znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Bez bodu, ale nezlomeni
Při pohledu na výsledkovou listinu uplynulého víkendu by člověku mohlo být na první pohled smutno. Přesto si dovolím tvrdit, že sice nejásáme, ale ani nelamentujeme. Různé okolnosti tomu chtěly, že jsme sice tentokrát ani v jedné kategorii nebodovali, přesto jdeme do závěru se vztyčenou hlavou.

OP: Blížkovice - Božice 5:2 (3:1)
Ne 13.6.2010 16.30 HR: Ďurko AR: Berka, Maar
K předposlednímu utkání jsme cestovali do nejvzdálenějšího místa soutěže a už před výkopem bylo jasné, že to nebude tentokrát jednoduchý zápas. Tradiční základní kádr byl z různých důvodů výrazně oslaben: Lukáš Dítě se ženil (blahopřejeme), další se omluvili z pracovních, zdravotních či osobních důvodů. Taky cestování bylo díky objížďce zdlouhavější a tak se posunul i začátek zápasu.
Náš tým bych tentokrát nazval TJ Sokol Božice bez přívlastků (viz sestava). Od prvních minut bylo zřejmé, že nás urostlí hráči domácích nebudou šetřit a pokusí se sami sobě dokázat, že i oni fotbal hrát umějí, byť se v letošní sezoně pohybují spíše ve spodní části tabulky. Náš tradiční slabší začátek potrestal po několika minutách domácí útočník Palát. K překvapení početného domácího publika se však podařilo v 15.minutě Marianovi Vávrovi vyrovnat na 1:1. Zápas hodně ovlivnila 27.minuta, kdy domácí nejen zvýšili na 2:1, ale zranil se i náš gólman Robert Musil. Do branky šel stoper David Švestka a na hřiště musel náš jediný náhradník Martin Topolčan. Ještě do poločasu zvýšili domácí v 34.minutě na 3:1. Podobný obrázek jako v 1.poločasu se nám nabízel i v poločase druhém. Domácí byli nebezpečnější a útočnější, my jsme však bojovali a nic jsme nedali zadarmo. Tak se také podařilo Marianovi Vávrovi snížit na 3:2. Větší sehranost domácích a vůle po vítězství nakonec slavily úspěch, a tak bylo jejich vítězství výraznější. Naši hráči si však zaslouží rovněž pochvalu. Řada z nich měla v nohách sobotní zápasy v úmorném vedru, řada z nich musela podstoupit tvrdé souboje s nekompromisním soupeřem
Zápas s přehledem a s citem pro hru řídil hlavní rozhodčí Ďurko.
Sestava: Robert Musil (David Švestka) – Aleš Žák, David Švestka (Martin Topolčan), Jaromír Jandásek, Petr Horký – David Mlčúch, Jan Kudlička, David Švejdík, Marek Zifčák – Tomáš Rauš, Marian Vávra

IV.C: Božice B - Velký Karlov 1:3 (1:0)
So 12.6.2010 16.30 HR: Horký J.
V zápase nastoupila v dresu našeho „B“ týmu řada hráčů „áčka“ (R. Šebela, J. Jandásek, P. Horký), v brance stál Mistr a z oblohy do nás neúprosně pálil Oskar. Přesto jsme nakonec v zápase se snaživým soupeřem prohráli. Náš vedoucí gól vstřelil hlavou Jaromír Jandásek. Do druhé půle jsme přeskupili naše řady a výsledkem bylo několik branek v naší síti. Více k zápasu najdete během týdne na webu www.boziceteam.estranky.cz.

Baráž dorostu: Božice - IE Znojmo 0:3
So 12.6.2010 14.00 HR: Vařacha AR: Horký J, Fojtík
Domácí zápas o Přeborníka okresu Znojmo dorostu pro naše nedopadl dobře. Na vysušeném a tvrdém terénu a ve spojení s příšerným tropickým počasím se dalo očekávat, že neuvidíme strhující fotbal. Fotbal byl také pomalejší, protože je jasné, že hráči nejsou schopni pořád běhat v takovém počasí. Výsledek je k našim krutý, protože rozhodně nebyli o tolik horším týmem. Troufal bych si tvrdit, že to bylo vyrovnané utkání, ale problém našich byl v neproměňování šancí, protože během zápasu jsme nastřelili několik tyčí a břeven. Góly padali spíše z našich chyb.
Naděje však umírá poslední a tak se v sobotu 18.6.2010 od 16:30 h pokusíme na hřišti v Oblekovicích o reparát a věřím, že ukážeme, že jsme si postup do bojů o titul přeborníka okresu vybojovali právem.

Hoody s přispěním –lan-

OP žáků: Blížkovice - Božice 3:1
Ne 13.6.2010 14.15 HR: Maar
Přestože jsme zápas prohráli, trenér Karel Hala byl vcelku spokojen a výkon našich žáků hodnotil jako dobrý. O náš jediný úspěch se postaral tradiční střelec Ruda Čížek.

Přípravka: Hřiště Božice Ne 13.06.2010 15:00
Přípravka (podobně jako ženy) už svoji soutěž skončila, a tak trenér Martin Vařeka se svými spolupracovníky připravil na neděli 13.6.2010 tradiční ukončení sezóny. Součástí setkání byl, jako již tradičně, fotbalový zápas přípravka proti rodičům. Poté následovalo zhodnocení ročníku a drobné pohoštění.