:4.