znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Požehnané Velikonoce
Byl to radostný velikonoční víkend. Načali ho dorostenci, kteří se bez rozpaků vypořádali s celkem Suchohrdel u Znojma. Prodloužilo božické béčko, které nastoupilo v optimální sestavě a nedalo Jiřicím šanci. V neděli pokračovali žáci, kteří přehráli své soupeře z Jevišovic rozdílem třídy. Vrcholem pak byl božíhodový zápas božického „A“ týmu proti nevyzpytatelnému béčku Hrušovan n. Jev. To, že z toho byly nakonec trochu „nervy“, už patří k fotbalu. O to víc jsme se těšili do kulturáku na vinařský košt.

Muži – III. tř. sk. B
Božice A – Hrušovany n. Jev. B 3:2 (2:1)

Že to bude bratrovražedný boj na život a na smrt, jsme věděli už před utkáním. Hrušovany přijeli s jediným cílem: sebrat Božicím aspoň bod a zkomplikovat jim tak boj o vítězství ve skupině. Jak to nevážně s úsměvem vyjádřil jeden z členů realizačního týmu Hrušovan: Vy máte pěkné hřiště, jste docela blízko, my radši pomůžeme Jezeřanům, ty jsou daleko!
Od první minuty jsme se v nových bleděmodrých dresech (viz foto) do soupeře pustili, i když první větší šance přišla až ve 12. minutě. To Radek Pavlíček, který nastoupil na jaře poprvé, potáhl míč až k vápnu, přesně přihrál a Lukáš Dítě mířil těsně vedle pravé tyče. Minutu na to přišel důležitý moment zápasu: Asistent rozhodčího signalizoval ofsajd, dotyčný božický hráč přestal hrát, aniž se dotkl míče, a prostor se tak otevřel pro Lukáše Dítěte, který svůj postup na branku zakončil nekompromisní střelou. Šli jsme do vedení 1:0.
Pěkných fotbalových momentů na naší straně bylo hodně. Většinou v nich nechyběl Lukáš Dítě, šlapala záloha a obranu dirigoval tradičně bezchybný David Švestka. Občas bylo až na ochoz slyšet jeho hlasité pokyny. Posledních 10 minut se Hrušovany vymanily z tlaku a ukázaly, že fotbal hrát také umějí. Po jedné takové akci nastal zmatek na naší brankové čáře, až se míč dokutálel tam, kam neměl – do naší sítě. Běžela 42. minuta a bylo vyrovnáno 1:1.
Když už jsme se smiřovali s tím, že do kabin se půjde s plichtou, prodrali se naši hráči až k hrušovanské brance a Roman Šebela svou typickou „šajtlí“ dopravil míč do soupeřovy branky. Chvíli jsme tomu ani nemohli uvěřit. A to šla před hvizdem rozhodčího ještě hlavička Lukáše Dítěte těsně nad.
Do druhého poločasu jsme nastoupili nějací malátní. Jakoby nás dubnové paprsky dočista vysály. A pak to přišlo: Sluníčko nám svítilo do oči, uprostřed obrany zůstala „ulice“, gólman zkameněl a prudká střela z asi 20 metrů skončila nezadržitelně v naší brance. Bylo vyrovnáno 2:2 a začínalo se znovu od začátku. V duchu už jsem přemýšlel, jakým názvem nahradím ten připravený. Musím přiznat, že nám divákům nebylo dvakrát do zpěvu, ale věřili jsme, že přece jenom ...
Zraněného Michala Topolčana nahradil rtuťovitý Marian Vávra, hned nato ale vykopával David Švejdík míč z naší brankové čáry a naopak Jan Kudlička ml. neproměnil vyloženou brankovou příležitost. Šance měl i Jaromír Jandásek (2x), Lukáš Dítě, znovu Jan Kudlička. Po druhé žluté byl v 75. minutě vyloučen hráč Hrušovan. Nechtělo se mu ze hřiště, nechtělo, ale (za hlasitých poznámek božických fanoušků) musel. Hrušovany hodně zdržovaly, což sudí registroval a zápas byl o několik minut nastaven. Rohů jsme kopali nepočítaně, dvě naše hlavičky jen těsně minuly svůj cíl. Až se k míči dostal po standardní situaci Radek Pavlíček a přeloboval všechny hráče až k pravé hrušovanské tyči. Pořádně jsme do té skrumáže neviděli, důležité však bylo, že se míč odrazil před gólmanem hostí tak, že skončil v síti, aniž by se ho někdo další dotkl. Běžela 89. minuta a Božice se dostaly znovu do vedení 3:2. Takticky jsme ještě vystřídali, na hřiště šel místo Jana Kudličky důrazný Michal Himal a vítězství jsme uhájili. Hráči i diváci dokončili zápas totálně vyčerpaní, ale taky nadmíru spokojení. Někdo šel domů, někdo tradičně do hospody, část se nás vydala do kulturního domu na ochutnávku vín. Velikonoční neděle měla krásny happy end! Požehnané Velikonoce! Sestava Božic: David Mareš – Petr Horký, David Švestka, Roman Šebela, David Švejdík – Michal Topolčan (Marian Vávra), Tomáš Polický, Jan Kudlička (Michal Himal), Radek Pavlíček – Jaromír Jandásek, Lukáš Dítě. Na lavičce ještě připraven Jiří Benkovič a Svatopluk Nevěčný. Realizační tým: Miroslav Jandásek (trenér), Jan Kudlička st., Karel Kučera, Ivan Marek, Petr Hříbek (výběrčí „daní“).
Výborný, naprosto profesionální a bezchybný výkon předvedl rozhodčí Šplíchal. Utkání přihlíželo 65 platících diváků a taky hodně dětí.

