znak Božic
 Co se děje...
Kde jsou lvi?
Staří Římané měli neprobádaná místa na mapách označená slovy „Zde jsou lvi“. I já patřím mezi ty, kteří velice rádi objevují, co tam je místo těch lvů. A tak i práce v obecním zastupitelstvu je pro mě po necelých šesti letech stále takovým objevováním neprobádaných území.
O víkendu jsem se třeba dověděl, že byt, který by měl být zanedlouho uvolněný v tzv. učitelské bytovce, bude nově obsazen tzv. obálkovou metodou. Samozřejmě, že je to jedna z možných a používaných metod, je však otázkou, zdali je v tomto konkrétním případě metodou nevhodnější. I vrabci na střeše si totiž cvrlikají, že to tady prý zavání a existuje podezření na její zneužití. Určitě se pak bude obtížně vysvětlovat, že vše bylo „čisťounké a průzračné jako vodička v božických mokřadech“.
Osobně bych raději použil metodu aukce neboli dražby. Je tady na stůl položena odhadní cena, stanovena zahajovací cena dražby, složená jistina všech účastníků dražby a veřejný průběh celé operace.
Předpokládám, že je ještě dost času na to, aby rada obce rozhodla, kterou metodu použije. Určitě už z minulosti nějaké zkušenosti má. Věřím, že nás lvi nezardousí.

Ladislav Nevrkla