znak Božic
 Co se děje...
Morálka a právo
   Výsledky voleb do vedení obce jsou zcela nepochybně právně v pořádku.
    Určité skupiny zvolených členů zastupitelstva (s výjimkou Volby pro Božice) se domluvily na společném kandidátovi na starostu a na složení rady obce a prostřednictvím určeného zastupitele tuto svou koncepci předložily na prvním povolebním jednání zastupitelů zvolených za Volbu pro Božice a Nestraníky pro Božice. Byl to překvapivý, byť ne úplně neočekávaný protinávrh!
    Objevilo se sice několik malých "zádrhelů", ale ty dobře připravená mašinérie rozmetala jako domeček z karet. Karty totiž byly rozdány dávno před volbami a jenom nečekaný úspěch kandidátů Volby pro Božice ( mgr. Nevrkla, Kudlička, ing. Leisser, Fojtíková) na chvíli "naboural" pečlivě připravený scénář.
    Na dalších jednáních jsme se již v úplné sestavě nesešli nikdy. Nikdy ale nechyběli ti, kteří šli do voleb s jasným cílem - změnit chod božické radnice! "Přátelé starých (i když polistopadových) pořádků" tentokrát opět vyhráli. Chtělo by se říct "byli lépe připraveni", kdyby ... ... kdyby současný starosta šel do voleb jako jasný, veřejně známý kandidát na starostu, kdyby šel jako lídr své kandidátky, kdyby voličům předložil svůj volební program (lépe řečeno volební program své volební strany), bylo by vše v naprostém pořádku. Ve volbách roku 2006 tomu tak v žádném případě nebylo. A v tom vidím (a nejen já) jeho selhání.
-lan-