znak Božic
 Co se děje...
K věci: Průmyslová zóna na dráze padne
Pamětníci si možná vzpomenou, že před deseti lety si místní organizace technických sportů známá pod značkou AVZO, vybudovala s požehnáním obce autokrosovou a motokrosovou dráhu v zanedbaných místech bývalé školky na výsadbu větrolamů. Několikaletým nezměrným úsilím členů a spolupracovníků AVZA zde vznikl pěkný sportovní stánek, do něhož se v dobách největší slávy sjíždělo několik desítek závodníků v tehdy populárních závodech rally hobby crossu známějších pod hovorovým označením plecháče.
Závodníků však ubývalo a v roce 2006 se zde jely poslední závody. Blížily se komunální volby 2006 a tehdejší starosta obce ing. Zdeněk Čurda přišel s návrhem ukončit předčasně dlouhodobý pronájem pozemku (měl vypršet až v roce 2010) a zastupitelstvo poté většinou hlasů zařadilo tuto lokalitu mezi průmyslové zóny. Snad se ozvali nějací zájemci, vždy však rychle vycouvali, takže pozemek pomalu ale jistě znovu chátral, zarůstal a stal se i neoficiální skládkou.
Naštěstí se objevil jiný konkrétní zájemce o tato místa a ukazuje se, že je to zájemce solidní, zodpovědný a pro obec užitečný. Jsou to božičtí hasiči. Byl jsem velmi příjemně překvapen, když jsem nedávno objekt navštívil a viděl jsem na vlastní oči, co všechno zde už vybudovali a jaké mají plány. A protože jsme naše hasiče poznali jako velmi schopné organizátory různých kulturních akcí, ani mě nepřekvapuje, že se letos ujmou pořádání tradičních hodů. Plány však mají i s prostorem bývalé dráhy. Zanedlouho sem obec nechá přivést elektrickou přípojku, betonové sloupy jsou zde už připraveny. Pak nebude nic bránit tomu, aby se zde mohly konat i jiné akce: taneční zábavy pod širým nebem a taky třeba pálení čarodějnic. Myslím, že by bylo jenom ku prospěchu, kdyby se místo dvou pálení (na Kolonce a na hřišti) konala v Božicích jenom jedna akce, a to právě na dráze. Osobně to jako zastupitel budu plně podporovat.
Zbývá už jenom jediné, a to abychom na nejbližším zasedání zastupitelstva začali s procesem změny územního plánu č. 3 a v jeho rámci vyňali plochu bývalé dráhy z tzv. průmyslové zóny a naopak do průmyslové zóny zařadili pozemky v zóně Za vilou (po polní cestě kolem vinohradu na Kolonii vlevo na konci). Obojí je reálné a má svou logiku. Hasiči, kteří se pustili do zkulturnění zanedbané dráhy si zaslouží jistotu, že začas zase nepřijde nějaký starosta a to, co pracně vybudovali, jim šmahem vezme.

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Ladislav Nevrkla, zastupitel obce


 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.