IV. tř. sk. B
Božice B – Jiřice 2:0 (2:0)

Zápas jsme začali ve svižném tempu a jeden z prvních útoků byl zakončen pěkným úvodním gólem (viz foto) z kopačky Jana Szabó už ve 2. minutě. V 18. minutě kopal Jiří Škrabal přímý kop tak perfektně, že Tomáši Kudličkovi moc nechybělo, aby tento centr nasměroval do cíle. Takhle „jenom“ orazítkoval tyč jiřické branky. Po další čtvrthodině se k ráně z asi 25 metrů (podle přihlížejícího Jožina Raušera možná až 35 metrů!) napřáhl Jan Kudlička st. a nechytatelná bomba skončila v pravém rohu soupeřovy svatyně. Vedli jsme 2:0 a až do konce jsme zápas s přehledem kontrolovali. V druhém poločasu si zahráli i hráči připravení na lavičce.
Sestava Božic: David Mareš – Zdeněk Svoboda, Martin Topolčan, Jiří Himal, Michal Himal – Dalibor Tomášek (Petr Michalec), Jan Kudlička st. (Petr Procházka), Tomáš Kudlička, Marian Vávra (Vlastimil Kallus) – Jiří Škrabal, Jan Szabó. Na lavičce ještě připraven Tomáš Rauš. Realizační tým: Milan Šperka a Petr Hříbek.

Dorost „A“
Božice – Suchohrdly u Znojma 4:0 (1:0)

Podrobnosti o utkání nám od našeho zpravodaje do uzávěrky nedorazily, takže je doplníme v průběhu týdne.

Žáci – OP
Božice – Jevišovice 7:0 (2:0)

Za krásného nedělního popoledního počasí se božičtí žáci pustili do svého zkušenějšího soupeře bez respektu. Brzy zjistili, že Jevišovice nejsou po odchodu svého bývalého špílmachra do Znojma zdaleka tak nebezpečné jako na podzim.
Výborný kolektivní výkon božických hráčů naopak slavil úspěch. Trenéra Karla Halu příjemně překvapil střídající Michal Švéda, autor jedné z branek. Dvěma góly se zaskvěl výborný Patrik Pavelka a další přidali Vlastimil Urban, Rudolf Čížek, Lukáš Svoboda a nová posila Jaroslav Bobek z Křídlůvek.