znak Božic
 Co se děje...
Z Božic do Rakouska kousek
Viditelnou změnu přinese příští týden (21.12.2007) vstup do schengenského prostoru zejména obyvatelům Jaroslavic a blízkého okolí, tj. také Božic.
„Z Jaroslavic vedou do Rakouska cesty na tři strany. Zatím jsme mohli využívat jednu, a to jen pěšky nebo na kole. Po odstranění závor budou otevřené všechny tři, a to i pro osobní auta,“ informoval starosta Jaroslavic Petr Zálešák. Na rakouské straně mají radost především v Seefeld-Kadolzi. Obě obce také připravují na 21.12.2007 přátelské setkání na mizející hranici.
Uvolnění pohybu mezi jihem Moravy a Dolním Rakouskem starostové hodlají využít. Je jenom velká škoda, že obce Jaroslavice a Hrádek odmítly před léty vstoupit do mikroregionu Hrušovansko (kam přirozeně polohou patří). Pro Božice, které vždy měly historické vazby na Jaroslavice, je to škoda dvojnásobná. Přesto by určitě stálo za to navázat s Jaroslavicemi užší kontakty nejen v rámci rozvoje cykloturistiky. I naší obce se může výrazněji dotknout zvýšený cestovní ruch a provoz motorových vozidel. Bohužel kvalita „našich“ silnic (od Staré hory plné bláta přes zmatečnou a nepřehlednou křižovatku u školy až po řadu nerovností směrem k Betě) není zrovna příliš reprezentativní. Musíme se zasadit o to, aby se s tím v brzké době něco udělalo. Určitě o tom budu diskutovat na nejbližším zastupitelstvu.
Mgr. Ladislav Nevrkla